Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Bagażnik dachowy - jak zamontować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173312)

gsmphone 10-01-2013 06:11

Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Witam,

Kupiłem oryginalny bagażnik dachowy do Forda Fiesty. Ma on śruby które powinno się wkręcić do dachu. Problem w tym że w mojej Fieście w rynienkach gdzie są te czarne plastiki idące od przedniej szyby do tylnej klapy nie ma żadnych otworów żeby przymocować ten bagażnik. Jak w takim razie się montuje oryginalny bagażnik do oryginalnej fiesty :-) ?

artax 10-01-2013 15:52

Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Kupilem bagaznik w ASO .W komplecie mam czarne listwy do rynienek.Stare zrywasz i wklejasz nowe.W nowych są odkręcane zaślepki pod ktorymi są otwory do montowania.
pzdr
p.s.ALU aero z logiem FORD.Z tego co wiem robi go THULE.Cena ok450 w ASO .Thule ten sam ceni sobie ok700...

gsmphone 10-01-2013 18:22

No to wychodzi na to że bagażnik trzyma się listew które są na kleju. Czyli trzyma się na samym kleju? To by przy sile wiatru odpadł.
Ja w moich mam śruby do przymocowania tak jakby do dachu.

Krzyk 10-01-2013 22:55

No ciekawe gdzie tak wychodzi :P

Cytat:

Napisał artax (Post 1936399)
W nowych są odkręcane zaślepki pod ktorymi są otwory do montowania.

artax 10-01-2013 23:39

GSM PHONE ,chyba nie sądzisz ,ze trzyma sie listew rynnowych:)Otwory z gwintem są w dachu...Pod zaślepkami,tak jak napisalem wczesniej.
pzdr

gsmphone 11-01-2013 06:01

aaa teraz rozumiem. A jaki jest orientacyjny koszt tych plastików z zaślepkami?

artax 11-01-2013 08:11

kupilem to w kpl bagaznik+ listwy.Fabrycznie zapakowane.Listwy i zaslepki to zestaw i nie sądzę aby sprzedali osobno.Zapytaj w ASO.
Pzdr

WormsCrew88 11-01-2013 16:22

Czy fiesta z bagażnikiem na dachu to nie przesada?? nie lepiej kupić kombi.

Wojtek 11-01-2013 16:24

Cytat:

Napisał WormsCrew88 (Post 1937091)

A co Twój post wnosi do tego tematu ???? Przeczytaj jaki jest tytuł tematu.

Pozdrawiam
Wojtek

artax 11-01-2013 19:27

Cytat:

Napisał WormsCrew88 (Post 1937091)

a co narty mam wozić w środku auta...?
pzdr

gsmphone 11-01-2013 19:57

No właśnie bagażnik potrzebuje na narty i rowery. W kombi musiałbym rozkładać rower a na narty pokrowiec żeby mi środka nie zamoczyły

artax 11-01-2013 20:45

Znajomy woził w środku pomiędzy siedzeniami.Do czasu ostrego hamowania i przewalenia nart w konsole srodkową.Efektu mozna się domyślać :)
pzdr

boncio 12-01-2013 13:25

Pomijając fakt, że jest teraz zakaz wożenia nart w środku auta. Właśnie z powodu faktu, że podczas wypadku lub ostrego hamowania "tną" wszystko co mają na drodze.

artax 12-01-2013 18:37

Moze zakaz jest ale jak bylem ostatnio w Karkonoszach ,to część ludzi wozi narty w środku.Zwłaszcza wlaściciele vanów i kombiakow.Także trochę naród nieświadomy jest tego przepisu:(
pzdr

Wojtekwe 14-06-2013 20:21

Borykając się z podobnym problemem przeczytałem to co napisaliście i zdjąłem listwy rynnowe aby na własną rękę udostępnić otwory i wykombinować jakieś zaślepki samemu. Problem w tym że pod listwami otworów nie ma. Widać tylko zgrzeiny oraz w dwóch miejscach jakieś nieciągłości blachy. Gwintowanych otworów brak.

Mój samochód to pięciodrzwiowa fiesta z 2004 roku. Nie jestem pewny czy temat dotyczy szóstej czy siódmej generacji fiesty ale problem wydaje się być wspólny. Bagażnik kupiłem od człowieka, który używał go w 3 drzwiowej wersji mk6. Czy jest to możliwe że ford przewidywał inne mocowanie dla 5d niż dla 3d?

artax 15-06-2013 08:19

Temat dotyczy mk7 ale zasada jest taka sama.Otwory są pod uszczelnieniem(silikonem uszczelniającym)Trzeba delikatnie zebrać ,wydłubać warstwę .Pod nią są otwory.Poprzednio bagaznik montowałem w Mondeo mk3 i sprawa wyglądała tak samo :)
pzdr

Wojtekwe 16-06-2013 23:40

Bardzo dziękuję. Przez moment przeszło mi to przez myśl ale szybko porzuciłem dłubanie w tej masie. Uznałem że to zakitowany otwór technologiczny lub coś podobnego. Teraz wrócę w to samo miejsce. Dzięki!

przemex 08-04-2015 17:44

Temat dość stary ale obecnie jest na jego etapie wakacyjnym, taki bagażnik to dwie belki montowane od jednej rynienki do drugiej (bez relingów) na te belki montujesz odrazu box lub uchwyty rowerwoe, przykręcany do otworów pod gumą w rynience. Zestaw w ASO koszt bagażnika 890 zł. (latem są promocje czasami kosztuje około 690 zł. zaleznie od miasta) produkcja THULE specjalnie dla Forda. Kupując bagażnik dostajesz dwie belki nad dach, zaczepy przykręcane do rynienki na kluczyk z możliwością demontażu (sa tez zaślepki po demontażu gdy sciagać bo no nie jeżdzisz z boxem) i oryginalne nowe uszczelki do rynienki (podzielone na 3 części do wklejenia po urwaniu starej uszczelki).

W Poznaniu za montaż liczą około 200 zł.-250 zł. + cena bagażnika, oczywiście box na bagażnik lub uchwyty rowerowe kupujesz osobno koszt dodatkowy, jeżeli kupujesz całośc u nich czyli bagażnik lub box można negocjować montaż do 150 zł. taniej sprawy nie ruszą że niby dużo pracy trzeba stare uszczelki urwać oczyścić ze starej taśmy dwustronnej przykręcić itd itd itd dla mnie to dużo pieniedzy jak na taką prace tym bardziej że kupujesz u nich jeszcze bagażnik.

Trochę temat przerabiałem, i jeżeli nie chcesz płacić 200 zł. za montaż, a sam nie masz zdolności aby go wykonać jest jeszcze opcja bagażnika przykręcanego z łapami między rynienką a rantem drzwi, nie musisz wtedy demontować uszczelki w rynience ceny podobne zaleznie od modelu (lepsze aerodynamiczne to koszt około 1 tyś)

Ja idę w bagażnik jednak montowany w oryginalne otwory, trochę mnie jednak denerwuje że ford tak to rozwiązał niby dziury zrobił, ale zalepił je i zakleił uszczelką pewnie aby ASO zarabiały na montażu...

[ Dodano: 8 kwietnia 2015 10:51 ]
Hej, skończyłem właśnie montaż bagażnika przedstawiam zdjęcia dla zainteresowanych (co ciekawe na osłonach bagażnika logo forda nie thule). Całość zajęła mi 2h

http://images67.fotosik.pl/35/f5d77b71dcbc6ea4.jpg

http://images70.fotosik.pl/35/d2e07fc17d8fecca.jpg

http://images66.fotosik.pl/35/48129d1ac7f9ccf9.jpg

http://images68.fotosik.pl/36/f56c14667c333eb4.jpg

dulek66 13-02-2016 12:07

Przepraszam za odgrzewanie tematu ale nie ma sensu zakładać nowego bo dotyczy tej samej kwestii.

Mianowicie podobnie jak kolega wyżej zakupiłem używane oryginalne relingi dachowe (belki poprzeczne) Forda, niestety bez specjalnych listew z otworami montażowymi (moje takowych nie posiadają). Nie chciałbym odklejać listew z dachu i szukać otworów, tylko wyciąć/nawiercić otwory w listwach bez demontowania ich. Stąd pytanie czy byłby ktoś tak uprzejmy i zmierzył dokładną lokalizację otworów montażowych (tak jak na zdjęciu poniżej). Będę bardzo wdzięczny ponieważ niedługo wyjazd w góry i przydałoby się zamontować bagażniczek. Z góry dziękuję za pomoc.

Model: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2008r. 5 drzwi.

http://images75.fotosik.pl/325/7b03cfe82a1f5baem.jpg

piotrek123456 06-05-2016 09:19

Mam pytanie czy oryginalny bagażnik dachowy do Fiesty z roku 2002 będzie pasował do Fiesty z 2007?

skirav 18-10-2016 22:29

Witam, podłączam się do tematu. Dulek66 zadał fajne pytanie, którego odpowiedź interesuje i mnie. Czy ktoś może dokładnide określić miejsca otworów montażowych bagażnika we MK6 Fieście ST (3d) rocznik 2007. ASO w Rzeszowie życzy sobie 845PLN!! za bagażnik z listwami. Chciałbym kupić sam bagażnik i wykonać otwory w istniejącej listwie. to minimum 600PLN oszczędności. Acha i jeszcze jedno - czy jesli bagażnik przykręca sie do otworów w dachu to beliki są te same do 3D i 5D?
Pozdrawiam

lukasz3k1 11-11-2016 18:07

Cytat:

Napisał dulek66 (Post 2535953)
Przepraszam za odgrzewanie tematu ale nie ma sensu zakładać nowego bo dotyczy tej samej kwestii.

Mianowicie podobnie jak kolega wyżej zakupiłem używane oryginalne relingi dachowe (belki poprzeczne) Forda, niestety bez specjalnych listew z otworami montażowymi (moje takowych nie posiadają). Nie chciałbym odklejać listew z dachu i szukać otworów, tylko wyciąć/nawiercić otwory w listwach bez demontowania ich. Stąd pytanie czy byłby ktoś tak uprzejmy i zmierzył dokładną lokalizację otworów montażowych (tak jak na zdjęciu poniżej). Będę bardzo wdzięczny ponieważ niedługo wyjazd w góry i przydałoby się zamontować bagażniczek. Z góry dziękuję za pomoc.

Model: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2008r. 5 drzwi.

http://images75.fotosik.pl/325/7b03cfe82a1f5baem.jpg

Cześć, znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie?

dulek66 21-11-2016 22:13

Cytat:

Napisał lukasz3k1 (Post 2691853)
Cześć, znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak. Proszę bardzo:
http://images82.fotosik.pl/181/32b6c4b6e552bc69m.jpg

Odległości mogą się różnić +/- 0,5cm z tego względu, że różnie może być zamontowana listwa. Proponuję wyciąć żyletką paski kilku centymetrowe w zaznaczonych miejscach. Otwory będą się znajdować pod "kitem", który trzeba wydrapać. W otwory fabrycznie są wkręcone plastikowe śrubki (zaślepki).

Cytat:

Napisał skirav (Post 2677467)
Witam, podłączam się do tematu. Dulek66 zadał fajne pytanie, którego odpowiedź interesuje i mnie. Czy ktoś może dokładnide określić miejsca otworów montażowych bagażnika we MK6 Fieście ST (3d) rocznik 2007. ASO w Rzeszowie życzy sobie 845PLN!! za bagażnik z listwami. Chciałbym kupić sam bagażnik i wykonać otwory w istniejącej listwie. to minimum 600PLN oszczędności. Acha i jeszcze jedno - czy jesli bagażnik przykręca sie do otworów w dachu to beliki są te same do 3D i 5D?
Pozdrawiam

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Odległości które podałem są do wersji 5d 1.4 TDCI z 2008/2009 roku.
Najlepiej zadzwonić jeszcze do ASO, podać numer VIN i sprawdzić czy w ogóle takie otwory znajdują się pod listwą, bo podobno nie wszystkie Fiesty miały.

kuba93r 31-03-2018 16:46

To ja znowu odkopię temat bagażnika :)
Kupiłem ostatnio używany bagażnik i niestety nie mam wymiennych listew, ani zaślepek na miejsca montażowe. Listwy i zaślepki można kupić w ASO, ale z tego co się dowiedziałem to jest to koszt rzędu 270 zł, więc pomyślałem, że listwy, które obecnie są na mojej Fieście po prostu dotnę sobie odpowiednio, a zaślepki wykonam także sam.

W związku z tym mam wielką prośbę do osoby, która posiada oryginalne zaślepki. Bardzo pomogły by mi 2-3 dokładne zdjęcia tych zaślepek (czy pokrywek - jak nazwane są w instrukcji). Oczywiście najlepsze były by zdjęcia zarówno zdemontowanych, jak i zamontowanych, ale jeżeli komuś nie chce się ich demontować, to będę również bardzo wdzięczny za dokładne zdjęcie zamontowanych pokrywek.

Mam co prawda instrukcję, ale rzeczywiste zdjęcie bardzo by mi pomogło, a w internecie nie mogę takiego znaleźć.

Wrzucam zdjęcie instrukcji z zaznaczonym elementem, o który mi chodzi, żeby nie było wątpliwości
https://i.imgur.com/xDQS0lF.jpghttps://i.imgur.com/0KqHBdj.jpg

swiecor 12-01-2019 20:16

Witam odgrzebuje temat. Fiesta mk8 i sezon ferii 2019. Fiesta z upływem lat się nie powiększa. Może ktoś ma doświadczenia z bagażnikiem dachowym, brakiem listew w dachu i może coś polecić ? za wyjątkiem ASO gdzie cena to 900 :(

kfascik 19-01-2020 20:47

Witam,
Również chciałbym z góry przeprosić za odgrzebanie tematu. Wiecie może czy belki dachowe ori z fusion/ fiesty (02-08) pasują do Fiesty następnej generacji (od 2008)?

Pozdrawiam

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.