Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jak otworzyć maskę ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100523)

Basia 16-05-2010 20:52

Jak otworzyć maskę ?
 
Witam jak w temacie jak otworzyć maskę silnika linka zerwana nie ma dostępu do niej czy ktoś ma jakieś pomysły, nie chciałbym czegoś uszkodzić.

groblin 16-05-2010 21:07

Odp: Jak otworzyć maskę
 
Z silnika.
Wjechać na kanał i pokukać od spodu, musi sie dać.

Basia 16-05-2010 21:22

Odp: Jak otworzyć maskę
 
no tak ale tam jest wszystko zabudowane, zastanawiam się którędy ta linka biegnie, może jest jakieś inne dojście?

Basia 27-06-2010 14:50

Odp: Jak otworzyć maskę
 
Witam zrobiłem tak jak mi radziliście, wystarczyło odkręcić osłonę przednią, zaraz przy zderzaku kluczyk 8 i 10, oraz śrubokręt do wyciągnięcia 4 kołków, prosta sprawa z tym, potem wystarczyło popchnąć dźwignię przy lince i maska otwarta.
Ale mimo to te linki to jakieś badziewie bo jak zobaczyłem osłonę tej linki to była cała popękana i mało tego zamek się zacinał, więc go umyłem WD-40 potem posmarowałem smarem i teraz leciutko chodzi, jak nówka, teraz się zastanawiam jak osłonić ten zamek, ponieważ było w nim pełno piachu i wszystkiego co tylko możliwe.

rafalembi 24-01-2014 20:33

otwarcie maski mk4
 
Witam , nie mogę otworzyć maski , prawdopodobnie przymarzła linka , czy można jakoś inaczej otworzyć maskę. Problem dość mały ale kłopot duży bo mundek odpalić niechce :( . Więc może ktoś zna jakiś sposób na otwarcie , dzięki i pozdrawiam !!!

Marek-77 24-01-2014 20:44

Odp: otwarcie maski mk4
 
Mam podobny problem bo wczoraj otworzyłem z trudem i tak zostało teraz nie mogę zamknąć chyba mróz za ostry, z otwarciem jedna osoba niech próbuje podnosić maske a druga za uchwyt tylko nie na siłę bo linka strzeli

grodek75 24-01-2014 21:23

Odp: otwarcie maski mk4
 
Cytat:

Napisał rafalembi (Post 2145434)
Witam , nie mogę otworzyć maski , prawdopodobnie przymarzła linka , czy można jakoś inaczej otworzyć maskę. Problem dość mały ale kłopot duży bo mundek odpalić niechce :( . Więc może ktoś zna jakiś sposób na otwarcie , dzięki i pozdrawiam !!!

Niestety to wątpliwy urok MK4 :(
Moja też zamarźnięta.
Na szczęście płynu w spryskiwaczu mam pełno i oszczędzam go jak mogę czekając na ocieplenie.

rafalembi 25-01-2014 12:10

Odp: Jak otworzyć maskę ?
 
Tak tylko u mnie drugi problem bo ako już siada i odpalić niechce , jak by chodził to nie tak zle , a teraz to na odwilż chyba musz czekać , jak porażka , z fokusem tyle problemu nie miałem macha na kluczyk była i jakoś to działało , dzięki za porady .

mir200 25-01-2014 14:59

Odp: Jak otworzyć maskę ?
 
W 5-letnim użytkowaniu 2-krotnie miałem problem ale z zamknięciem zamka klapy silnika- raz działał mój mechanik a potem już sam. problem polegał na totalnym zakitowaniu zamka brudem. Kolejny raz doszło do zerwania linki- wymiana podobno dość uciążliwa- mechanik. Teraz staram się co kilka miesięcy oczyścić zamek- dobrze że przypomnieliście problem - muszę wykręcić i oczyścić. Także ewidentnie słaby punkt Mondka

Marek-77 25-01-2014 23:37

Odp: Jak otworzyć maskę ?
 
-12c pojechałem na myjnie pracownik " ma pan maskę otwarta tak wiem ale się nie chce zamknąć" auto umyte 10 min i maska zamknięta czyli wystarczyło trochę ciepełka i wszystko jest ok


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.