Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Ciężko wchodzą biegi, po kilku km ok (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323643)

atco48 25-06-2013 21:40

Dźwignia zmiany biegów cięzko chodzi
 
Witam. Mam kłopot ze skrzynią biegów w moim fusionie silver 2006, 1,4 benzyna. Od kilko dni dźwignia zmiany biegów bardzo ciezko chodzi. Nie zgrzyta, biegi można wrzucać ale dźwignia chodzi jakby była zanurzona w bardzo gęstym płynie. Musze dodać, że sprzęgło i sam silnik działaja bez zarzutu. Czy ktoś z forumowiczów może podać mi przyczynę tego zjawiska i ewentualnie jak temu zaradzić.:<

peterkk 28-06-2013 11:29

Odp: Dźwignia zmiany biegów cięzko chodzi
 
Tak, miałem dokładnie to samo. Byłem w ASO i okazało się że czpień wybierający biegi się zatarł. Naprawa polegała na diagnostyce, rozkręceniu mechanizmu, nasmarowaniu i złożeniu. Teraz chodzi "jednym paluszkiem" :)
Pozdrawiam,
Peterkk

dyra 01-07-2013 07:29

Odp: Dźwignia zmiany biegów cięzko chodzi
 
u mnie było podobnie, cięgna od wybierania biegów się zatarły i trzeba było je wymienić, kosz częsci ok 550 zł + robocizna. Może wystarczy przeczyszczenie i nasmarowanie, u mnie już nie było opcji.

Robertrt 18-09-2021 23:19

Ciężko wchodzą biegi, po kilku km ok
 
Cześć,
W sumie zakupiłem już fusiona z taką niedoskonałością

Jeżeli wybieram się gdzieś fusion'em, to na początku ( po nocy) ciężko wchodzą biegi, każdy bieg. Po kilku km problem ustępuje. Jak jade dalej ('po godzinie, dwóch' od zaparkowania) to nadal jest ok:))
Podobno olej jest. Chciałbym, to w końcu zrobić ale fajnie byłoby wiedzieć co to może być ( też żeby oszacować koszty)
Miał ktoś podobne problemy?
Chyba z linką wszystko ok skoro to nie problem ciągły(?)
Pozdrawiam

darmodziej 19-09-2021 09:10

Odp: Ciężko wchodzą biegi, po kilku km ok
 
Może to będzie jakaś podpowiedź: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Robertrt 19-09-2021 10:42

Odp: Ciężko wchodzą biegi, po kilku km ok
 
Chyba jednak za wiele nie rozumiem;) szzczegolnie czy objawy sa podobne:)

Bump:

darmodziej 19-09-2021 20:15

Odp: Ciężko wchodzą biegi, po kilku km ok
 
Nie trzeba rozumieć słów. Wystarczy patrzyć, co gość robi. Generalnie chodzi o to, żeby mechanizm wyczyścić i nasmarować.

Robertrt 20-09-2021 07:13

Odp: Ciężko wchodzą biegi, po kilku km ok
 
I nie jest to kwestia np.pompki sprzegla do wymiany?

Antej 20-09-2021 07:30

Odp: Ciężko wchodzą biegi, po kilku km ok
 
poszukaj tematu na forum,jest ich tutaj kilka skoro mimo rozwiazania podanego ja tacy dalej wymyslasz swoje teorie
Od tego powinieneś byl zacząć, od przeszukania forum.

Robertrt 20-09-2021 10:49

Odp: Ciężko wchodzą biegi, po kilku km ok
 
Próbowałem szukać, na mobilce nie jest to takie proste
Jestem nowy na forum i to moje 1 pytanie, pozdr

znalazłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
"Tak, miałem dokładnie to samo. Byłem w ASO i okazało się że czpień wybierający biegi się zatarł. "

oraz identyczny problem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jednakże bez odpowiedzi


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.