Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Courier (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=192)
-   -   [Tourneo Courier] skrzynia biegów wyskakujący bieg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302996)

Marek 76 13-11-2019 20:47

skrzynia biegów wyskakujący bieg
 
Witam mam problem z wyskakującym wstecznym w nowym Tourneo Courier 1.0 z 2018 r .Czy ktoś ma podobne problemy ?

Basra 14-11-2019 14:08

Odp: skrzynia biegów
 
Witam

Masz skrz.biegów 5 czy 6-cio biegową.

pozdrawiam

pers 14-11-2019 18:45

Odp: skrzynia biegów
 
Od nowości są problemy, bieg wsteczny, zgrzyta, wyskakuje i raz na dwa lata lub 40 tys. km. skrzynia się rozpada. Standard g:D

Marek 76 15-11-2019 15:45

Odp: skrzynia biegów problemy i usterki
 
to mnie pocieszyłeś kolego

Marek 76 15-11-2019 18:02

Odp: skrzynia biegów
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 3193236)
Witam

Masz skrz.biegów 5 czy 6-cio biegową.

pozdrawiam

5-cio biegowa

pers 15-11-2019 20:20

Odp: skrzynia biegów problemy i usterki
 
Cytat:

Napisał Marek 76 (Post 3193598)
to mnie pocieszyłeś kolego

Nie twierdzę ,że każdy. Mój tak ma i póki co to jedyny z takim problemem. Choć na zgrzytanie i wyskakiwanie wstecznego wiele osób narzekało. Również zauważyłem obdarcia lakieru w górnym rogu tylnych drzwi i nadwozia. Nieźle skręca się ta buda. Drzwi kierowcy mi obwisły i nie idzie ich wyregulować, bo nie ma regulacji. Haczą przy zamykaniu o uszczelki co jest mega denerwujące. Tak serio to lepiej było kupić kilkuletniego Mercedesa czy BMW aniżeli Fordowski badziew. Pozdro i szerokości g:D:p

Marek 76 16-11-2019 11:11

Odp: skrzynia biegów wyskakujący bieg
 
Tak czy inaczej jeździć trzeba, serdeczne dzięki i pozdrawiam

adrevir 04-12-2019 11:25

Odp: skrzynia biegów wyskakujący bieg
 
Potwierdzam ze sa problemy, praktycznie od poczatku, z wbijanie biegu wstecznego, ale ogolnie skrzynia pracuje bardzo dobrze, biegi 1-5 wchodza gladko, obecnie przebieg 33kkm.

Marek 76 07-12-2019 08:51

Odp: skrzynia biegów wyskakujący bieg
 
Prywatnie dostałem taką wiadomość


Problem z wyrzucaniem biegu, spowodowany jest niepełnym zazębieniem się kół zębatych na biegu.Bieg wsteczny w Twoim modelu skrz.biegów nie ma synchronizacji.Należy nieco odczekać przy próbie wbicia biegu, aby wałki w skrzyni wyhamowały.Zbyt szybkie wbicie biegu wstecznego prowadzi do degradacji struktury uzębienia na kołach zębatych.Skutkuje to utrudnione zazębienie się kół.Na dzwigni zm.biegu na pewno czujesz że bieg zazębił się w pełni lub nie.Jeżeli jest niepełne zazębienie to bieg zostanie zrzucony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.