Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224510)

MT123 13-05-2015 19:56

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Ja tu jestem nowy. Moze jesli ktos z Was jest stalym bywalcem to moze zalozyc dedykowany wątek "klimatyzacja MK5"

Sławekk 14-05-2015 11:14

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Czy rzeczywiście wnętrze MK5 jest mniejsze od MK4 a jakość wykonania gorsza?

jacek-k-wawa 14-05-2015 11:33

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
czy zamawał już ktoś Nowe Mondeo w wersji ze skórzaną (nie Alcantara) tapicerką? Potrzebuję nieco więcej informacji dotyczących tego jak to wygląda i jakie są plusy i minusy vs tapicerka z alcantary. A może ktoś ma taki samochów (albo ma dostęp do takiego) i mógłby podesłać parę zdjęć?

Będę wdzięczny za info.

MT123 14-05-2015 12:43

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
wnętrze MK5 nie jest wcale mniejsze od MK4.
Tylko z zewnątrz z tyłu MK5 wygląda bardzo smukło jakby to był Focus.... ale wg mnie to tylko złudzenie odpowiednim profilowaniem zewnetrznych błotników. Wg mojej oceny miejsca z przodu jest tyle samo.. z tyłu siadał mój syn wys 180. też nie żalił się że jest mu ciaśniej (a propos. w Insigni musiałby z tyłu się garbić).
Bagażnik także wygląda bardzo przestrzennie.
Zawsze można wziąć broszury i porównać wymiary... z tego co pamiętam nowy jest 2 cm węższy... nie sądzę by to było zauważalne.

lukaszm 14-05-2015 14:49

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Ja ma 185cm i jak w swoim mk4 siadam za sobą to mam miejsce na kolana i siedzi się wygodnie. Jak w salonie przymierzałem mk5 to kolana wbijają się w fotel przedni i oparcie wydaje się mniejsze. Ale to tylko mój odczucie.

ssakznadodry 15-05-2015 12:00

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Będę uzupełniać swoje wrażenia w miarę nabywania doświadczenia w poście na początku wątka.

Rothmans 16-05-2015 11:44

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ile pali twój egzemplarz? Odbieram za tydzień identyczny
Dużo nim polataleś?
Start/stop nie irytuje zbytnio ?

krychos 16-05-2015 17:42

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Swietnie,ze ten wątek ma racje bytu. Wreszcie usłyszymy o tym o czym nie mówią recenzje. Czy ktoś moze powiedzieć jak wyglada spalanie, dynamika i głośność w 1,5 EB?

Bobini 16-05-2015 18:20

Cytat:

Napisał krychos (Post 2403706)
Swietnie,ze ten wątek ma racje bytu. Wreszcie usłyszymy o tym o czym nie mówią recenzje. Czy ktoś moze powiedzieć jak wyglada spalanie, dynamika i głośność w 1,5 EB?

Głośność praktycznie zerowa. Jest naprawdę cichy! A co do spalania to trasa 1000 km wyszło mi 6,5 a w tej chwili po mieście mam 8,8. Jak na takie auto to nieźle ale zauważalnie więcej od danych podawanych przez producenta.
Dynamika ok, nie jest to samochód dla mistrzów wyścigów spod świateł ale moc jest na tyle duża że nie ma problemów z dynamiczną jazdą.

romekkar 16-05-2015 20:00

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
po 3k km wychodzi mi średnie zużycie 8L/100. Jeżdżę nie stosując się raczej do zaleceń oszczędnościowych kompa, więc nie jest źle. Jednak nie sądzę, by było możliwe osiągnąć deklarowane przez producenta zużycie paliwa, zresztą tak samo było w mk3 i mk4. Co do dynamiki jest całkiem ok, prywatnie poruszam się sportowym samochodem a jadąc mondeo nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu. System start/stop działa naprawdę ok, póki nie jest załączona klimatyzacja...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.