Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294772)

AdoKrycha007 16-12-2019 07:46

Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3202942)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

oj forumowi teoretycy.... :D
Cytat:

Napisał pawk (Post 3203471)
No ale w tej klauzuli jest mowa o danym wyposażeniu i specyfikacji, a my mówimy o podniesieniu ceny samochodu z powodu dodatkowego wyposażenia. Innymi słowy Ford nie może dostarczyć zamówionego samochodu bo takiego się już nie da wyprodukować, dostarczyć może lepiej wyposażony w innej cenie. Warto jednak negocjować, ja za DAB+ ostatecznie nie zapłaciłem nic.

otóż to. a nie podoba się? nie odbierasz auta. tyle.

FanatykForda 18-01-2020 11:56

Na stronie Forda pojawił się[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]modelu 2020.25 i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]:.

Wsztskie wersje mają radio z DAB+ i zniknął kolor Diffused Silver, ale pojawił się nowy czarny i granatowy.

forger 18-01-2020 14:56

Ceny poszły w górę o 900 zł. Ponadto porównałem moją konfigurację Active Business przed rabatem zamawianą w mają 2019 z obecnym cennikiem i wyszło, że obecnie jest drożej o 4350 zł, ale może rabaty są wyższe. Różnica w wyposażeniu to DAB+ który kosztował 800 czy 850 zł, więc de facto cena zmieniła się o 3500 zł.

forger 13-02-2020 12:34

Artykuł dla tych co się zastanawiają czy belka z tyłu w wydaniu Forda jest dużo gorsza od wielowahacza [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z podsumowania:
"Pomiary wykazały, że istnieje różnica [...] jednakże nie wpływa ona na zdolność samochodu do radzenia sobie w trudnej sytuacji, natomiast na poziomie wrażeń/odczuć wystarczy, aby każdy z ostrym sportowym „nosem” ją rozpoznał.

Jak ktoś czeka na nowego RS to jeszcze trochę poczeka ... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] co związane jest oczywiście z normami CO2 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

AdoKrycha007 13-02-2020 13:54

brać kombi i nie będzie problemu z belką.

forger 13-02-2020 21:16

Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3223646)
brać kombi i nie będzie problemu z belką.

Upraszczasz sprawę. Po pierwsze nie każdy chce kombi (pomijając kwestię wyglądu jest jeszcze m.in sprawa długości). Po drugie przypominam, że wielowahacz jest poza kombi Trend, Titanium, ST-Line, również w:

Trend, Titanium, ST-Line: diesel 2.0

Vignale - wszystkie wersje

Active/Active Vignale - wszystkie wersje

ST - wszystkie wersje,

zaś belka w Trend, Titanium, ST-Line: hatchback benzyna 1.0, 1.5, diesel 1.5.

Po trzecie, dla wielu osób belka nie będzie problemem.

potraff 14-02-2020 07:34

Cytat:

Napisał forger (Post 3223822)

Jeżdżąc wcześniej Mondeo mkIV i przesiadając się do Focusa z belką ja widzę różnicę, tam gdzie są wyboje. Ale nie czuje się jakoś gorzej, poza różnicami w gabarytach, a więc i nastawieniach zawieszeń, (Mondeo zdecydowanie miększe, bardziej bujało, szczególnie przy przyśpieszaniu-hamowaniu) dalej te same zakręty Focus potrafi pokonać tak jak pokonywał Mondeo.
Zresztą byłem u kolegi, który ma Focusa mk3 i on jeżdżąc po takich rondach na obwodnicy Jaworzna moim Focusem, a ja jego, oboje wielkiej różnicy w prowadzeniu się Focusów nie widzieliśmy.
Kolega wcześniej przesiadł się z i30 pierwszej gen. na Focusa właśnie za prowadzenie, a próbował na jazdach próbnych (w 2015 chyba) i30, Mazdę 3, Astrę, Pulsara. Wszystkie z silnikami ponad 150KM.

tryhp3 14-02-2020 07:51

Cytat:

Napisał forger (Post 3223822)

Wielu to pewnie nie wie czy ma belkę czy wielowahacz.

fibeer 12-04-2020 18:50

Cześć,

Skusiłem się na przesiadkę z Mondeo mk4 kombi na Focusa mk4 kombi. Czekam na produkcję, co jak wiadomo, w obecnym momencie się opóźni. Jednakże mam kilka pytań do osób co już mają kontakt z nowym Focusem. Mianowicie, nie brałem nawigacji, natomiast mam m.in. HUD czy sync3. Czy na tym HUD wyświetlą się wskazania z np. Google maps, waze czy sygic car navigation (sygic integruje się przez applink). Drugie pytanie, zbliżone do poprzedniego, czy system wskazujący ograniczenia prędkości czy ACC pobiera również dane z tych map (sygic car navigation, google maps czy waze) ?
W Mondeo mk4 mam oprócz przyciemnianych szyb z tyłu również rolety na szyby, co okazywało się bardzo przydatne w słoneczne upalne dni wioząc dzieci z tyłu. Niestety Focus nie ma w ogóle takiej opcji (rolet). Czy same przyciemniane szyby w Focusie dają radę w upalne i słoneczne dni?
Wybrałem 1.5 182km, jak się Wam sprawuje ten silnik? Jak ze spalaniem?

Pozdrawiam
Tomek

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Hartigan 12-04-2020 19:19

Nie posiadam co prawda HUD, ale wskazówki z fabrycznej nawigacji powinny się również wyświetlać na stronie głownej SYNC (wraz z mapą) oraz na ekranie przy zegarach. Przy używaniu Android Auto nie ma zewnętrznej integracji z SYNC, pojawia się tylko przycisk "Mapa" na ekranie SYNC żeby wrócić szybko do android auto. Również przy użyciu SYGIC poprzez Applink nie ma wskazówek przy zegarach i na stronie głownej. Zakładam więc że i HUD nie będzie tego wyświetlał. Waze też się bawiłem. Zero wyjścia poza android auto a przerobiłem to całe. Np. jak używasz android auto na jednym telefonie, drugiego już nie podłączysz po BT.
Limit prędkości działa z odczytanych znaków z kamery przy czym podstawowy system (bez dobranego pakietu) nie czyta miejsc zabudowanych, dróg szybkiego ruchu itp. Tylko znaki z konkretną prędkością. Dziwne byłoby czytanie prędkości z map, które mogą być nieaktualne, c'nie? A z tego co wiem, google maps i waze nie znają ograniczeń jak np. automapa.

Jeszcze w lato nie jeździłem więc o szybach się nie wypowiem, ale na razie tyle co świeciło dało radę. Silnik 1.5 150KM, praktycznie taki sam (na pewno budową) więc spalanie chyba podobne przy niższych obratach. Spalanie w mieście 9.4-10l. W trasie: <120 - 6l, >120 km/h - 7-7,5l.
Użytkowany od 1 grudnia 2019, przebieg 11400km. Z fuelio i każdego tankowania średnia 8,2l.
Hatchback, ale dużo to nie wpłynie.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.