Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179714)

larkowiec 08-04-2013 00:45

Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje
 
Witam.
Planuje wymianę modułu komfortu w drzwiach kierowcy ponieważ nie działa mi automatyczne domykanie tylko okna kierowcy.
Szukając używanych zauważyłem, że ich oznaczeń (różnią się pierwszą cyfrą i dwoma ostatnimi literami) jest co najmniej kilka i tu zaczyna się problem, bo chciałbym - jak już kupuję - kupić taki coby móc później dołożyć parę brakujących w moim eSiu funkcji. W którymś z tematów był odnośnik do forum angielskiego, gdzie gościu zmieniając moduł "dorobił" sobie automatyczne składanie przy zamykaniu auta (wcześniej miał tylko przycisku na boczku).
Mój moduł to 6G9T 14B533 AJ (maj 2006) i obsługuje on u mnie domykanie szyb, centralny, pojedyncze ryglowanie i sterowanie lusterkiem (składania nie mam).
Pytanie o co wzbogacone są późniejsze wersje serii 7G9T i chyba najnowszej 9G9T i którą najlepiej kupić.
Wersje, które znalazłem:
6G9T 14B533 AK
6G9T 14B533 AL
7G9T 14B533 BC
7G9T 14B533 CD
7G9T 14B533 NA
7G9T 14B533 PA
Dzięki z góry za pomoc.

NIUTEK74 09-04-2013 21:38

Odp: oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje
 
Podaj mi vin pogadam z znajomym z forda to na pewno mi poda najlepszy, który będzie pasował do twojego auta tak byś miał pełny wypas ja tak wymieniłem u siebie

larkowiec 09-04-2013 22:55

Odp: oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje
 
Proszę
WF0SXXGBWS6J05887
i dzięki.

NIUTEK74 10-04-2013 16:05

Odp: oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje
 
7G9T-14A073-CF to jest najlepszy gem tak zwany serwisowy
A co byś chciał sobie dołożyć za bajery
na alledrogo jest jedna sztuka za kosmiczną kwotę 1717 zł

tedi_k 10-04-2013 17:44

Odp: oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje
 
No ale to jest BCM (czyli GEM) - a kolega pytał o moduły drzwiowe...
A tak przy okazji - cena tego GEM w ASO wynosi niecałe 2.000zł netto - więc ktoś na allegro pojechał po całości...

NIUTEK74 10-04-2013 18:59

Odp: oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje
 
Zabawa z modułem w drzwiach, aby np. składały się lusterka to dość droga zabawa w salonie forda to koło 2 tyś, bo trzeba wymienić lusterka wymienić panel sterujący dołożyć instalację nowy moduł sterujący a na koniec okaże się, że i tak jeszcze potrzebny nowy gem, jeżeli nadal chcesz, jaki to moduł to spróbuje na jutro się dowiedzieć

cliner 10-04-2013 19:03

Odp: oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje
 
Tylko muszą być wymienione obydwa frontowe moduły.Kierownika i pasożyta.Mój jest bodajże ten z końcówką BC lub D i nie ma możliwości aktywowania domykania lub otwierania lusterek przy użyciu pilota,pozostaje sterowanie ręczne.Seria K...wystartowała w 2008.

larkowiec 10-04-2013 23:39

Odp: oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje
 
Dziękuję za dotychczasowe próby pomocy.
Tak, chodzi mi o moduł drzwiowy a nie GEM (przy okazji chodzi na aukcjach po 200-300zł). Trochę mnie podłamaliście ale i tak jak już kupuję to wolę wybrać moduł raczej lepszy a przynajmniej nie gorszy niż ten który mam :]
Myślałem chociaż o automatycznym ryglowaniu ale nie wiem czemu myślałem, że to siedzi w module w drzwiach, a okazuje się, że w GEM :oops: więc z tego nici.

Reasumując pytania z początku nadal zostają ale ujmę je szczegółowiej:
- czy pamięć zamknięcia okna siedzi w module drzwiowym (moich podejrzeń na razie nikt nie potwierdził, a na przeglądzie spróbowali ponoć jakoś inaczej zaprogramować co miało pomóc a niestety nic nie dało)?
- jaki z modułów drzwiowych mogę kupić aby obsługiwał przynajmniej podstawę dla eSia (domykanie szyb, centralny, sterowane i podgrzewane lusterka) a najlepiej jak najwięcej funkcji dodatkowych?
- czy jest jakiś klucz do rozpoznania wersji wyposażenia modułu na podstawie jego oznaczenia?
- czy mogę kupić dowolny z modułów z pierwszego postu (sprawny) i będą mi te podstawowe funkcje działały czy muszę mieć moduł dopasowany do mojego VIN?

cliner 11-04-2013 07:30

Mam serie 7 na GEM i modulach drzwiowych,wersja titanium ma to wszystko,ale lusterka zamykane recznie.Moze byc problem z wiazkami kablowymi,widzialem moduly drzwiowe z rozna liczba pinow.Jakie forum angielskie wspominales wczesniej?

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

tedi_k 11-04-2013 08:03

Odp: oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje
 
Cytat:

Napisał larkowiec (Post 1993926)
...Myślałem chociaż o automatycznym ryglowaniu ale nie wiem czemu myślałem, że to siedzi w module w drzwiach, a okazuje się, że w GEM :oops: więc z tego nici...

Parametr automatycznego ryglowania siedzi w konfiguracji centralnej i faktycznie realizowany jest przez GEM.
Istnieje kilkakrotnie potwierdzone domniemanie, że GEMy zaczynające się na 6 nie realizują tej funkcji, ale warto zawsze sprawdzić - a nóż jednak ten konkretny to umie zrobić... W końcu to tylko podpięcie do ELMconfiga i 5 minut na sprawdzenie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.