Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Auto po kolizji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209350)

MB7 07-08-2014 17:26

Auto po kolizji
 
Witam,
Panowie proszę was o opinie i doradzenie. Posiadam a raczej posiadałem Forda Mondeo MK3 Kombi TDDI 2003 rok ( do wczoraj ). Moja żona miala kolizję. Auto nie wyglada źle. Wystrzeliły przednie poduszki, prawa lampa, wgnieciona maska, błotnik lewy, prawdopodobnie chłodnica - wyciekł płyn, zderzak przód. Odpala bez problemu, da się nim jechać - nie zauważyłem żeby coś bylo nie tak z prowadzeniem. Mam do was pytanie - naprawiać, warto czy nie, sprzedać na części ?. Facet z warsztatu twierdzi, że to będzie całkowita szkoda. W sumie nie wiem co robić :/.
Z góry dzięki

radek9103 07-08-2014 17:29

Odp: Auto po kolizji
 
wstaw zdjęcie ,wtedy można coś więcej powiedzieć.

MB7 07-08-2014 17:51

Odp: Auto po kolizji
 
2 załącznik(i)
Proszę ...

radek9103 07-08-2014 18:03

Odp: Auto po kolizji
 
Wg mnie tragedii nie ma :D Układ jezdny raczej nie uszkodzony. A jak podłużnice i ogólnie pod maską??

Bump: Jeśli to co widać + chłodnica to ok 1000 zł wystarczy na samodzielną naprawę.

TomekM_1983 07-08-2014 18:10

Odp: Auto po kolizji
 
Całka na 101%. Sama deska, poduchy i napinacze to ponad 15 000 netto w kosztorysie :)

Czy się opłaca robić? To zależy ile ci wypłacą i ile policzą wartość pozostałości.

Trzeba rozebrać i zobaczyć, co da się uratować. Ciekawe jak lampy i grill. Pod spodem na pewno do wymiany chłodnica, belka i pas przedni.

Koszt naprawy ok 5000 - 5500 zł.

jaceks 07-08-2014 20:56

Odp: Auto po kolizji
 
pod maską może być mielonka, chłodnica wody, chłodnica klimy, rurki, może zbiornik wspomagania lub chłodzenia, pourywane milion zaczepów, zderzak, pas, atrapa. bez zdjęcia pod maską to wróżenie z szklanej kuli.
drugie pytanie - kto to sponsoruje? jeśli ubezpieczyciel to starać się wyklepać a nie spławić za śmieszną wycenę.

Adept 08-08-2014 06:41

Odp: Auto po kolizji
 
Proponuję zajrzeć na stronę na forum sprzedam :) znajdziesz tam używki w dobrych cenach a jak weźmiesz w komplecie to zaoszczędzisz dużo $$$

hak64 08-08-2014 08:18

Odp: Auto po kolizji
 
Do samodzielnej naprawy wystarczy ok 5 tyś. Jeśli naprawa w ASO, to koszt powyżej 12 tysi. Pytanie, czyj to koszt - ubezpieczyciela sprawcy, czy własny? Jeśli szkoda z własnej winy, to odrzucamy naprawę w ASO. Jeśli jednak mamy innego sprawcę, to żona do lekarza (przy takim uderzeniu z pewnością zostały naruszone więzadła w odcinku szyjnym kręgosłupa) i zgłaszając szkodę osobową, na konto wpłynie około 5000 zł.

MB7 08-08-2014 17:13

Odp: Auto po kolizji
 
Witam,
Wszystkim dzięki za informacje. Uściślając: po weekendzie ma przyjść orzecznik i dowiem się na czym stoję. Może skończyć się na całkowitej szkodzie - w servisie powiedzieli mi wprost - oni tego nie zrobią, wartość naprawy przekroczy wartość pojazdu. Jednak doszły mnie słuchy, że da się go naprawić za pieniądze otrzymane z AC. Wina po naszej stronie - auto jechało w kolumnie i uderzyło jako ostatnie. Inna sprawa: co z tymi poduszkami - podobno jest to drogie ? Jak rozwiązać taki problem ?
Mam teraz dwa wyjścia ( na tą chwilę ):
1. Naprawiam i nie marudzę
2. Sprzedaje to co z niego zostało ( wie ktoś ile to może być warte ? ), biorę kasę z AC, dokładam i kupuje coś innego ?
Albo taki sam model a tego zostawiam na części ? Prawda jest taka, że dbaliśmy o to auto, wszystko na bieżąco wymienialiśmy, nigdy nas nie zawiodło, znaliśmy je bardzo dobrze.
Z góry dzięki za info.
PZDR
Michał

TomekM_1983 08-08-2014 18:51

Odp: Auto po kolizji
 
Cytat:

Napisał MB7 (Post 2252179)
2. Sprzedaje to co z niego zostało ( wie ktoś ile to może być warte ? )

3000 zł


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.