Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] kolektor ssący.w 1.8 TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64254)

wiktor195 11-03-2009 07:10

kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
Szukam na forum ale nic nie widać konkretnego.
Mam pytanie, czy ktoś czyścił kolektor ssący w 1.8 TDDi? Bo podobno jeśli jest odczowalny spadek mocy to dobrze jest go wyczyścić. Ale ja tam widze problem z wyjęciem kolektora. czy ktoś juz to przerabiał?
pozdro.

Dinar 11-03-2009 09:49

Odp: kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
Bardzo dobre pytanie-bo nie którzy szukają przyczyn osłabienia mocy w typowych miejscach a to nie biorą pod uwagę.Czyściłem kolektor w Audi A4 TDI z tym że tam jest z boku,trochę rozbierania było,zabity był bardzo,sadza,nagar jak by zaspawał.W Focusie nie rozbierałem bo na razie nic sie nie dzieje.Dodatkowo proponuje odkręcić katalizator[dwie śrubki od rury] i wydłubać z niego bebechy parę koni dojdzie,a w niczym nie przeszkadza.Najlepiej oddać do warsztatu bo dojście trudne,klucze specjalne i w razie urwania śrubki to problem.

szymonooo 11-03-2009 14:05

Odp: kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
witam
Jesli chcecie przeczyścic kolektor ssący to polecam zdemontować rurę od intercoolera wraz z gumowym kolankiem, które przykręcone jest właśnie do kolektora. Przy okazji trzeba zdemontować wężyk podciśnieniowy od zaworu turbiny (tego na grodzi). W momencie gdzy jest to już rozebrane można dostać się do kolektora i wyczyścić wnętrze szmatką (np. na wkrętaku). Na zgięciu kolektora, tam gdzie jest otwór na wężyk podciśnienia zbiera się dużo szlamu i to ma wpływ na osiągi. Ten szlam zatyka otwór do zaworu i przez to turbina nie daje swojej mocy. Tak mi polecił mechanik z ASO i faktycznie tak zrobiłem. Dalej już nie miałem mozliwości się dostać bo demontaż kolektora ssącego to przekleństwo bo turbina + kolektor to jeden element. Niech mnie ktoś poprawi jeśli czegoś nie dopowiedziałem ;) Pozdrawiam

wiktor195 12-03-2009 08:43

Odp: kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
turbina i kolektor nie są jednym elementem ,ale w tym rzecz że żeby dostać się do śrub od ssącego to trzeba by było chyba odkręcić wydechowy bo zasłania dostęp do dolnych śrub.
wydaje mi sie że to gra nie warta świeczki....


PS mam dość tago pierd..nego auta
wczoraj po raz drugi padł mi alternator!!!!!!!!

wiktor195 12-03-2009 20:35

Odp: kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
widze ze nikt tym tematem sie nie zajmował, a podobno to takie ważne........

piotrek 74 13-03-2009 06:09

Odp: kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
Cytat:

Napisał wiktor195 (Post 1111491)
widze ze nikt tym tematem sie nie zajmował, a podobno to takie ważne........

kolega napisał wyżej duuużo pracy i zachodu z tym czyszczeniem ,też sobie odpuściłem ;)

booob 13-03-2009 06:49

Odp: kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
Witam
Odkręcenie, przeczyszczenie, i montaż kolektora to jedno popołudnie. Trzeba zaopatrzyć się w klucze nasadowe 10, 13, lusterko, śrubokręty, kombinerki i do roboty. Przy montażu zaślep zawór EGR i nie będzie Ci syf leciał do kolektora a autko dostanie trochę mocy więcej.

wiktor195 13-03-2009 07:24

Odp: kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
booob
tylko jeszcze jest taka sprawa cy ten kolektor ssący da się wyjąc nie ruszając wydechowego?
bo z tego co tam widziałem to może być problem.
a kolektor mam zasyfiały bo po odkręceniu węża interculera do kolektora wsadziłem dwa palce i wyjąłem je całe usmolone .....

booob 13-03-2009 11:01

Odp: kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
Da się wyjąć. Tylko masz tam nakrętki i szpilki. Musisz wszystko układać w takiej kolejności jak odkręcasz. W każdym przewodzie od interkulera jest trochę oleju. Powinny to być tłuste opary z oleju i to jest normalny objaw. Jeżeli olej cieknie z tych przewodów to masz powoli silnik do roboty. EGR zaślepiasz pod zaworem. Są tam dwie śruby na klucz 10. Musisz tą zaślepkę póżniej dokładnie skręcić bo będą przedmuchy spalin.

piotrek 74 13-03-2009 11:16

Odp: kolektor ssący.w 1.8 TDDI
 
Cytat:

Napisał booob (Post 1111892)
Da się wyjąć

chyba Się zabiorę do roboty ;) bo na ściankach mam z 0,5 cm osadu przy wlocie erg(dokąd widać-zaślepiony po kupnie )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.