Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Dziwny szelest spod auta 1.6PB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290774)

neomagnet 12-01-2019 18:39

Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
Witam,
Kupiłem kobiecie Focusa, udało się znaleźć autko nie zgnite xD Wszystko jest ok, jedzie jak po sznurku, silnik pracuje równo, przebieg 265tys km. Kombi.
Problem z jakim pisze to dziwny szelest, coś jakby szum z głośnika w czasie kiedy silnik jest odpalony. Dźwięk dobiega nie spod maski tylko spod auta, jakby bardziej z tyłu, Co ciekawe ustaje kiedy dodaje się gazu na biegach od 2 w góre, nie wiem jak na wstecznym. Podczas normalnej jazdy raz to słychać raz nie. Na postoju szumi cały czas. Nie mam pojęcia co to może być. Wydech? Skrzynia? Jakieś pomysły?

damianisko5 13-01-2019 09:00

Odp: Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
Może wydech, 265 tys. to już sporo. Wypada sprawdzić czy nie ma dziur w tłumikach - kanał lub podnośnik. Na luzie i postoju też szumi?

Fulara 13-01-2019 10:07

Odp: Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
wydech sprawdź

Marko1921 13-01-2019 11:30

Odp: Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
Jak szumi na postoju to przyłóż ucho do skrzyni. Alternator(łożysko), paski, wszystko co się rusza.

neomagnet 13-01-2019 15:58

Odp: Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
Oglądałem wydech I wyglądał ok, nie widziałem dziur żadnych. Zobaczę jeszcze raz. Tak, na luzie i postoju szumi, przestaje tylko kiedy mocniej wciśnie się gaz.

damianisko5 13-01-2019 18:56

Odp: Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
Może któraś z rolek napinacza i rolki pośredniej paska napędu osprzętu. Może napinacz paska rozrządu. A dźwięk się przemieszcza /rezonuje i wydaje Ci wtedy, że to słychać z okolicy środka auta. Marko dobrze wskazuje, dodał bym jeszcze alternator i łożysko koła pasowego sprężarki klimy - też się obraca!!

irosz 14-01-2019 07:23

Odp: Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
Mam tak samo w aucie żony (Fusion 1.4 benzyna), ma tak od kilku lat. Szukałem przyczyny i postawiłem na wydech. Ten szelest nie jest z silnika, skrzyni czy jakiegoś paska albo rolki. Wydech sprawdzałem pod kątem szczelności i uszkodzenia i niczego nie znalazłem więc zostawiłem to w spokoju i stwierdziłem że ten typ tak ma. Autko jeździ tak od ładnych kliku lat i nic mu się nie dzieje. W między czasie wymieniałem tłumik końcowy i szelest pozostał. Sprawdzałem jeszcze osłony termiczne ale wszystkie są sprawne i dobrze przykręcone.

tiga1916 14-01-2019 10:55

Odp: Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
Wciśnij sprzęgło i zobacz czy nadal szumi.

neomagnet 14-01-2019 11:35

Odp: Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
Na wciśniętym sprzęgle oraz na biegu jałowym również szumi. Według kartki jaką znalazłem na aucie rozrząd do zrobienia przy 300k. A tak BTW, jaki to koszt? Auto dzisiaj będzie u mechanika, może znajdzie przyczynę.

irosz 14-01-2019 12:39

Odp: Dziwny szelest spod auta 1.6PB
 
W temacie masz napisane szelest a teraz piszesz o szumieniu to moim zdaniem dwa różne odgłosy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.