Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana amortyzatorów (odbojów) tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181520)

seemoore 04-05-2013 11:43

Wymiana amortyzatorów (odbojów) tył
 
1 załącznik(i)
Witam Szanownych Forumowiczów,

Piszę do Was z zapytaniem/prośbą o informację, dotyczącą wymiany odbojów przy amortyzatorach tylnych.
Otóż amorki mam sprawne, ale za to odboje całe "przegnite" i końcowa część (po obu stronach) się oberwała, przez co osłony spadają na dół amortyzatora.

Jako, że chciałem się "pobawić" w mechanika sam, postanowiłem powalczyć w oparciu o instrukcję z książeczki: "Ford Focus II i C-MAX - Sam Naprawiam". Na stronie 162 znalazłem opis (załacznik) i postąpiłem w następujący sposób:
- pod koła przednie podstawiłęm kliny
- odkręcenie kół tylnych
- podniesienie osi tylnej
- poluzowanie śruby amortyzatora (dół)
I to by było na tyle...
Mam problem z odkręceniem śruby górnej. U mnie wygląda to inaczej, niż na rysunku z książki. Musiałem dostać się do śruby od bagażnika (po zdjęciu osłony filcowej).
Niestety nie mogę nałożyć klucza na tąśrubę, ponieważ jest ona nieco w pozycji bocznej (przylega do krawędzi otworu, gdzie isę znjaduje).
Jest jakiś sposob na to, zeby ją jakoś przesunąć, aby włożyć swobodnie klucz nasadowy? Nie chce walić w to na siłę młotkiem, bo boję się, ze coś uszkodzę.

Doradzcie coś? Jest może jakis magicnzy sposób?
Dodam jeszcze, ze śruba dolna odkręca się bes kłopotu (jest w pozycji jak na zdjęciu. Górna czeć wygląda zupełnie inaczej, jak w książce.

Pomocy :)...
Chciałbym to zrobić sam dla właśnej satysfakcji. :)

Jeśli się nie uda, czeka mnie wizyta u mechanika.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Michał

seemoore 30-05-2013 19:35

Odp: Wymiana amortyzatorów (odbojów) tył - Focus MK2 2006
 
Czy ktoś podpowie? Bardzo mi zależy... :( Boję się o amorki...

Mxs 27-09-2013 15:44

Odp: Wymiana amortyzatorów (odbojów) tył
 
Podczepie sie pod temat (troszke go odswieże :P) pytanie moze troszke laickie ale powiedzcie mi czy amorki z tylu w kombie mk2 sa takie same jak w c-maxie ? bo nie moge nowych do mk2 znalezc na allegro, a jezeli juz ktos tu zaglądnie to czy te amorki sa rozsadnym wyborem ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaho2000 30-10-2013 13:54

Odp: Wymiana amortyzatorów (odbojów) tył
 
kombi ma inne amory.

tomaszekzu 14-12-2015 12:02

Wymiana amortyzatorów
 
Witam byłem dzisiaj na przeglądzie i wyszło ze prawy amortyzator ma 24% a lewy 70% moje pytanie jest takie czy moge wymienić tylko jeden czy musze oba i drugie pytanie jakie kupic gazowe kayaby czy fordowskie zwykłe.Cena jest podobna

krzysHO 14-12-2015 12:16

Odp: Wymiana amortyzatorów
 
A jaka cena z wymiana ?

Fulara 14-12-2015 12:39

Odp: Wymiana amortyzatorów
 
oba

tomaszekzu 14-12-2015 13:01

Odp: Wymiana amortyzatorów
 
w sklepie forda kayaby 239 za sztuke wymiana jeszcze nie wiem ale znalazłem kayaby w sklepie koło Krakowa 189 za sztuke

kiroll 26-06-2019 16:52

wymiana amortyzatorów
 
Witam.Może ktoś wie jakie są wymiary śrub do amorów średnica długość twardość i chyba skok gwintu bo w tym sklepie kosztują 11pln za 1szt góra a dół 12pln szt.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hooch180 26-06-2019 20:08

Odp: wymiana amortyzatorów
 
Cytat:

Napisał kiroll (Post 3146568)
o w tym sklepie kosztują 11pln za 1szt góra a dół 12pln szt

No i... Cena całkiem spoko. Po co kombinować? Kup te śruby a nie kombinuj.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.