Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294772)

fuji 22-03-2019 10:55

Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Niestety jeszcze go nie mam i nie wiadomo ile to jeszcze potrwa :( Na razie dojrzewam do rezygnacji z ST-Line i wzięcia ST.

peteres 22-03-2019 11:24

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał fuji (Post 3108925)
Niestety jeszcze go nie mam i nie wiadomo ile to jeszcze potrwa :( Na razie dojrzewam do rezygnacji z ST-Line i wzięcia ST.

A juz wiadomo jakie ceny i kiedy mozna zamawiac?

fuji 22-03-2019 12:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał peteres (Post 3108934)
A juz wiadomo jakie ceny i kiedy mozna zamawiac?

Brak jeszcze cen na ST. Produkcja ma ponoć ruszyć w maju.
Wreszcie mój wszedł na produkcję :) Odbiór kwiecień/maj.

damiancd 26-03-2019 10:01

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Jak tam koledzy co zamawiali foke w ostatnim czasie? Ja nadal czekam na info kiedy wejdzie na produkcje (zamawiałem na początku marca)

fuji 26-03-2019 10:02

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Moja zamówiona w listopadzie i ponoć weszła na produkcję w ubiegłym tygodniu, gdzie odbiór miał być do 15.03

vegeciak 26-03-2019 11:18

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3110174)
Octavia, Golf i Leon odpadły bo to stare modele, a na nowe nie mam czasu czekać. Astra w ogóle do mnie nie przemawia, proceed odpadł bo to nie kombi, więc na placu boju został focus i ceed (hyundai i30 odpadł w konfrontacji z kia).

Mój wybór dokonywał się w zasadzie identyczne. VAGi i 308 za stare (a nie mam czasu czekać na nowe), Astra też powoli robi się leciwa i do mnie nie przemawia, a i30 to w środku plastikowa wanna o koreańskiej stylistyce. Z tym że ja szukałem hatchbacka, więc do zestawienia dorzuciłem jeszcze Mazdę i Hondę. Nową trójkę skreślił wolnossący silnik z archaicznymi osiągami (prawie 11s do setki), Civic odrzucił mnie "kosmicznym" i mało spójnym designem. Koniec końców, tak jak u Ciebie, na placu boju został Focus i Ceed (i z podobnych powodów wygrała propozycja Forda) :)
Cytat:

Napisał funuman (Post 3110292)
Finalnie przy konfiguracji za 100tyś można liczyć na kwotę 85000?

Jak najbardziej. Nawet jeśli nie usłyszysz dokładnie 85 tysięcy, to bez większych problemów bardzo się do tej kwoty zbliżysz. Tylko musisz odwiedzić przynajmniej kilku dealerów Forda, bo tu rozbieżności są ogromne (i to nawet w ramach jednego miasta, u mnie dochodziły do 7-8 tysięcy na tej samej konfiguracji).
Cytat:

Napisał damiancd (Post 3110440)
Jak tam koledzy co zamawiali foke w ostatnim czasie? Ja nadal czekam na info kiedy wejdzie na produkcje (zamawiałem na początku marca)

Zamawiałem Focusa 2 tygodnie temu i też nie dostałem żadnej informacji co z zamówieniem. Tylko że ja mam termin odbioru ustalony na koniec czerwca, więc czekam spokojnie i nie bombarduję dealera telefonami :P

weuek 26-03-2019 11:46

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał vegeciak (Post 3110478)
Nową trójkę skreślił wolnossący silnik z archaicznymi osiągami (prawie 11s do setki)

Z tą nową mazdą to rzeczywiście są jajca niemożebne. Pop pierwsze, z tyłu beleczka, a po drugie tylko jedna wersja silnika, i to najsłabsza? Osiągi ma gorsze niż poprzednia generacja w najsłabszej wersji 120 KM/210 Nm. Jak oni to zrobili? Może to GPF tak go dusi?

Takie coś za sto tysięcy? Dla kogo to jest oferta?

vegeciak 26-03-2019 12:14

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3110488)
Może to GPF tak go dusi?

Nie mam pojęcia (tam chyba nie ma GPFu), ale takie osiągi w samochodzie (i to ledwie kompakcie!) za grubo ponad 100 tysięcy to moim zdaniem spore nieporozumienie ("moja" konfiguracja ze skórzaną tapicerką wyszła za ok. 120).

Na obronę Mazdy powiem tylko tyle, że w środku jest jednak przepaść między nową trójką, a całą resztą kompaktów - faktycznie czuje się jak w klasie premium. Tylko co z tego, skoro samochód "nie jedzie", jest ciasny i ciemny z tyłu, a bagażnik ma jeszcze mniejszy niż Focus czy Astra. Auto jest kompletnie niepraktyczne - w sam raz dla żony bogatego biznesmena, która potrzebuje czegoś wyłącznie na dojazdy do salonu urody albo galerii handlowej...

bidżej 26-03-2019 12:20

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał vegeciak (Post 3110496)
(tam chyba nie ma GPFu)

Wlasnie to jest chyba dla Mazdy glowny "ficzur" i zaleta tego silnika. No jakby malo mnie to interesuje, bo mocniejsze wolnossaki o tej pojemnosci mozna bylo kupic 30 lat temu.

damiancd 26-03-2019 13:25

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Panowie, do Mazdy 3 ma wejść nowy silnik 182KM z kompresorem, za 3-4 miesiące powinien być - według mnie strzał w stopę z wypuszczaniem tego 122KM jeszcze z 6 biegowym automatem, mogli się już wstrzymać z wypuszczeniem modelu do czasu wyjścia tego 182KM. Podobno ta belka nie taka zła :P
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - ja mam odbiór na 31 lipca, ale patrząc po ostatnich rewelacjach, że auto dopiero po 4 miesiącach wchodzi na produkcje to dopytuje co i jak :P

Fiesta Mk8 ST Line 26-03-2019 14:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Mój nie jest jeszcze zablokowany do produkcji, a planowana produkcja to maj. Z tego co wiem od momentu zablokowania mija dokładnie miesiąc do samej produkcji, a potem ok 3 tygodnie do dostarczenia do PL z Saarlouis.
Jeżeli początkiem kwietnia nie będę miał wyznaczonej daty produkcji to odwołuję zamówienie. Tak jestem z nimi umówiony, nie będę czekał na focusa w nieskończoność i kombinował z kosztami i Vatem...

fuji 26-03-2019 14:52

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
To na 99% możesz już rozglądać się za innym samochodem ;)

vegeciak 26-03-2019 15:22

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał damiancd (Post 3110533)
Panowie, do Mazdy 3 ma wejść nowy silnik 182KM z kompresorem, za 3-4 miesiące powinien być - według mnie strzał w stopę z wypuszczaniem tego 122KM jeszcze z 6 biegowym automatem, mogli się już wstrzymać z wypuszczeniem modelu do czasu wyjścia tego 182KM.

Tylko, że Mazda 3 z mocniejszym silnikiem będzie jeszcze droższa. W internecie są już dostępne wstępne cenniki:
2.0 181KM, manual, wersja KANJO (druga od dołu, ta z automatyczną klimą) prawdopodobnie wystartuje od 118 tysięcy. Do tego lakier metalik i mamy 120-121. Nawet nie wiem czy w tej wersji będą choćby elementy skóry na tapicerce albo koła przynajmniej 17-calowe. Trzecia wersja (HIKARI) to już 124 tysiące + 2-3 za lakier. I to wszystko za kompakta, który nawet z mocniejszym silnikiem wcale nie będzie wyścigówką...
Cytat:

Napisał damiancd (Post 3110533)
ja mam odbiór na 31 lipca, ale patrząc po ostatnich rewelacjach, że auto dopiero po 4 miesiącach wchodzi na produkcje to dopytuje co i jak :P

Pytaj, pytaj :D Ja zamówiłem samochód ledwie 2 tygodnie temu, więc powodów do niepokoju jeszcze nie mam (i oby tak zostało do samego odbioru).
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3110546)
Mój nie jest jeszcze zablokowany do produkcji, a planowana produkcja to maj. Z tego co wiem od momentu zablokowania mija dokładnie miesiąc do samej produkcji, a potem ok 3 tygodnie do dostarczenia do PL z Saarlouis.
Jeżeli początkiem kwietnia nie będę miał wyznaczonej daty produkcji to odwołuję zamówienie. Tak jestem z nimi umówiony, nie będę czekał na focusa w nieskończoność i kombinował z kosztami i Vatem...

Można wiedzieć, kiedy złożyłeś zamówienie? Sorry, jeśli to już gdzieś padło :( Pytam, bo jeśli od zablokowania do dostarczenia do PL mijają ok. 2 miesiące, to moim zdaniem 1-2 miesiące oczekiwania na blokadę (czyli 3-4 na odbiór) nie są wcale jakimś zaporowym terminem. W Renault czy Kii też trzeba mniej więcej tyle czekać na samochód z produkcji. Co innego fuji, jemu faktycznie możemy wszyscy współczuć, bo sytuację ma nie do pozazdroszczenia. Przynajmniej tyle dobrego, że widzi światełko w tunelu, bo jego Focus wreszcie się produkuje :D

Fiesta Mk8 ST Line 26-03-2019 16:48

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Ja złożyłem zamówienie 11.03 więc też nie mam jeszcze niby powodów do obaw, ale patrząc na zamówienie kolegi fuji, obawy mam. Bo zakładając że jest takich "fuji" więcej, to najpierw pójdą do produkcji zaległe auta. Domniemywam ze problem dotyczy tylko wersji 1.5 EB z A8, bo inne klepią ponoć planowo. Na fiestę czekałem 3 miesiące wliczając w to przerwę wakacyjną w fabryce. Dlatego, jeżeli zablokują moje auto do produkcji początkiem kwietnia, to teoretycznie wyprodukuje się początkiem maja i dojedzie do PL początkiem czerwca. Daję sobie czas do 15.04 na status "zablokowany do produkcji". Jeżeli po tym terminie moje zamówienie będzie nadal otwarte to szukam czegoś innego z placu i raczej nie będzie to focus. Nawydziwiałem w zamówieniu i raczej na pewno nie dostanę nawet podobnej konfiguracji, więc pewnie łatwiej o nią będzie u konkurencji.

vegeciak 26-03-2019 17:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3110580)
Nawydziwiałem w zamówieniu i raczej na pewno nie dostanę nawet podobnej konfiguracji, więc pewnie łatwiej o nią będzie u konkurencji.

Hehe... To tak jak ja :D U mnie problem jest niestety ten, że nie bardzo widzę ewentualną konkurencję :( No nic, mam nadzieję, że problem nie dotyczy zamówień z manualną skrzynią biegów :D

fuji 26-03-2019 17:20

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
W moim przypadku jak nie dostanę konkretnej rekompensaty to prawdopodobnie zrezygnuję i albo zamówię ST albo poszukam czegoś innego.
P.S. Ponoć Focus ST ma być produkowany od maja i wtedy będzie możliwe składanie zamówień na wersje z manualną skrzynią biegów. 7-biegowy automat ma być od października.

Fiesta Mk8 ST Line 26-03-2019 18:42

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Walcz o rekompensatę i to już. Później się to rozejdzie po kościach i im odpuścisz. Niech teraz Ci podpiszą papier że za każdy dzień zwłoki od 15.03 rabatują auto 35zl, czyli tyle ile tracisz na podatkach. Ciekawe co powiedzą...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

mskgs 27-03-2019 06:33

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3110630)
Walcz o rekompensatę i to już. Później się to rozejdzie po kościach i im odpuścisz. Niech teraz Ci podpiszą papier że za każdy dzień zwłoki od 15.03 rabatują auto 35zl, czyli tyle ile tracisz na podatkach. Ciekawe co powiedzą...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Powiedzą, żeby się bujał. Umowa podpisywana przy zamówieniu chroni interesy dealera. Co mnie zresztą trochę nie dziwi, bo nie mają kompletnie wpływu na fabrykę.

hindus 27-03-2019 06:56

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Ale z tego co rozumiem, umawiasz się z dealerem, nie z fabryką. Jak umówisz się z mechanikiem, że naprawi Ci samochód w ciągu 3 dni bo masz ważny wyjazd, a jego dostawca da ciała i części zamiennych nie wyśle na czas, to do kogo będziesz miał pretensje? Do mechanika który się nie wywiązał, czy do jego dostawcy?

mskgs 27-03-2019 07:32

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Oczywiście masz rację - umawiasz się z dealerem. Samochodu nie ma i co? Każesz mu go wyczarować? Z mechanikiem podobnie - jak nie zrobi to nie zrobi. Może dać Ci samochód zastępczy - o ile go będzie miał. Tutaj podobnie...

Tak jak pisałem, umowa chroni interesy dealera i formalnie rzecz biorąc, jedyne co można w takiej sytuacji zrobić to zrezygnować z zamówienia. To czy salon to jakoś zrekompensuje to kwestia jego dobrej woli. Żądanie w takim momencie jakiś odsetek za zwłokę jest absurdalnym pomysłem. Pomijam fakt, że w tych salonach pracują zwykli ludzie, którzy nikomu nie robią na złość i pasowałoby się wykazać trochę zrozumieniem, bo goście są po prostu bezradni i w żaden sposób nagle nie wyczarują tego samochodu.

Osobom prowadzącym DG radzę na przyszłość zachować pewien bufor przy zamawianiu samochodu i nie planować tego na styk, to później nie będzie płaczu o uciekające podatki. :) A jak trzeba na już, to lepiej brać to co stoi na placu.

hindus 27-03-2019 07:42

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Wyczarować nie wyczaruje, ale nie widzę przeszkód wobec rekompensaty. Oni mogą następnie obciążyć tym fabrykę - w ten sposób działa to zresztą wszędzie.
Zresztą rekompensata nie musi być wyłącznie pieniężna. Można dorzucić jakiś przegląd gratis, można dorzucić trochę akcesoriów, można do tematu podejść poważnie i wziąć odpowiedzialność za opóźnienia.
W rezultacie dealer być może skoryguje terminy na przyszłych umowach w taki sposób, żeby były bardziej realne. To, że samochód będzie dostępny przed terminem tylko niektórych ucieszy.
Więc jakkolwiek możliwości uzyskania rekompensaty bez przymuszenia tego na umowie są nikłe, moim zdaniem warto próbować. To, że pracują tam zwykli ludzie niczego przecież nie zmienia, wszędzie pracują przecież zwykli ludzie? To ich praca, żeby dostarczyć wybrany samochód we właściwej opcji, stanie i na czas.

mskgs 27-03-2019 08:18

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Oczywiście salon może dorzucić przegląd, akcesoria itd... To już indywidualna kwestia i nie ma problemu, żeby się o to upominać. Ale odnoszę wrażenie, że niektórzy od razu by chcieli iść na noże z dealerem, bo nie dostali samochodu na czas - a nie tędy droga.

Cytat:

Napisał hindus (Post 3110790)
To, że pracują tam zwykli ludzie niczego przecież nie zmienia, wszędzie pracują przecież zwykli ludzie? To ich praca, żeby dostarczyć wybrany samochód we właściwej opcji, stanie i na czas.

Tak, tylko z tym na czas to nie do końca - bo to nie zawsze jest od nich zależne. Oczywiście mogą dawać dłuższe terminy - zgoda, ale to i tak jest wypracowywane z czasem na zasadzie doświadczenia, więc zawsze na początku klient oberwie, niestety.

Zresztą sam byłem "ofiarą" i kiedyś nie doczekałem się samochodu. A był to poprzedni Focus w przedostatnim roku produkcji... I kto by się spodziewał, że fabryka wtedy da ciała? :-)

potraff 27-03-2019 08:21

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Pytanie jak została umowa skonstruowana. Ja w swojej mam np termin odbioru auta. Po tym mam dostać wezwanie itp.
Gdy kiedyś zamawiałem narożnik, w pewnej znanej sieci salonów meblowych, pod produkcję, to była data odbioru i określona kwota jak przysługiwała mi za każdy dzień zwłoki. W tamtym przypadku to były jakieś śmieszne pieniądze, a pamiętam to, bo na dwa dni przed datą ostateczną dostałem telefon, że chyba nie zdążą przed weekendem (data maksymalna) i się pytałem o ewentualny rabat z powodu opóźnienia. Jednak zdążyli, więc nawet tych 3plnów nie dostałem :D

Nie lepiej ugrać coś, aby Diler coś dostał od fabryki, albo sam dorzucił za problem?
Sam pracuję w markecie budowlanym i mamy dwie, trzy firmy, które notorycznie spóźniają się z dostawą, klientom mówimy o 2tyg dłuższym czasie, a w momencie gdy dostawca dalej przegina, sami od dostawcy kilka procent zawsze staramy się wyrwać i to przekazać pod klienta.

fuji 27-03-2019 08:41

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3110788)
Oczywiście masz rację - umawiasz się z dealerem. Samochodu nie ma i co? Każesz mu go wyczarować?

Nie wiem czy prowadziłeś kiedyś firmę ale od tego jest umowa. Są 2 kluczowe zapisy mówiące, że w przypadku nie wywiązania się z terminu dostawy strony przystępują do renegocjacji warunków umowy. Jeśli się nie zgodzę na zaproponowane warunki to mam prawo bez żadnych kosztów odstąpić od umowy. I w takim przypadku diler zostaje na placu z samochodem w wersji, powiedzmy lekko, "nie ubogiej", na którego znalezienie kupca nie będzie łatwo i zamraża sobie kasę. W moim przypadku mam pełne pole manewru bo to nie jedyny samochód w firmie i mam czym jeździć. Teraz to piłeczka jest po stronie dilera bo im dłużej zwleka to dla niego gorzej. W najgorszym wariancie dla niego, mogę odmówić przyjęcia tuż przed potencjalnym wydaniem mi samochodu.

Bump:
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3110788)
Osobom prowadzącym DG radzę na przyszłość zachować pewien bufor przy zamawianiu samochodu i nie planować tego na styk, to później nie będzie płaczu o uciekające podatki. :) A jak trzeba na już, to lepiej brać to co stoi na placu.

Jak prowadzi się biznes to planuje się budżet. Zamawiając samochód w listopadzie zadałem pytanie sprzedawcy na zaproponowany przez niego termin 15.03.2019 r., czy wyrobią się z dostawą. Dostałem odpowiedź, że bez problemu i samochód będzie do odbioru prawdopodobnie jeszcze w lutym. Ostatecznie okazuje się, że pomylą się o min 2 miesiące.

Bump:
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3110801)
Tak, tylko z tym na czas to nie do końca - bo to nie zawsze jest od nich zależne. Oczywiście mogą dawać dłuższe terminy - zgoda, ale to i tak jest wypracowywane z czasem na zasadzie doświadczenia, więc zawsze na początku klient oberwie, niestety.

Umowa wiążąca jest dla obu stron. Jeśli ja nie odebrałbym w terminie samochodu to musiałbym zapłacić 10% ceny. Uważasz, że byliby tak dobroduszni i odstąpiliby od tego ? Z drugiej strony to nie pierwszy samochód sprzedany przez nich i mają już doświadczenie co do dostaw. Nie wierzę też w to, że w przypadku nie wywiązania się z terminów produkcyjnych, sprzedawca nie ma z tego tytułu jakiejś rekompensaty finansowej.

mskgs 27-03-2019 10:06

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , skupiasz się na nieistotnych dla Ciebie rzeczach (czyli co zrobi dealer z samochodem i czy dostanie rekompensatę od producenta).
Jak sam zauważyłeś - jest umowa między Tobą i salonem i jest ona wiążąca. A z niej jasno wynika, że jeżeli nie dostaniesz samochodu w terminie to nie możesz wymusić na salonie rekompensaty w postaci rabatu/dodatków itd. Możesz coś wynegocjować, ale to jest tylko i wyłącznie na zasadzie czy dealer ładnie się zachowa i coś dorzuci czy nie. Mówiąc krótko: w najgorszym wypadku dealer może Ci spadać na drzewo, Ty nic nie możesz zrobić oprócz rezygnacji z zamówienia. I tak, jest to niesprawiedliwe, chociażby ze względu na ten zapis o 10% w przypadku gdy Ty nie odbierzesz zamówienia. Dlatego jeżeli ktoś jest osobą fizyczną prowadzącą DG to polecam podpisywać zwykłą umowę jako konsument (gdzie nie ma tego zapisu o 10% plus jest się ogólnie chronionym) i przy odbiorze normalnie poprosić o fakturę VAT na firmę (w przypadku leasingu to już w ogóle sprawa prosta). Jedyny problem to jak ktoś koniecznie chce rozliczyć zaliczkę w momencie zamówienia, a nie później.

fuji 27-03-2019 11:03

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Ja nie mam DG tylko spółkę z oo. Dla mnie teraz czy kupię ten samochód czy nie to sprawa drugorzędna bo i tak chciałem kupić w ciemno w listopadzie nowe ST ale nie mogli sprzedać czegoś czego jeszcze nie mieli ani nie znali cen. Sprzedawca ma teraz do wyboru albo dogadać się albo stracić klienta i przyszłe zamówienia. Dlatego spokojnie czekam na ruch z ich strony. Co do tego, że diler może powiedzieć mi żebym spadał to też nie do końca. Myślisz, że sprzedawcy nie są rozliczani ze swojej pracy ? Oni też mają plany do wykonania dzięki czemu dostają premie. Z drugiej strony właściciel na pewno nie cieszy się jak zamraża sobie kasę w towarze na który szybko nie znajdzie kupca.

Fiesta Mk8 ST Line 27-03-2019 12:24

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Dokładnie, umowa ma za zadanie zabezpieczyć interesy obu stron, po to się ją spisuje. Jeżeli zabezpiecza tylko dealera, to co to za umowa? Trzeba czytać co się podpisuje, w końcu wartość przedmiotu umowy nie jest mały. Uważam że rekompensata w przypadku fuji jest jak najbardziej zasadna, bo nie mówimy o opóźnieniu rzędu tygodnia, czy dwóch, na które można przymknąć oko. Poza tym na umowie jest już bufor bezpieczeństwa założony przez dealera, normalny czas od zamówienia do dostarczenia samochodu to 3 miesiące, a jak dobrze liczę to od listopada do marca mamy 4 miesiące i taki okres zaakceptował kupujący podpisując umowę i wpłacając zaliczkę. Mimo to będzie opóźnienia kolejne 2 miesiące. I co, ma się z tym tak po prostu pogodzić? Te czasy chyba już minęły, to nie mały fiat na talon, a my nie mamy 1979r...
Ludzie! Konsument ma swoje prawa, nie tylko obowiązki! Nie dajmy się dymać, jest wolny rynek (póki co) i jeżeli ktoś zawiera umowę, to ma się z niej wywiązać. Teksty że "jak się ma DG to trzeba lepiej planować budżet" są w tym przypadku nie na miejscu i chyba nie mają nic do rzeczy?
Wiem że dealer jest tutaj „tylko” pośrednikiem, ale zarabia na tym kasę, więc też ma swoje obowiązki (zawarte w umowie z klientem). Jeżeli nie wywiązał się z umowy (a nie wywiązał się) i nie chce wypłacać sam rekompensaty klientowi to powinien przerzucić ten obowiązek na producenta, to chyba normalne? No chyba że opóźnienie wynika z błędu dealera (niedopełnienie procedur) i chce to ukryć, zwalając winę na producenta? Przecież też tak może być! Natomiast nie powinno to już obchodzić klienta końcowego!
Podam pewien przykład. Moja DG również polega na pośredniczeniu pomiędzy kupującym a sprzedającym, a że są to nieruchomości, to wartość przedmiotu umowy jest zazwyczaj kilkukrotnie wyższy niż np. nowego focusa. Mam umowę o pośredniczeniu w kupna/sprzedaży zarówno ze sprzedającym jak i kupującym. Dochodzi do chęci podpisania umowy przedwstępnej na zakup domu, kupujący jest zdecydowany, umawiamy więc terminy, notariuszy, załatwiamy sprawy urzędowe, sprzedający bukują bilet na samolot (przylatują specjalnie z GB na umowę), w końcu są już w drodze. W dniu wyznaczonym na podpisanie umowy dowiaduję się że jednak sprzedający rezygnuje ze sprzedaży bo cośtam, nie ważne. I co? Kto ma zapłacić za bilety lotnicze małżeństwa które przyleciało specjalnie na podpisanie umowy? Wszyscy mają pretensje do pośrednika, mimo że przecież to nie jego wina. I nie jest ważne że jestem "tylko pośrednikiem", jasne, mogłem powiedzieć "pocałujcie mnie w d..., to nie moja wina, umowa tego nie obejmuje" ale tak nie zrobiłem. Trzeba było wyciągnąć kasę i zwrócić klientowi koszty podróży, dziękując równocześnie że nie rościł pretensji o dalsze rekompensaty! Zrobiłem to mimo że nie musiałem, nie mam takiego zapisu w umowie pośrednictwa ze sprzedającym, a do umowy przedwstępnej regulującej tematy rezygnacji jeszcze przecież nie doszło. Później odkręcanie terminów u notariusza, koszty poniesione w urzędach itd. Za wszystko zapłacił pośrednik bo dba o dobrą opinię na rynku. Wiadomo że jestem lokalną firmą i muszę dbać o opinie, może dealer nie musi, może wynająć prawników i sprawa się może ciągnąć w nieskończoność i ma gdzieś opinie.
Ale tym bardziej uważam, że umowa jest tutaj podstawą do roszczeń, bo dealer się z niej nie wywiązał, a klient tak. Przechodzenie nad tym do porządku dziennego i odpuszczenie tematu jest oczywiście tylko i wyłącznie sprawą indywidualną kupującego. Ja bym w każdym razie nie odpuścił. Dlatego podpisując umowę zastrzegłem, że jeżeli nie będzie wyznaczonej daty produkcji do dnia "X" odbieram zaliczkę i dealer nie może rościć z tego powodu żadnych pretensji.

fuji 27-03-2019 15:50

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
I to może być faktyczna przyczyna opóźnień w produkcji [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Zapewne część zleceń zostało przekierowane do Niemiec i fabryka ne wyrabia.

Fiesta Mk8 ST Line 01-04-2019 09:44

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał fuji (Post 3112946)
Myślę podobnie z jednym "ale". Jeśli wyprzedzam to wolę mieć świadomość, że mam zapas mocy niż jej brak w myśl zasady im krótsze wyprzedzanie tym bezpieczniejsze ;)

Dokładnie, jak masz więcej mocy to nikt Ci nie każe ją cały czas wykorzystywać, ale w razie czego masz taką możliwość, to jest kwestia bezpieczeństwa. Moim zdaniem brak mocy jest bardziej niebezpieczna niż jej nadmiar. Ale nie musisz się ze mną zgadzać. Co do różnych urban legends w stylu "od chipa przeskoczył rozrząd" to ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony. Pewnie że jakieś ekstremalne sytuacje się zdarzają, ale to są wyjątki, zapewne nieumiejętnie wykonany program, albo kwestia stanu technicznego samochodu. Ja od wielu lat chipuję wszystkie moje samochody i nigdy nie stało się nic złego, u moich znajomych również. Wręcz przeciwnie, zawsze te samochody palą mniej. Power Boxa mam pierwszy raz, na początku byłem do niego średnio nastawiony (traktowałem go jako półśrodek), ale jest na prawdę ok. Ale docelowo i tak będzie chip.

Bump:
Cytat:

Napisał fuji (Post 3110442)
Moja zamówiona w listopadzie i ponoć weszła na produkcję w ubiegłym tygodniu, gdzie odbiór miał być do 15.03

Dzisiaj otrzymałem informację że mój Active dostał datę produkcji na 10.05.19. Jeżeli się nic nie wysra przez najbliższych 10 dni to 10.04.19 będzie zablokowany i wtedy bardzo realna data odbioru na początek czerwca. Natomiast mam informację dla osób, które zamówiły auto i jeszcze nie jest zablokowane, a data produkcji jest wyznaczona po 6.05.19 (takich jak ja). Ford wprowadza zmiany w konfiguracji i radzę się temu przyjrzeć! Cytuję:



3. Focus C519 MY2019.75 (od produkcji 6 maja 2019)

 Wprowadzone zostają do oferty nowe wersje wyposażenia: ST2 i ST3. W załączeniu do niniejszego BM znajdziecie Państwo prezentację produktową, dotyczącą nowych wersji ST2 i ST3 (załącznik nr 2).

 Wycofana zostaje z oferty opcja pełnowymiarowego koła zapasowego.

 Funkcja KeyFree – bezkluczykowego otwierania drzwi – dostępna będzie tylko dla przednich drzwi i klapy bagażnika (w przypadku wyposażenia pojazdu w system KeyFree).

 Chromowana listwa wzdłuż górnej linii szyb bocznych w wersji 5-drzwiowej Trend Edition, Trend Edition Business, Titanium, Titanium Business zastąpiona zostaje chromowaną listwą wzdłuż dolnej linii szyb bocznych.

 Chromowane tło reflektorów w wersji Trend Edition, Trend Edition Business, Titanium, Titanium Business i Vignale zastąpione zostaje czarnym tłem.

 Wycofana zostaje z oferty opcja uchwytów w konstrukcji nadwozia, umożliwiających montaż kraty bagażowej za pierwszym rzędem foteli (D7AAC)



· Pakiet J4QAM dla wersji Active i Active Business wzbogacony zostaje o opcję ciemnej podsufitki. Nowy kod pakietu to J4QAM.

 Dostępność opcji foteli z certyfikatem AGR, z regulacją położenia w 18-kierunkach (BYPAE) rozszerzona zostaje na wersję Active i Active Business.

 Titanium, Titanium Business i Vignale: materiałowe wykończenie słupka A zastąpione zostaje wykończeniem z tworzywa sztucznego dla wersji od produkcji 25 marca 2019.

 Trend: wycofane zostaje oświetlenie schowka przed pasażerem.

 Wszystkie wersje wyposażenia w nadwoziu 5-drzwiowym: usunięty zostaje z wyposażenia standardowego jeden z dwóch punktów świetlnych w bagażniku. Standardem pozostanie jedna lampka.

 Wersje z silnikiem 1.5 EcoBoost, nadwozie 5-drzwiowe: tylne zawieszenie wielowahaczowe zastąpione zostaje zawieszeniem z belką skrętną.

 Vignale: wycofany zostaje z wyposażenia standardowego system Active Noise Cancellation.

 Wycofana zostaje z oferty opcja podwójnej podłogi bagażnika (BD2AE).

 Wersje z automatyczna skrzynią biegów A8: wycofane zostają z wyposażenia standardowego manetki do zmiany biegów, z wyjątkiem wersji ST-Line oraz wersji wyposażonych w fabryczna opcję haka holowniczego.

 Wycofana zostaje z oferty opcja dachu lakierowanego w kolorze Magnetic Grey.

 Wycofana zostaje z oferty opcja dachu lakierowanego w kolorze czarnym. Opcja pozostanie w ofercie tylko dla wersji Active i Active Business.

fracek 01-04-2019 10:01

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Masz te załaczniki gdzieś ?? tam jest mowa chyba o nowynm Focusie ST (załacznik nr 2).

hindus 01-04-2019 10:11

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3112956)
Wszystkie wersje wyposażenia w nadwoziu 5-drzwiowym: usunięty zostaje z wyposażenia standardowego jeden z dwóch punktów świetlnych w bagażniku. Standardem pozostanie jedna lampka.

Mnie dołożenie drugiej lampki w bagażniku kosztowało jakieś 15 zł... Serio im się to opłaca? :)

fuji 01-04-2019 10:12

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3112956)
3. Focus C519 MY2019.75 (od produkcji 6 maja 2019)

Możesz podać źródło lub wrzucić pdf'a z tymi zmianami ?

tryhp3 01-04-2019 10:12

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Samochody zostały już przetestowane przez dziennikarzy teraz można robić oszczędności... słabe to jest...

bidżej 01-04-2019 10:14

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
o lol, wyglada jak totalne ciecie kosztow :( Bez kitu, juz teraz nawet topowa wersja nie ma lampek nad daszkami przeciwslonecznymi, a teraz chca pozbawic wersje Trend nawet oswietlenia schowka przed pasazerem. Ktory mamy rok? 1975???

tryhp3 01-04-2019 10:18

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3112956)
 Dostępność opcji foteli z certyfikatem AGR, z regulacją położenia w 18-kierunkach (BYPAE) rozszerzona zostaje na wersję Active i Active Business.

A wiadomo czy pakiet Family wyklucza te AGRy tak jak w innych wersjach?

weuek 01-04-2019 10:23

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Z tym zawieszeniem to bardzo sprytnie, bo już wszyscy zdążyli zakodować, że w mk4 beleczka jest tylko w hatchbacku 1.0, a tu taki zonk. :-)

tryhp3 01-04-2019 10:27

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
W 1.5 dieslu też jest belka (za wyjątkiem wersji Active i Kombi).

tryhp3 01-04-2019 10:47

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3112956)
· Pakiet J4QAM dla wersji Active i Active Business wzbogacony zostaje o opcję ciemnej podsufitki. Nowy kod pakietu to J4QAM.

Domyślam się, że chodzi o pakiet Active Blue. Ja to zamówiłem, głównie przez poduszki na kolana, ale czarnej podsufitki za bardzo to nie chcę...
Pytanie czy starszy pakiet (J4QAD) zostanie? Bo to jest trochę nieprecyzyjnie napisane.

Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3112956)
 Wycofana zostaje z oferty opcja podwójnej podłogi bagażnika (BD2AE).

Czy to chodzi o Hatchback, bo nie widzę takiego kodu w cenniku (BD2AE), a w kombi zdaje się jest to w standardzie. Jeśli tak to też to jest niepoważne. Raz że było za dopłatą a dwa że to jest użyteczne...

potraff 01-04-2019 10:56

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał tryhp3 (Post 3112991)
Raz że było za dopłatą a dwa że to jest użyteczne...

Mogę się zamienić. Serio. Mam pełne koło, które zajmuje mi miejsce w bagażniku, a wolałbym dojazdowe. Wtedy wyrzucam styropian i mam ok 15cm niżej podłogę w bagażniku.
To jest jedna z niewielu rzeczy jakie przed wakacjami zamierzam zrobić.

blablawla 01-04-2019 11:31

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Dam sobie czas do piątku (będzie dokładnie miesiąc od złożenia zamówienia) i znaczę naciskać dealera.

Poniżej lista zmian które potencjalnie mnie dotyczą.

łopatki przy kierownicy - w sumie bajer więc nie ma znaczenia
listwy chromowane - bez znaczenia
słupek A - chyba bez znaczenia
system zbliżeniowy tylnych drzwi - nie potrafię się określić
lampka w bagażniku - może być nawet pół lampki byle by go oświetliła
podwójna podłoga - duży minus
belka skrętna - dyskwalifikacja

Podsumowując.
Jak nie dostanę informacji na piśmie, że auto będzie w takiej specyfikacji jak zamówiłem to bardzo mocno będę rozważał rezygnację.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.