Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wzmacnianie sprzęgła czy jest sens i kto robił ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226628)

Polarny 21-06-2015 15:14

Wzmacnianie sprzęgła czy jest sens i kto robił ?
 
W moim aucie za niedługo przyjdzie pora dwumasę.
Już teraz podczas dłuższej jazdy po mieście podczas ruszania czuć delikatne szarpanie (swoją drogą to wysprzęglik czy koło dwumasowe?).

Auto będzie zachipowane (miało być wcześniej, ale dwumasa ma wyższy priorytet w kwestii budżetu) i nie chcę mieć mniej niż 420 nm (400 nm miałem w MK3, więc MK4 musi być lepszy).

Chcę więc przy tej okazji wzmocnić sprzęgło. I tutaj moje pytania:

1. Czy ktoś obijał tarczę kevlarem w Mondeo Mk4 z 2.0 TDCI? Gdzie i jaki koszt? Wyszło OK?
2. Czy można jakość delikatnie wzmocnić same koło dwumasowe? Jak i jaki koszt?

Ważna rzecz to taka, że wszystkie powyższe modyfikacje muszą być pewne. Auto ma być niezawodne w trasie.

Wszelkie uwagi w kwestii wzmacniania sprzęgła mile widziane.

qrczakos 21-06-2015 21:28

Odp: Wzmacnianie sprzęgła w MK4
 
hej, ja mam u siebie wzmocnione sprzegło. zaczęło się ślizgac oryginalne jakies 2 miechy po programie (418NM w przed lifcie). wzmacniałem w centrum regeneracji jarosław jakis tam w krakowie - użyte zostały okładziny z kevlarem i liźnięty był docisk. czas operacji 2 dni chyba + wysyłki, natomiast koszt łącznie wyszedł 300zł. jeżeli chodzi o wrażenia to na początku auto bardzo szarpało przy ruszaniu, po jakimś czasie zapewne się ułożyło, ale nadal pozostały drgania gdy manewruję podczas parkowania na półsprzęgle.

przy tej wymianie wymieniłem też odrazu dwumas luka, ale pozostał oryginalny, jednak przy pełnym ogniu czasem idą drgania na niego

Polarny 21-06-2015 21:38

Odp: Wzmacnianie sprzęgła
 
Jesteś pewien, że wykonali to OK? Szarpanie przy ruszaniu to coś nie tak.

No i właśnie - 418 nm i koło dwumasowe nie daje rady, więc pytanie czy je da się jakoś delikatnie wzmocnić?

qrczakos 21-06-2015 21:44

Odp: Wzmacnianie sprzęgła
 
nie jestem pewien co do tego czy zrobili to dobrze, sprzęgło się nie ślizga już na pełnym ogniu, z czasem się ułożyło i przy ruszaniu już tego wogóle nie wyczuwam, jedynie przy parkowaniu na półsprzęgle. ja dwumasu nie ruszałem

Polarny 22-06-2015 21:27

Odp: Wzmacnianie sprzęgła czy jest sens i kto robił ?
 
Nikt więcej nie wzmacniał sprzęgła albo dwumasy?

mrk26 23-06-2015 17:36

Odp: Wzmacnianie sprzęgła czy jest sens i kto robił ?
 
A po co wzmacniać dwumas? Było gdzieś na forum pisane wieki temu w jednym z postów odnośnie chipowania tego modelu że dwumas w nim wytrzymuje 600 Nm, tak że chyba nie ma potrzeby go wzmacniać, zawsze jak byś chciał się upewnić to poszukaj na forum gdzieś było, albo zapytaj Heko

qrczakos 23-06-2015 18:52

Odp: Wzmacnianie sprzęgła czy jest sens i kto robił ?
 
u mnie przy 418 NM przy pełnym ogniu idą drgania na dwumas, więc jeżeli kolega chce minimum 420 to myślę że jednakby się przydało. swoją drogą jestem ciekaw ile Ci pyknie na takim setupie jak chcesz zrobić. u mnie heko jak wgrał pierwszy program "na pełnej" wyszło 186KM i 436NM ale sprzęgło moocno drgało

cliner 23-06-2015 19:28

Odp: Wzmacnianie sprzęgła czy jest sens i kto robił ?
 
Wzmocnione sprzęgło to Sachs Performance.Do diesla też zdaje się ,że mają.

ccLot 23-06-2015 19:47

Odp: Wzmacnianie sprzęgła czy jest sens i kto robił ?
 
Cytat:

Napisał cliner (Post 2419656)
Do diesla też zdaje się ,że mają.

Tutaj można sobie poszukać: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mała ciekawostka do 2,5t sprzęgło jest wspólne z Porsche. Porsche było projektantem silników 5-cylindrowych dla Volva.g:DD

Polarny 23-06-2015 21:30

Odp: Wzmacnianie sprzęgła czy jest sens i kto robił ?
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 2419599)
Było gdzieś na forum pisane wieki temu w jednym z postów odnośnie chipowania tego modelu że dwumas w nim wytrzymuje 600 Nm

Niestety to bajki. wszystko powyżej 400 nm to zbyt dużo dla naszego koła dwumasowego w obrotach poniżej 2200 rpm.

Sachs ma tylko wzmocnioną tarczę sprzęgła, ale nie ma wzmocnionego koła dwumasowego - a tego szukam.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - widziałeś gdzieś coś w temacie wzmacniania koła dwumasowego w MK4?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.