Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172961)

toomekk6 09-01-2013 10:29

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Witam:)
Rok po regeneracji altka znów ten sam kłopot. Stoje na światłach, nagle trach licznik nie działa a samochód normalnie jedzie. Zgaśiłem i odpaliłem ponownie, po chwili zapaliła się kontrolka ładowania... Zajechałem do domu zmierzyłem napięcie, 12.3 V, ładowania brak. Wczoraj wieczorkiem wyjąłem alternator, przy okazji doszła wymiana 3 rolek. Zawiozłem do elektryka; diagnoza: spalone dwie diody, regulator napięcia padnięty, obudowa pęknięta, łożyska do wymiany i wirnik też... Polecono mi oryginalny alternator po regeneracji (Visteona oczywiście) w cenie 350zł jak oddam stary z roczną gwarancją. Wieczorakiem zamontuje altka i rolki. Co mogło być przyczyną aż takich uszkodzeń? Czy to po prostu ze starości?

Mariusz 09-01-2013 10:39

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Miałem tak jak Ty, tyle, że regulator i mostek przeżył. Walnęło łożysko od strony kółka, obudowa od tej strony i wirnik. Przyczyną tego stanu było, zamontowanie niewłaściwej rolki ze sprzęgłem na altku. Gościu u którego zamówiłem rolkę ze sprzęgłem na allegro przysłał mi niewłaściwą. Pasek nie był w osi na wszystkich rolkach, kosiło go przez złe osadzenie (niewłaściwa rolka na altku). Wymieniłem altka na taki sam (używka za 200zł, oryginał) i powróciłem do sztywnego kółka na altku.

toomekk6 09-01-2013 11:14

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Widzisz ja miałem oryginalne kółko na altku i podobne uszkodzenia...

Mariusz 09-01-2013 11:57

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Altek stąd: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
???

toomekk6 09-01-2013 12:28

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Nie, a co to jakaś zła firma? Mój alternator z białostockiej firmy pochodzi i jest bez sprzęgła. Jest dosłownie taki sam jak mój stary altek.

Mariusz 09-01-2013 12:30

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Nie, tak po prostu pytam, bo cena ta sama co podałeś. A firmy nie znam, tylko mając swój altek "trafiony" szukałem na allegro jakbym musiał wymieniać i tu bym po prostu "uderzył".
Ale pewnie lepszą opcję wybrałeś, skoro to taki sam jak Twój, bo ten z mojego linku to chyba jakaś podróba (tak podejrzewam).

toomekk6 09-01-2013 12:39

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Ten wariant co ja wybrałem to regenerowany altek Visteon coś tam coś tam :P Ogólnie kosztował 370 ale 20 zeta się stargowało. Był też drugi wariant: kupno za 340zł nowego chińskiego alternatora, ale to mi wszyscy odradzali. Założy się dziś wieczorakiem, jutro pojadę na dokładne sprawdzenie ładowania, podłączenia przewodów i ich sprawdzenia oraz sprawdzenia całej instalacji, czy wszystko gra; oczywiście w tej firmie co kupiłem ten regenerowany i oczywiście darmowo. Powiedzieli, że muszą wszystko sprawdzić aby nie było niejasności w razie co przy gwarancji.

juras-58 10-01-2013 13:20

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Mam podobny problem z moim TDCi 2.0. Po przejechaniu ok. 20km zapala się ładowanie. Co dziwne przy zapalonej kontrolce miernik pokazuje ładowanie 14.2 V. Nie wiem co jest? Po zgaszeniu silnika odpala normalnie i lampka gaśnie. I po przejechaniu następnych ok.20km sytuacja się powtarza a ładowanie cały czas jest. Nie wiem czy nie zwracać na to uwagi? mam w miesiącu jeden wyjazd ponad tys.km w jedną stronę i trochę się obawiam.

Mariusz 10-01-2013 13:43

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
U mnie było podobnie, tyle, że kontrolka o braku ładowania zapalała się po dużo mniejszym dystansie. Mierzone napięcie na akku, po odpaleniu było w granicach ~14,1-14,2V, czyli niby O.K. A tu kiszka, brak ładowania. Co było u mnie chyba czytałeś? Tak więc sprawy nie olewaj, bo możesz być nieco zdziwiony, jak ugrzęźniesz gdzieś w trasie kilkadziesiąt/set km od domciu!

toomekk6 10-01-2013 13:52

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Wyjmuj alternator i wieź do speca.
Ja już jestem po sprawdzeniu instalacji oraz działania alternatora.
System soft start działa poprawnie. Napięcie na akumulatorze 14.6V na teście zegarów identyczne. Po włączeniu dmuchawy, świateł i radia napięcie spada do 14.5V. Czyli wszystko jest ok :) Napięcie mierzone na biegu jałowym. Rolki wymienione i nareszcie nic nie szumi :jupi:. Zostaje tylko jeździć :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.