Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] pompa nowa wtryski nowe nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292581)

pako7 21-02-2019 09:29

pompa nowa wtryski nowe nie odpala

Witam, mam mondeo mk3 2.0 tdci 130 km przed liftem . jakiś czas temu pojawiła się spreżynka diagnoza opiłkująca pompa. Pompę oddałem do serwis Adamczyk w Piekarach Ślaskich, wtryski zregenerowałem na miejscu.
Po zamontowaniu wszystko ładnie odpowietrzyłem i nic.. auto kreci łapie jak by na dwa ale nie odpala. Zdemontowałem wtryski dałem do sprawdzenia są dobre. Pompa podczas próby odpalania pokazuje ciśnienie ok 300 barów a silnik nie odpala. Sprawdziłem bezpieczniki, błędów nie ma żadnych w komputerze. pomysły mi się kończą.

bimarrrr 21-02-2019 09:44

Odp: pompa nowa wtryski nowe nie odpala

widocznie nie wszystko ladnie odpowietrzyles...

White26 21-02-2019 10:07

Spróbuj odpowietrzyć jeszcze raz, tylko dokładnie i daj znać co wyszło :) Tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz kilka informacji na temat pompy i wtrysków, może gdzieś tutaj leży problem :)

pako7 21-02-2019 11:35

Może nie tak robie, podajcie procedure odpowietrzania .

bimarrrr 21-02-2019 11:48

Krecenie, placzek, odkrecanie przewodow od wtryskow... Robilem tak juz kilkadziesiat tdci, jedne odpalaly praktycznie od strzala, a drugie trzeba bylo 20min. reanimowac. Pozwol mu pochodzic troche na plaku i jak zgasnie, to wtedy odkrecaj przewody po kolei. Mozesz sie asekurowac kompem, aby patrzec jakie cisnienie na listwie

kamilns 21-02-2019 13:51

Przede wszsytkim o czym nik Ci nie powiedział*to sie odpina wtyczki od wtrysków zeby na sucho nie chodzily. Plak jest zbedny podczas odpowietrzanie. Tak to sie na wsi w garazu reanimuje samochody.

bimarrrr 21-02-2019 16:06

Przede wszystkim, to sie odkreca przewody paliwowe. W sytuacji kiedy plak jest zbedny i auto odpala odrazu, to i odpinanie wtyczek jest daremne. Bo jak ktos sklada wtryski, to robi to na mokro, a i sam wtryskiwacz w srodku jest na tyle nasmarowany, ze nic mu sie nie stanie. Ale jak ktos miastowy, to odpina wtyczki i kreci az aku padnie...

Zbyniu123 21-02-2019 21:28

A wyciagnales zbiornik i przewody paliwowe w celu wyczyszczenia? Dobrze ustawiles rozrzad?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.