Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214192)

MarcinUj 03-11-2014 21:43

Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
Witam drogich kolegów i od razu zapytowywuje, czym delikatnie można usunąć zachniętą pastę plerską z czarmego lakieru?
Lakiernik lakierował mi klape bagażnika ostatnio, a potem ją ładnie wypolerował, tylko nie usunął śladów pasty. Te ślady pasty w rowku pod szybą klapy bagażnila przyschnęły i nie chcą zejść :-(
A wiadomo jak białe ślady paskudnie wyglądają na czarnym lakierze.

leszcz 03-11-2014 22:01

Odp: Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
IPA --- :d

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gusiak11 04-11-2014 12:16

Odp: Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
IPA może być za słaba pozatym kolega jeśli nie bawi sie w detailing to nie ma dostępu do IPA (alkochol izopropylowy) w ''Tesco" na półce nie stoi :).

Spróbuj aktywną pianą, ewentualnie duzo ludwika a mało wody ale.... podejrzewam że lakiernik nie wypolerował Ci tego ładnie a "za polerował używając pasty z duża ilością wypełniacza. Wiem o czym mówię bo niedawno odebrałem właśnie auto od lakiernika i po dokładnym umyciu przeżyłem niezłe zdziwienie relacja wkrótce w innym wątki i na blogu :)

P.S. może byc jeszcze zmywacz sylikownowy firmy np. Novol łatwiej to kupic w chemicznym niz IPA

Pitek S. 04-11-2014 12:50

Odp: Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
Stary sposób , to masło orzechowe :)

MarcinUj 04-11-2014 13:15

Re: Odp: Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
Cytat:

Napisał Pitek S. (Post 2294714)
Stary sposób , to masło orzechowe :)

??? masło ???

Co do IPA, to jeszcze się nie rozglądałem po sklepach więc nie wiem czy łatwo to dostać.
Co do aktywnej piany, to tylko myjnia, bo nie mam takich sprzętów.
Moge spróbowac ludwikiem, choć szczerze wątpie aby dał radę, a nie chce mocno trzeć bo sobie lakier zarysuje.

"gusiak11" wydaje mi sie że to jednak pozostałości pasty, która zaschneła. Jak paznokciem skrobnę to coś tam schodzi.

Pitek S. 04-11-2014 15:42

Odp: Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
Tak, masło :)
Zwykłe masło jest dobre na smołę, a orzechowe na zaschnięte pasty :)
Czasem dobrze jest zacząć od domowych, starych sposobów :)

gusiak11 04-11-2014 16:01

Odp: Re: Odp: Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
Cytat:

Napisał MarcinUj (Post 2294722)
??? masło ???

Co do IPA, to jeszcze się nie rozglądałem po sklepach więc nie wiem czy łatwo to dostać.
Co do aktywnej piany, to tylko myjnia, bo nie mam takich sprzętów.
Moge spróbowac ludwikiem, choć szczerze wątpie aby dał radę, a nie chce mocno trzeć bo sobie lakier zarysuje.

"gusiak11" wydaje mi sie że to jednak pozostałości pasty, która zaschneła. Jak paznokciem skrobnę to coś tam schodzi.

Jak pisałem IPA nie kupisz w ''Tesco" jest to dość specjalistyczny preparat sprzedawany w sklepach z elektronika i detailingowych gdze za 1L zapłacisz nawet 50zl

Aktywna pianę taką czy inna kupisz prawie w każdym markecie za około 15zl za 1L w praktikerze, castoramie jest na 100%... ludwika masz na 10000% w domu więc co Ci szkodzi spróbować a o jakich ty kropkach mówisz to ja doskonale wiem bo jak widziałeś w stopce jest moj blog więc wiesz czym sie zajmuje :)
Polecam zakupić piane, patyków do ucha z łazienki kilka i po kropkach zostanie wspomnienie....

A jak umyjesz całą klapę pianą to zobaczysz o czym pisałem dwa posty wyżej ....:)

pozdrawiam

MarcinUj 04-11-2014 20:19

Odp: Re: Odp: Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
Ludwik, ani żaden inny płyn do naczyń nie pomógł. Pozostaje nabyć tą aktywną pianę i spróbować. Tylko ciekawe czy da radę samymi patyczkami, skoro nie mam pianownicy

ccLot 05-11-2014 17:47

Odp: Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
nutella, jak wspomniane wczesniej masło orzechowe

Zdzich K. 05-11-2014 19:47

Odp: Czym usunąć zaschniętą pastę z lakieru?
 
U siebie takie "pozostałości" sczyściłem mleczkiem do polerowania: na flanelową szmatkę i delikatnie spolerowałem pozostałości pasty.
Może spróbuj, bo jakoś mi te masła nie podchodzą :wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.