Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182120)

pio1664 13-05-2013 14:41

Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
Witam koledzy mechanicy rozkaładają ręce!!!!!
Przy skręcie w lewo (np.rondo) z kostki lub z nierównosciami słychać głośne stuki z przedniego zawieszenia prawa strona ....
1.pierwsza wizyta u mechanika i nic, nie mam pojęcia stwierdził sprawdził całe zawieszenie
2.wizyta na szarpakach + trzepaczki amortyzatorów i nic wszystko sprawne żadnych luzów pan wszedł pod spód sprawdzil i to samo rozłożone ręce.....
3.ponownie mechanik do którego mam pełne zaufanie od urodzenia mechanik mówi dawaj to zaraz ci powiem ..próbna jazda no stuka przy skrecie na parkingu na nierownościach ....warsztat rozbiórka zawieszenia to tamto drążki odkrecił sprawdził mocowanie amorów i szkoda chłopa było siadł po godzinie i mówi że pierwszy raz nie może znalęść usterki.....więc co do ch...ery !!!!!Help gg-5442013

yaarofox 13-05-2013 16:20

Odp: Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
a koła masz dokręcone ?

Jakoob 13-05-2013 16:24

Odp: Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
Lekko luźne zaczepy od klocków hamulcowych?

pio1664 13-05-2013 17:49

Odp: Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
yaarofox nie rób sobie j.j koła dokręcam tylko jak jade do kościoła ....

Bump: A co do zaczepów to odpada sprawdzał mechanik przy mnie a chyba to by było słychać cały czas a nie tylko na skreconych kołach....

K!S!3L 13-05-2013 17:54

Odp: Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
Sprawdź sworzeń wahacza najlepiej jakimś łomem lub brechą. Włóż między wahacz a zwrotnice i góra-dół. U siebie jeździłem pół roku z tym po szarpakach i mechanikach ale nikt nie wiedział a na szarpakach nic nie wychodziło, dopiero goście od geometrii mi to znaleźli.

Danek2312 13-05-2013 17:58

Odp: Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
Ja mam to samo, u mnie lata tłoczek amortyzatora, na boki skręć kołem i spróbuj pobujać za sprężynę.

pio1664 13-05-2013 20:04

Odp: Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
Danek ale to też wyklucza ze stuk dosc głosny i głuchy słychać tylko na skręcie !!!!

Bump: Okey Panowie jak rozwiąże problem napisze odpowiedz mechanik kazał jeżdzić do skutku nie wiem czy chodzi mu o to zebym stanoł w trasie>???

Bump: KS3L -dzięki za radę jutro sprawdzę ....

wrzoch 13-05-2013 20:34

Odp: Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
Może to nie zawieszenie? Może maglownica? bo zawieszenie (poduszki silnika) powinno być słychać niezależnie od skrętu kół.

arli209b 13-05-2013 20:57

Odp: Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
Ja wymieniłem końcówki drążków, wcześniej kupiłem szczykawkę i igłę i troszke oleju wcisnołem w gumy od głowiczek i to był szczał w dziesiątkę wcześniej wymieniłem łożyska i poduszki mc persona i myślałem ze szlak mnie trafi jak sie okazało że to koncówki. Co do łożysk mc persona to się dowiedziałem; juz po wymianie :( że po skręcie kierownica nie wraca, takie są objawy podobno ja tego nie miałem.

lol500 13-05-2013 21:02

Odp: Odgłosy stukania z przedniego zawieszenia
 
jak na moje to winne mogą być przeguby


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.