Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223164)

soulraver 12-04-2015 20:13

Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
Witam.Posiadam Forda mondeo mk4 z silnikiem 1.8 Tdci 125KM. Jest to mój pierwszy "klekot" więc może wyolbrzymiam sprawę bo jestem uczulony na wszelkie odgłosy w moim aucie. Problem jest słyszalny tylko na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach. Po dodaniu gazu lub jeździe niesłyszalne. Cykanie ewidentnie dochodzi z lewej strony silnika , bardziej z dołu(jak stoję przodem do niego).Cykanie regularne ,ale nie pokrywa się z pracą zaworów.Cały rozrząd wymieniony przy 170 tys.km.(zestaw Gates) .Obecnie 211tys.km. Dołączam filmik.Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kael82 13-04-2015 10:46

Odp: Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
Cytat:

Napisał soulraver (Post 2387001)
Cały rozrząd wymieniony przy 170 tys.km.(zestaw Gates)

Cały tzn. górny i dolny, czy tylko górny???

Z tym cykaniem to próbowałeś obserwować co się dzieje po wciśnięciu sprzęgła? Jak je wciśniesz to cykanie się ucisza czy pozostaje bez zmian?

soulraver 13-04-2015 13:38

Odp: Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
Dźwięk nie zmienia się przy wciskaniu sprzęgła. Paski niby zmienione oba bo pytałem a dodatkowo jest naklejka gates'a i zaznaczone są dwa paski na niej . A tak w ogóle to ten dolny to pasek czy łańcuch bo ten hałas podchodzi mi właśnie pod łańcuch który jest za luźny. Może napinacz się zes*al....

Fordownia 13-04-2015 14:10

Odp: Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
Tak ten dolny to łańcuch, sprawdź tam

soulraver 13-04-2015 17:22

Odp: Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
Teraz już zgłupiałem .... Okazało się ,że mam 2 paski a nie łańcuch . Cos cyka cały czas. Dzisiaj jade do kolegi mechaniora.Niech obejrzy dokładnie ...

Fordownia 13-04-2015 18:41

Odp: Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
Aa rzeczywiście od bodajże 2007 roku jest pasek dolny racja

sewenpamp 13-04-2015 20:54

Odp: Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
Cytat:

Napisał soulraver (Post 2387439)
Teraz już zgłupiałem .... Okazało się ,że mam 2 paski a nie łańcuch . Cos cyka cały czas. Dzisiaj jade do kolegi mechaniora.Niech obejrzy dokładnie ...

Sie ma

"gregor75" w temacie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisze "po VIN oczywiście da radę ustalić , ale powszechnie wiadomo że od X.2007 w mondeo 1.8 TDCI od dołu montowany jest mokry pasek rozrządu " co do pasków i łańcucha tu też jest napisane parę ciekawych rzeczy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

Pozdro Paweł

soulraver 14-04-2015 08:14

Odp: Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
Byłem wczoraj u mechanika i stwierdził że to raczej koło pasowe bo ma bicie i wtedy takie cykanie może wystąpić. Mówił ze te cykanie generalnie występuje w tym silniku i nie ma powodów do obaw. Jak koledzy myślicie czy to normalny dźwięk silnika zamieszczony na filmiku. Szczególnie go słychać przy prawym kole.

soulraver 14-04-2015 17:56

Odp: Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
Witam ponownie . Dowiedziałem się właśnie , że poprzedni właściciel mondka wymieniał samą górę rozrządu a o kasecie nie miał pojęcia. Rozrząd wymieniany przy 170 tys.km. Aktualnie mam 211 tys. W Polsce autem będę dopiero za ok 2 miesiące . Czy ktoś z forumowiczów jeździł na oryginalnej kasecie dłużej niż 200 tys.km??

simpson 14-04-2015 19:06

Odp: Cykanie po rozgrzaniu 1.8 tdci
 
[QUOTE=soulraver;2387979 Aktualnie mam 211 tys. W Polsce autem będę dopiero za ok 2 miesiące . Czy ktoś z forumowiczów jeździł na oryginalnej kasecie dłużej niż 200 tys.km??[/QUOTE]

życzę jak najlepiej,oby wytrzymał do powrotu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.