Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Diesel premium. Czy jest sens dopłacać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277262)

tomaszjan31 26-02-2018 21:47

Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
Od prawie 10lat tankuje ON premium z przekonaniem że ma to sens. Koncerny paliwowe opisują same och i achy, a zdania w sieci podzielone. Od roku staram się tankować na Statoil obecnie Circle milesPLUS. Z związku z tym, że mają mała siec to posiłkuje się na Orlenie verva. Jednak na zbiorniku wychodzi różnica 25-30zł. Jakie macie doświadczenia i opinie ?

kumpel Fordzika 26-02-2018 22:46

Odp: Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
Przecież wszyscy diesle kupują aby było taniej, jak najtaniej kilometr wychodził. Taki sens u większości userów samochodów z zapłonem ZS i każdy ON jest taki sam, bo nawet nie mają pojęcia, że ON na sekstylion parametrów i z każdej dostawy może być inny.
Najważniejszy parametr dla większości to CENA, ma być najtaniej bo olej to tylko olej napędowy i po to ma się diesla aby było taniej. To zakodowane gdzieś w podświadomości z dniem zakupu diesla.
Mam wgląd w karty zaopatrzenia ON w 3 renomowanych stacjach. Co tam się wyprawia :)
Latem śmigam na V-power diesel od Schell, zimą tylko na arktycznym dieslu ze StatOil i warto, bo na V-power auto mniej pali i ładniej jedzie, a na arktycznym zawsze ładnie zapala.
Od kilku tys km jednak sam poprawiam parametry oleju napędowego powszechnie dostępnymi tanimi markowymi modyfikatorami i to jest najlepsza droga aby jeździć w tym dzikim kraju na ON nie szkodliwym dla silnika.
W stacjach Auchan często też jest dobry ON.

Usefull 01-03-2018 20:43

Odp: Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
a ja napiszę tyle - info od znajomego który pracuje na stacji benzynowej - wcale nie markowej :
- generalnie w Pl paliwo sprzedają tylko 2 koncerny i w jednej kolejce po paliwo można tam spotkać cysterny z różnym logo na aucie :P
paliwo jest lane to samo dla wszystkich - mogą owszem być różnice w jakości , prawdopodobne w zależności od dodatków jakie koncerny stosują w ramach swoich marek

juri2069 01-03-2018 20:52

Odp: Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
A ja dodam info od swojego kolegi:
Pracował na Orlenie i gość przyjechał cysterną i tankując zbiorniki zamiast do vervy , lał do zbiornika zwykłej ropy ( albo odwrotnie , nie pamiętam) . Ten mu powiedział , że nie do tego zbiornika. A kierowca na to , że to jeden uj

tomaszjan31 01-03-2018 21:16

Odp: Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
A może właśnie sekret w tych uszlachetniaczach ?

kumpel Fordzika 01-03-2018 21:23

Odp: Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2942100)
Ten mu powiedział , że nie do tego zbiornika. A kierowca na to , że to jeden uj

Popularne jak cholera. Moi 3 koledzy pracują w markowych stacjach paliwowych. Mam wgląd w karty zaopatrzenia paliw. W pewnej, dobrej stacji warto kupować lepsze paliwo, ale zawsze tankować tylko pół zbiornika samochodu, bo to dziki kraj :)

pasiek 01-03-2018 22:07

Odp: Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
Pisałem już na forum , mam kolegę w Opolu jest kierownikiem shella i paliwo biorą z Orlena, tylko te lepsze (Power) cysterny z de przyjeżdżają.

kumpel Fordzika 01-03-2018 22:16

Odp: Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
Same cysterny to mogą być z różnych krajów. U mnie cysterna niedawno na StatOila wjechała z Litewską rejestracją, bo firma transportowa z Litwy. W Opolu mogą być środki transportu z sąsiedniego kraju :) W każdym razie znakomita większość stacji i tych markowych typu BP, Shell czy CK obecne kupuje paliwa w Lotos lub PKN tylko są to różne paliwa, pod różne wymagania i marketing :) Różnie przygotowywane w składach paliw. Ja kupuje tylko w CK i Shell bo tam mam kumpli i za każdym razem wiem co kupuje bo lukam w karty zaopatrzenia gdzie są wszystkie parametry fizykochemiczne danej partii paliwa. Niestety cysterna cysternie nie równa. Dlatego nie zaszkodzi asekuracyjnie trochę paliwko ON poprawić modyfikatorem.

pasiek 01-03-2018 22:28

Odp: Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
To nie chodzi o firmę transportową, faktycznie te paliwo przyjeżdża z de , a tak przynajmiej jest na cmr-ce

motatu 01-03-2018 22:58

Odp: Diesel premium. Czy jest sens dopłacać?
 
Hehe... generalnie większość się zgadza -> dwa koncerny, różnice na uszlachetniaczach, niektóre premium są importowane.. dodam tylko, żebyście zwrócili uwagę kiedy tankujecie, bez względu na rodzaj paliwa. Dwa przypadki kiedy bym tego unikał to:
- pierwszy - zrzut z cysterny do zbiornika - nowe paliwo miesza się z tym w zbiorniku i obecnymi tam osadami - stąd mogą być wątpliwości co do jakości samego paliwa właśnie przez wzburzone osady z dna.. no i musi się to ustać/opaść na dnie..
- drugi - niski stan paliwa w zbiorniku na stacji - paliwo zasysane jest z dołu zbiornika poprzez instalację/rurę wyprowadzoną od góry. Powoduje to większe szanse na paliwo z niechcianym dodatkiem:619:

O ile widzimy kiedy cysterna jest rozładowywana na stacji to mamy możliwość wyboru - tankujemy lub nie. O tyle przy pustym zbiorniku lub zaraz po rozładunku cysterny, kiedy tego nie widzieliśmy -> zawsze możemy kupić kota w worku..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.