Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1991-1994] Kapie olej silnikowy pomiędzy skrzynią a silnikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124833)

lukas2602 07-03-2011 12:04

Kapie olej silnikowy pomiędzy skrzynią a silnikiem
 
Witam.Proszę o porade ,kapie mi olej silnikowy tak jakby z pomiedzy skrzyni a silnika ,ścieka na maglownice i na ziemie.Czy może to być simering na wale?Czy może coś innego.Spod klawiatury nie bo nic niewidać.

wojtekjanus 07-03-2011 16:59

Odp: Kapie olej silnikowy pomiędzy skrzynią a silnikiem
 
Najbardziej prawdopodobny jest wyciek przez uszkodzony simmering wału pod kołem zamachowym, ale może też być wyciek na uszczelce miski olejowej lub uszczelce dekla simmeringu (on siedzi w oddzielnym, przykręcanym deklu).
Ale sprawdź dół bloku silnika, zwłaszcza przy pompie wstępnej paliwa, której uszkodzony oring powoduje olbrzymie wycieki, wędrujące od pędu wiatru w stronę skrzyni - bywa to mylące...

ziemek56 07-03-2011 22:08

Odp: Kapie olej silnikowy pomiędzy skrzynią a silnikiem
 
Równie figlarnie spływa olej z nieszczelnego simmeringu pompy vacu (za alternatorem). Akurat zawiewa go na prawą/tylną krawędź bloku ... :?:

lukas2602 08-03-2011 14:39

Odp: Kapie olej silnikowy pomiędzy skrzynią a silnikiem
 
Koledzy dziś sprawdziłem dokładnie i wygląda na to że na 100% poszedł simering na wale pod kołem zamachowym.Jaki najlepiej kupić żeby troche pojeżdzić bez wycieków.Prosze o dorade i zgóry dziękuje!

wojtekjanus 08-03-2011 18:13

Odp: Kapie olej silnikowy pomiędzy skrzynią a silnikiem
 
To nie jest droga część, brałbym oryginał. Do tego potrzebna jest kartonowa uszczelka pod dekiel simmeringu.
Simmering wtłocz młotkiem poprzez duży klocek, kładąc dekiel na czymś płaskim powierzchnią od uszczelki. Czop wału i simmering posmaruj czystym olejem. Simmering sprzedawany jest z dodatkowym pierścieniem ułatwiającym montaż na czopie wału - zakładasz go na czop wału, wpychasz dekiel z simmeringiem i po kłopocie...
Dwie śruby miski olejowej wchodzą w ten dekiel (aluminiowy) więc dokręcaj je z umiarem i delikatnie - łatwo zerwać gwint w otworze.
Sztuka (i instrukcja) nakazuje dawać nowe śruby mocujące koło zamachowe, ale w przypadku 2,5D to chyba nadmiar szczęścia... Natomiast warto je maznąć jakimś zabezpieczeniem przed odkręceniem...

ziemek56 08-03-2011 20:50

Odp: Kapie olej silnikowy pomiędzy skrzynią a silnikiem
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1613848)
Natomiast warto je maznąć jakimś zabezpieczeniem przed odkręceniem...

Ja na takie i podobne śruby (gwinty) nakładam nieco pasty do uszczelniania wydechów. Zachowuje się równie skutecznie co fabryczne lub Loctite

tomek37 09-03-2011 19:58

Odp: Kapie olej silnikowy pomiędzy skrzynią a silnikiem
 
U mnie kapało identycznie dziurką od pompki paliwa sciekało po bloku kolumnie i po miedzy silnikiem,a skrzynią skapywało.Zlokalizowałem dzięki Wojtkowi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.