Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Wymiana oleju silnikowego krok po kroku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143554)

cielibeli 10-11-2011 17:24

Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
Chcialem sam wymienic olej w mojej kaczce.Lecz nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac...Pomoze ktos? ile wogole wlac oleju ?

Iwo 10-11-2011 20:05

Odp: Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
A wiesz chociaż na jakim oleju teraz jeździsz ? Bo jeżeli masz mineralny a wlejesz pół syntetyk lub pełny syntetyk to się będzie działo :D :D :D
Tak pytam z ciekawości bo wnioskując po Twoim pytaniu to zbyt wiele nie wiesz o samochodach ;)

cielibeli 12-11-2011 16:22

Odp: Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
Wiem wiem na jakim teraz jezdze :D jestem zielony masz racje ale chce cos sam zrobic dlatego pytam :D

ko_stek1 13-11-2011 21:21

Odp: Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
Olej spuszczasz po rozgrzaniu silnika, odkrecasz kluczem 13 śrubke z miski olejowej i czekasz az zleci:P wcześniej trzeba zdjąć z miejsca wlewu ten korek ( w mojej wersji zółty na środku silnika) ze znaczkiem chyba kontrolki oleju tam także wlewasz olej po tym jak on zleci całkowicie. Warto także zmienić filtr oleju który znajduje sie za silnikiem który musisz odkrecić specjalnym kluczem, nowy filtr oleju zanim przykręcisz należy przesmarować świeżym olejem, ( palec moczysz w oleju i smarujesz po gumowym elemencie filtra), warto dodac ze bez kanału ani najazdów cieżko Ci bedzie to zrobic, zwłaszcza zmienic filtr oleju który w ostateczności możesz otkrecic metoda na przecinak i młotek. filtr odkrecasz gdy spuscisz olej. Po tym jak zleci nie zapomnij wkrecić śrubki do miski olejowej zanim wlejesz nowy. Filtr dokrecasz z czuciem, mocno ale bez przesady. Wchodzi ok 3.4 l z filtrem ale aby nie przelać radze wlać kolo 3l i sprawdzić stan. Jeśli bedzie miedzy max a min odpal i poczekaj chwile aż olej pójdzie w obieg i wypełni filtr oleju. Poźniej sprawdzasz ponownie i ewentualnie dolewasz. Pamietaj że wygodniej dolac a nie spuszczac:P Dokładniej chyba sie nie da opisać. Pozdrawiam

cielibeli 15-11-2011 20:50

Odp: Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
Dzieki wielkie :D w sobote bede dzialal !!

marex59 16-11-2011 07:18

Odp: Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
A nie lepiej pojechać do warsztatu gdzie olej wymieniają za darmo w zamian za kupienie u nich oleju i filtra ? Po co się brudzić.

ko_stek1 16-11-2011 14:04

Odp: Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
Sczerze mówiąc, jeszcze nie spotkałem warsztatu gdzie faktycznie Ci cos ktos za darmo zrobił... moze faktycznie ze za free Ci wymienią, jak olej bedize 2x droższy zeby sobie wynagrodzić... po za tym, chcesz miec dobrze zrob sobie sam... chyba ze faktycznie nie potrafisz...

cielibeli 16-11-2011 21:01

Odp: Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
Panowie a czy jest wielka roznica jak wleje olej innej firmy jak mam teraz,mianowicie mam mobil delvac 15w-40 a chce wlac lotos 15w-40.

Iwo 16-11-2011 21:23

Odp: Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
Musisz straszliwie nie lubić swojego auta, że chcesz mu Lotosa zafundować. Ja rozumiem, że już jeździ na mineralnym więc dobrze z silnikiem nie jest ale Lotos to już jest kaplica...
Jak chodzi o samą zmianę producenta to nie ma z tym problemu - po zlaniu starego zostaje go w silniku tak mało, że to nie ma żadnego znaczenia, ale jednak wlej coś z nieco wyższej półki jakościowej.

marex59 17-11-2011 10:31

Odp: Wymiana oleju silnikowego krok po kroku
 
A co ty chcesz od lotosa ? nie bądź dziwny, jeśli oleje mają taką samą specyfikację to nie ma znaczenia jakiej marki one są.Jesli chcesz mineralny lać to lotos jest w sam raz ,nie wpadajmy w skrajności.Jeszcze raz mówię jedź do warsztatu gdzie wymieniają oleje za darmo i będzie po problemie i nie słuchaj głupot że tam one są droższe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.