Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana turbiny samemu ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117299)

kudzala 13-12-2010 19:06

Wymiana turbiny samemu ?
 
Mam pytanie czy da się wymienić w silniku TDCi samemu turbinę i czy nie trzeba później jej programować ?

Jester 14-12-2010 06:14

Odp: Wymiana turbiny samemu ?
 
Turbiny nie programuje się. Da się ja wymienić samemu, ale trzeba mieć dobre klucze i pomoc drugiej osoby do wyciągania i wkładania. Ciepły garaż z kanałem albo podnośnikiem też się przyda. Jeśli nie jesteś mechanikiem co najmniej z zamiłowania to lepiej zleć wymianę w warsztacie.

mkaminski100 14-12-2010 11:38

Odp: Wymiana turbiny samemu ?
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1558458)
Turbiny nie programuje się. Da się ja wymienić samemu, ale trzeba mieć dobre klucze i pomoc drugiej osoby do wyciągania i wkładania. Ciepły garaż z kanałem albo podnośnikiem też się przyda. Jeśli nie jesteś mechanikiem co najmniej z zamiłowania to lepiej zleć wymianę w warsztacie.

Kiepski z Ciebie mechanik. ;) Przeciez kazdy wie, ze trzeba wymienic od razu dwumase i rozrzad a programowanie walka gulgatora turba to obowiazek! ;)
Tak na powaznie to klucz nasadkowy 8 (dluga przedluzka) 10, 12 i 15 wystarczy. Odkrecasz katalizator od bloku (10) i odplyw oleju (8) pod autem.
Potem 4 sruby z tylu za silnikiem do katalizatora (15), sruby kolektora (2x10 reszta na 12 albo 13 nie pamietam juz), rurke do EGR, sruba zasilania w olej z tylu turbo (klucz 10) i rure od filtra powietrza (plus podcisnienie).
Turbo z kolektorem trzeba obrocic za silnikiem i wyciagnac bokiem kolo silnika (tam gdzie byla rura filtr-turbo).
Wykrec od razu przewod zasilajacy w olej na drugim koncu (na chlodnicy oleju - kazdy ma miedziana podkladke) i wyczysc dokladnie. Skrecaj je mala sila, bo sruba moze peknac.
Jezeli to nowe turbo to wlej kapke oleju do wejscia turbo.
Ok 1-2h pracy.

kudzala 14-12-2010 13:36

Odp: Wymiana turbiny samemu ?
 
Dzięki za opisanie teraz wszystko jest jasne .

Jester 14-12-2010 13:44

Odp: Wymiana turbiny samemu ?
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1558611)
Kiepski z Ciebie mechanik. ;) <ciach>
Ok 1-2h pracy.

Kiepski, fakt. Mnie zeszło w sumie ze 6 godzin.
BTW. Do rurki doprowadzającej olej do sprężarki tez nalałem oleju od strony chłodniczki.

mkaminski100 14-12-2010 15:04

Odp: Wymiana turbiny samemu ?
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1558710)
Kiepski, fakt. Mnie zeszło w sumie ze 6 godzin.
BTW. Do rurki doprowadzającej olej do sprężarki tez nalałem oleju od strony chłodniczki.

No tak 6, ale to na pewno z dwumasa ;)
Oleju mozna dolac gdzie chcesz, prawda jest taka, ze pompa olejowa podaje cisnienie juz podczas krecenia rozrusznikiem, a turbo zaczyna sie ruszac pozniej.

kery8 22-04-2019 09:51

Odp: Wymiana turbiny samemu ?
 
Witam wszystkich
Zakupiony ford focus 2009 1.8cdti, i mimo 115 koni nie idzie tak jak powinien , ale pewnie to turbina, gwizda jak oszalała, i moje pytania
Jest opis wymiany, ale czy kanał jest nie zbędny ,bo przeczytałem że się przyda, ale czy da rade bez kanału
i może w miedzy czasie ktoś wymieniał, prosze o dorady , moze krok po kroku, dzieki
Autko fajne , blacharka zdrowa jak na 10 lat tylko ta moc ,

voodo 22-04-2019 15:59

Odp: Wymiana turbiny samemu ?
 
Pierwsza rada to diagnostyka a nie wymiana od razu turbiny.

Patrol161 22-04-2019 20:27

Odp: Wymiana turbiny samemu ?
 
Witam. Mam problem. Po wymianie turbo pojawił mi się problem. Z pod osłony od Turbiny wydostają się jakby spaliny. Sama Turbina jest okopcona na czarno. Myślcie że to coś Poważnego? Mogę z tym jeździć?

kery8 27-04-2019 06:19

Odp: Wymiana turbiny samemu ?
 
sprawdziłem nie szczelność i jest, prawdopodobnie uszczelka pod kolektorem ssącym, góra rozebrana , ale czy jest możliwość wyciągniecia ssącego bez odkręcenia wydechowego, bo na tym etapie stop , widzę że nie ma dostępu do śrub i chyba bez wykręcenia wydechowego nie dostane się do dolnych śrub ssącego.
Przerabiał ktoś może temat


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.