Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Odpalanie z pilota silnika TDDi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113901)

mateuszford 03-11-2010 15:12

Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
1 załącznik(i)
witam Planuje założyć taki system aby odpalać focusa TDDi 2000rok
z pilota przez okno nie wychodząc z domu aby auto się nagrzało i odmroziło gdy przyjdzie ostra zima.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sprzedawca powiedział mi że u mni jest to niemozliwe ponieważ:
"auto posiada immobilizer więc auto bez kluczyka w stacyjce nie odpali"

czy to prawda jeśli tak jak można to obejść ??


PS. nie używam do otwierania , zamykania auta systemu z kluczyka ponieważ mam uszkodzony mam inny pilot widoczny na zdjęciu *

Dinar 03-11-2010 16:02

Odp: Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
Diesla na postoju nie nagrzejesz,trzeba nim jechać więc to urządzenie nie zda egzaminu.

mateuszford 03-11-2010 16:52

Re: Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
nie pytałem czy zda egzamin
(czytamy ze zrozumieniem)


*nawiew na 4
*niech nawet pochodzi 25 minut szyba na pewno trochę odpuści

m_g 03-11-2010 17:43

Odp: Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
zamiast wydawać kasy na bzdety i jakieś mongolskie wynalazki itp :D , które tak naprawdę zeżrą ropę a silnika nie nagrzeją i samochód będzie odpalał na zimno itp itd to ja polecam :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


fakt trochę droższe ,ale silnik oszczędzasz i masz wszystko to co chciałeś :)


P.S ogólnie chodzi o o ogrzewanie postojowe , daje ci linka poglądowego :)

moons 03-11-2010 19:15

Odp: Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
Ogólnie jeśli byś to jakoś zamontował to tylko męczenie i marnowanie silnika do tego też akumulatora. Do diesla to zupełnie się nie nadaje. Ale Twój wybór.
Pytasz jak można obejść immo otóż można na dwa sposoby, oba zupełnie bez sensu, czyli wywalić całkiem immo drugi zamocować pastylkę immo na stałe przy czytniku. W obydwu przypadkach Twoje auto staje się super łatwe do odpalenia dla różnych łobuzów.
Jeśli już chcesz podgrzewać auto to zainwestuj w webasto. Przy lepszym modelu będziesz miał z rana ciepło w aucie jak również od razu webasto podgrzeje Ci silnik tak żeby ładniej i szybciej odpalał.
Pozdrawiam

mateuszford 04-11-2010 05:11

Re: Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
no i dzieki za odpowiedzi wszystko wiem

mateuszford 06-11-2010 19:56

Odp: Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
1 załącznik(i)
witam wydaje mi sie ze w focusie tddi z 2000roku

niema "imobilazjera" ponieważ odpalam go zwykłym płaskim dorobionym kluczykiem

zdjecie poniżej ***

Focusik2002 06-11-2010 20:28

Odp: Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
Cytat:

Napisał mateuszford (Post 1535825)
witam wydaje mi sie ze w focusie tddi z 2000roku

niema "imobilazjera" ponieważ odpalam go zwykłym płaskim dorobionym kluczykiem

zdjecie poniżej ***

To zalezy jeszcze , jak masz alarm Cobry albo inny pierdyknik alarmowy to możesz mieć immo , a jak go otwierasz takim kluczykiem mógłbyś się zdziwić , ja też miałem taki kluczyk ( 2 zapasowy z pilotem i z immo ) przez 8 lat uzywałem tego zwykłego kiedy się ząbki wyrobiły , wziełem nowy kluczyk , wymieniłem baterie bo troche stare były , patrze przekręcam kluczyk i na zegarach --- KM stan licznika , mówie co jest przekręcam nie pali , pojechałem do Aso a ten do mnie panie trzeba immo zaprogramować , ja oczy bo otwierałem tym zwykłym kkluczykiem a tu bang auto posiada immo.

moons 06-11-2010 21:20

Odp: Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
Każdy Focus ma immobilajzer. W zwykłym kluczyku pod kolorową klapką a w takim z pilotem w pilocie. Jeśli Focus nie ma immo znaczy się że coś ktoś już narozrabiał w tym Focusie.
Pozdrawiam

szakal1990 06-11-2010 23:03

Odp: Odpalanie z pilota silnika TDDi
 
Muszę wtrącić swoje 3 grosze do tematu, sądzę że pomysł mateuszford jest całkiem dobry. Może nie w sensie odmrożenie szyb, ale jak wiadomo mroźną zimą każdy diesel musi sobie rano pochodzić, przynajmniej tak jest w książce od aso. Kwestie imo rozwiązałbym każdy lepszy elektryk, robiąc coś na zasadzie anteny wzmacniającej sygnał. ( tak jak w przypadku centralnego zamka) Wtedy można schować gdzieś w samochodzie i elektronikę aktywować z kluczyka. Została by kwestia sprawdzenia czy samochód nie jest na biegu i takie tam... a niezalecanym jest zostawianie samochodu na ręcznym szczególnie późną/ wczesną zimą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.