Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136699)

JihadJoe 02-08-2011 15:03

1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Witam, mam pytanko odnośnie mojego essiego, otóż przy dodawaniu gazu (nagłym mocniejszym) odczuwalne jest szarpnięcie silnikiem (nie dlatego że przyśpiesza, ale jakby na mocowaniu silnika) - czy to może być poduszka silnika? (Jak ją sprawdzić - co zrobić na co zwrócić uwagę, co będzie ok, a co nie?) dodam jeszcze, że przy wyższej prędkości jak jadę jednostajnie i docisnę gaz to tego nie ma (szarpnięcia). Czy to może być wina zbyt niskich obrotów (na pewno nie są na poziomie 800-850)? Dodatkowo przy zgaszeniu auta odczuwalne jest "bujniecie" silnika a co za tym idzie całej budy.

Przy naciskaniu pedału gazu, auto zaczyna nabierać prędkości dopiero po mocniejszym dociśnięciu, tak jakby gaz łapał nieco później (nieco zbyt luźna linka coś takiego), czy wystarczy naciągnąć tą linkę która dochodzi do pompy wtryskowej?

luckyboy 02-08-2011 16:17

Odp: 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Zapewne poduszka. Chociaż ja miałem podobne objawy gdy był przestawiony wtrysk (pasek na pompie wtryskowej).

JihadJoe 02-08-2011 16:23

Odp: 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Jeszcze jedno pytanko, czy stuknięcie/puknięcie pod nogami kierowcy przy dodawaniu/popuszczaniu gazu to może być jedna z poduszek? Właśnie wyczytałem że w okolicach tego miejsca znajduje się poduszka.

Szeryf455 02-08-2011 18:45

Odp: 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Poduszki poduszkami, ale stuki po dodaniu gazu wskazują na zużyte tulejki wahaczy.

luckyboy 02-08-2011 20:03

Odp: 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Cytat:

Napisał JihadJoe (Post 1690911)
Jeszcze jedno pytanko, czy stuknięcie/puknięcie pod nogami kierowcy przy dodawaniu/popuszczaniu gazu to może być jedna z poduszek? Właśnie wyczytałem że w okolicach tego miejsca znajduje się poduszka.

Zdecydowanie tak, gdyz w komorze silnika na wysokosci pedalow jest mocowana poduszka do ramy pomocniczej.

Aby sprawdzic poduszke mozesz wrzucic jedynke/wsteczny, zaciagnac wsteczny i probowac ruszyc, wtedy przy zerwanej poduszczce silnik zacznie przemieszczac sie w komorze silnika przy okazji moze popukac zerwana poduszka.

JihadJoe 02-08-2011 22:11

Odp: 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Zawieszenie z przodu wymieniałem (wahacze, łączniki stabilizatora, końcówki drążków, gumy), teraz muszę sprawdzić te poduszki, orientuje się ktoś w jakiej cenie można kupić używki? Czy coś takiego będzie ok? : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

P.S. Jak wyglądają pozostałe poduszki i ile ich w ogóle jest?

kornnick 03-08-2011 00:43

Odp: 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Poduszka którą podesłałeś w linku to ta po stronie pasażera, jednocześnie umieszczona najwyżej. Ile ich w ogóle jest? W ogóle to cztery, umieszczone niemalże na krzyż. Oprócz tej po prawo u góry której link podałeś jest podobna po drugiej stronie, jest też nazywana poduszką skrzyni (tak wygląda http://images04.olx.pl/ui/11/39/35/1...scort-18TD.jpg). Do tego masz poduszkę skrzyni mniej więcej po środku między wybierakiem a łączeniem skrzynia/silnik (tak wygląda: http://img408.imageshack.us/img408/8...015640x480.jpg) i jedną z przodu na dole też po stronie skrzyni takie badziewie ulokowane w pionie, ciężko to znaleźć ale jak spojrzysz na auto od dołu najbardziej z przodu to znajdziesz na oko. Aha... nie kupuj używek ani tanich zamienników chyba, że chcesz jeździć jak rolnik traktorem po polu.

JihadJoe 03-08-2011 09:01

Odp: 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Jeżdżenia "traktorem" chciałbym uniknąć :D. Z tym że z funduszami może być ciężko na zakup oryginalnych poduszek....czy jeżdżenie z ewentualnie uszkodzonymi poduszkami może spowodować jakieś konkretne uszkodzenia? Czy może bardziej chodzi o komfort?

kornnick 03-08-2011 13:21

Odp: 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Wiesz nie musisz kupować oryginalnych bo są na prawdę drogie ale dobry zamiennik po prostu nie najtańszy, poczytaj sobie w googlach jakie firmy ludzie polecają. Często najtańsze zamienniki są zrobione z niskiej jakości materiałów, mają zbyt sztywną gumę przez co po wymianie drgania mogą się nawet nasilić a poduchę i tak szlak trafi bardzo szybko. Zdarza się również, że w tanim zamienniku, chociaż wygląda tak samo z zewnątrz w środku nie ma na przykład amortyzacji olejowej tylko sama guma w dodatku zbyt twarda. Wymiana wszystkich poduszek nawet na zamienniki to i tak koszt kilku stówek. Jeśli chodzi o jeżdżenie z uszkodzonymi to przede wszystkim dyskomfort ale takie drgania na dłuższą metę mają wpływ na inne elementy, po prostu się rozluzowują, jakieś drgania przenoszą się na budę, zaczną trzeszczeć Ci z czasem plastiki, jakieś elementy deski wiesz... otworzysz drzwi przy działającym silniku i będą Ci dzwonić przedmioty które schowałeś w kieszonkę na drzwiach ;)

JihadJoe 03-08-2011 14:55

Odp: 1.8td szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
W sobotę odwiedzi mnie mechanior więc będę miał pełną diagnozę :). Kontynuując temat (napraw essiego ;)), na luzie słyszę jakby tarkotanie (po lewej stronie) po naciśnieciu lekko sprzęgła lub gazu ustaje, co to może być? Łożysko oporowe?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.