Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Światła przeciwmgielne tył - USA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283127)

dudinet 04-07-2018 18:06

Światła przeciwmgielne tył - USA
 
Witam Wszystkich. Panowie, czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć coś na temat świateł przeciwmgielnych tylnych w Focusie mk3 z 2013 r.
Sprawa wygląda następująco.
Auto sprowadzone z USA.
Wersja se 2.0 wolnossacy, nadwozie hb.
Wymieniłem już przednie lampy na Eu, wymieniłem również włącznik świateł, ponieważ ori nie miał przycisku przeciwmgielnych i regulacji położenia świateł mijania. Teraz przyszedł czas na przeciwmgielne tył.
Po podłączeniu " nowego" włącznika po naciśnięciu św. przeciwmg. zapala się kontrolka w/w w zegarach, ale nie wiem gdzie mam się podłączyć z zarowką, tak, żeby działała pod fabrycznym przyciskiem. Znalazłem jakiś schemat, ale w/g niego pod ten sam pin w bcm jest podpięte przeciwmgielne - Eu i lub kierunkowskaz - NA, albo źle to interpretuję, albo znalazłem kiepski schemat. Nie mam również gdzie podpatrzeć, która cześć lampy ma realizować światło przeciwmgielne i czy tylko lewa strona ma się świecić czy obie. Szukam również informacji, czy taką instalację powinienem zrobić przez przekaźnik, niestety nigdzie nic nie znalazłem. Jeśli ktoś byłby tak miły i mógłby coś podpowiedzieć byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
Artur

dudinet 05-07-2018 07:23

Odp: Światła przeciwmgielne tył
 
A może ktoś ma opis pinów bcm że wskazaniem, które to gniazdo

dudinet 05-07-2018 22:19

Odp: Światła przeciwmgielne tył
 
Prośba, czy mógłby jakiś dobry człowiek wyjąć bezpiecznik nr 75 i zobaczyć czy tylne przeciwmgielne świeci.

tedi_k 05-07-2018 22:35

Odp: Światła przeciwmgielne tył
 
Cytat:

Napisał dudinet (Post 3001384)
...Focusie mk3 z 2013 r.
Auto sprowadzone z USA.
...

Nie ma opcji. Amerykańskie BCM nie mają wlutowanych elementów do sterowania tylnym przeciwmgłowym.
Nie da się uruchomić tego światła "metodą fabryczną". Po założeniu przełącznika świateł EU można uzyskać działającą kontrolkę na zegarach, ale światła się nie odpali.
W oparciu o komunikaty CAN informujące o włączeniu/wyłączeniu tylnego światła przeciwmgłowego (przednich też...), kolega Sławek @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] opracował moduł sprzętowy sterujący światłami - co daje rozwiązanie "jak z fabryki", ale poprzez podłączenie dodatkowego "pudełka"

dudinet 05-07-2018 22:54

Odp: Światła przeciwmgielne tył
 
Dziękuję za info, skontaktuję się z w/w kolegą.

dudinet 08-07-2018 15:59

Odp: Światła przeciwmgielne tył
 
Niestety kolega Orion512 nie odpisuje, więc skoro po naciśnięciu przycisku przeciwmgielnych kontrolka się zapala, spróbuję rozkręcić włącznik i wcisnąć gdzieś tam mikro włącznik, który poprzez przekaźnik bistabilny włączy mi upragnione światło razem z kontrolką.
Niektórzy powiedzą pewnie, że to druciarstwo, ale wolę tak, niż dodatkowy włącznik.
Temat chyba do zamknięcia.
Pozdrawiam.
Artur.

orion512 09-07-2018 09:16

Odp: Światła przeciwmgielne tył
 
Już odpisał :)

marchewa222 27-02-2019 20:54

Odp: Światła przeciwmgielne tył
 
Wznowie trochę temat. Mam focusa ST USA 15 rok no i pytanie czy pojawiły się jakieś inne rozwiązania od czasu modułu kolegi Orion512? Kupiłem już przełącznik świateł EU

Rallyleg 09-05-2019 20:43

Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA
 
marchewa222 rozwiązałeś w jakiś inny sposób lampę przeciwmgielna?

rafallbn90 16-05-2019 16:30

Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA
 
Podpinam się pod temat :) Podzieli się ktoś swoim sposobem na lampę przeciwmgielną tylną? :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.