Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247588)

ddiabelekk 14-07-2016 16:15

Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
Hej,

Myślałem, że auta z salonu są już woskowane, ale coś chyba tak nie jest, albo moje długo było w tym salonie.

Czy czarne auta tak bardzo się brudzą, że po każdym deszczu wymagają mycia?

Czy woskowanie pomoże? Co stosować by auto nie trzeba myć często? Chciałbym zastosować coś co sprawi, że myjnie ręczną, czy też gąbkę będę stosował raz na miesiąc. Jest coś takiego w ogóle?

Czytałem o takim czymś np.:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czy to działa?

Pozdrawiam :)

Usefull 14-07-2016 16:54

Odp: Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
Cytat:

Napisał ddiabelekk (Post 2626797)
Czy czarne auta tak bardzo się brudzą, że po każdym deszczu wymagają mycia?

co kto lubi i woli :razz: ale fakt brudzą się szybko , dobry wosk pomaga na trochę , łatwiej i szybko można spłukać sprawdzone na foczce żony

Jakub 14-07-2016 17:23

Odp: Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
Dobry wosk i co tydzień bezdotyk lub mycie ręcznie. Uroki czarnego :)

tapnięte z fona

Swoop 14-07-2016 17:34

Odp: Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
Cytat:

Napisał ddiabelekk (Post 2626797)
Czy woskowanie pomoże? Co stosować by auto nie trzeba myć często? Chciałbym zastosować coś co sprawi, że myjnie ręczną, czy też gąbkę będę stosował raz na miesiąc. Jest coś takiego w ogóle?

Położenie wosku albo powłoki na odtłuszczoną powierzchnię zdecydowanie pomoże. Polecam Hi Temp 1000 lub Collinite 476 lub powłokę kwarcową no Nanolex Si3D. Jeśli nie chce ci się woskować, to śmiało mogę polecić Gyeon WetCoat:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MaXyM 15-07-2016 11:37

Odp: Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
moze pomoze ale tylko czesciowo. Niestety na czarnym mocno widac ze wida ktora wyschnie na aucie zawiera duzo mineralow i innego syfu.
Nawet splukujac auto bierzaca woda, po wyschnieciu zostaja jasniejsze plamki. Dlatego splukiwac najlepiej woda demineralizowana i/lub wycierac miekkim recznikiem do sucha.

mam ceramike i z doswiadczenia wiem ze najlepiej po umyciu naniesc na auto quick detailer. Powoduje ze powloka jest jeszcze bardziej gladka a wiec mniej sie na nia chwyta brud.

A tak btw nowe auto z salonu nie ma powloki. Koledzy z forum sobie zamawiali ja dodatkowo.

Pogodny 18-07-2016 07:07

Odp: Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
A nie myślałeś aby samochód oddać do studia detailingowego, bądź osobie która się na tym bardzo dobrze zna i odpowiednio przygotuje karoserię tu mam na myśli delikatną korektę polisz i finisz aby wydobyć w pełni ziarno i głębie lakieru, po czym zabezpieczyć karoserię aplikując powłokę ceramiczną? Polecam UNC-R od Max Protect. Jest bezobsługową powłoką nie wymagającą używania co jakiś czas tzw reloadów itp. Wyczyny tej powłoki możesz obejrzeć w moich fotorelacjach w tym samym dziale co Twój temat. Powłoka nie dość, że nadaje efekt jakbyś samochód oblał szkłem, to dodatkowo świetnie odpycha wodę. Powłoka spokojnie leży 2 lata, ba nawet są filmiki gdzie po 26 miesiącach powłoka leży jak zaraz po aplikacji.

MaXyM 19-07-2016 11:17

Odp: Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
a odpowiadasz komu?
powloka odpycha niestety tylko wode. Z brudem juz gorzej. Nawet jak jest go mniej to nie tyle aby mozna bylo powiedziec ze auto jest czyste

Swoop 19-07-2016 15:03

Odp: Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
Powłoka odpycha wodę to fakt, ale zwykle brud bierze się z brudnej wody właśnie. Dzięki powłoce jest go zupełnie mniej na lakierze i łatwiej go zmyć

MaXyM 20-07-2016 19:33

Odp: Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
to fakt. mozna powiedziec ze jest go mniej. Czy ew. slabiej sie chwyta na powloge bo ta jest bardziej gladka. Z drugiej strony jest bardziej widoczny w kontrascie z lsniaca politura. Z trzeciej jednak strony, dosc dlugo, mimo brudu widocznego z bliska, z daleka auto sie blyszczy w porownaniu z innymi.

Czy go latwiej zmyc... tak i nie. Nauczylem sie myc na 2 wiadra, jestem w stanie auto umyc wlasciwie w 40min lacznie z prewashem. Ale nie da sie umyc auta tylko cisnieniowka (jesli ktos mysli ze brud sam odpadnie). I dochodzi do sytuacji ze trzeba myc auto co 2 tygodnie zeby go utrzymac w blyszczacym stanie. A jak wiadomo, kazde mycie niszczy powloke. Oczywiscie reczne mycie, odpowiednia rekawica, suszenie odpowiednim recznikiem jest bardziej lagodne dla politury niz myjnia mechaniczna ale na ceramice tez powstaja mikro-rysy.

Ja po myciu uzywam QD aby powierzchnia byla jeszcze bardziej gladka. Jest to wyczuwalne reka. A im cos jest gladsze, bardziej sliskie, tym trudniej sie na to chwyta brud

gusiak11 20-07-2016 22:40

Odp: Czarne auto z salonu, brudne po każdym deszczu
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2629817)
Czy go latwiej zmyc... tak i nie. Nauczylem sie myc na 2 wiadra, jestem w stanie auto umyc wlasciwie w 40min lacznie z prewashem. Ale nie da sie umyc auta tylko cisnieniowka (jesli ktos mysli ze brud sam odpadnie). I dochodzi do sytuacji ze trzeba myc auto co 2 tygodnie zeby go utrzymac w blyszczacym stanie. A jak wiadomo, kazde mycie niszczy powloke. Oczywiscie reczne mycie, odpowiednia rekawica, suszenie odpowiednim recznikiem jest bardziej lagodne dla politury niz myjnia mechaniczna ale na ceramice tez powstaja mikro-rysy.

Ja po myciu uzywam QD aby powierzchnia byla jeszcze bardziej gladka. Jest to wyczuwalne reka. A im cos jest gladsze, bardziej sliskie, tym trudniej sie na to chwyta brud

Kurcze jak miło słyszeć że udało sie kogoś przciągnąć na ''jasna'' stonę mocy :)

Szacun.... :)

BTW...

Jak już o tym piszemy, dziś myłem swoją Skodę, jak wszystko w domu pod kwarcem :)
piana, ''karcher'' i ... noo uszło by w tłumie... owszem mnie to nie zadowala, więc wróciła do garażu i dostała wykończenie ale ... owszem po samym pre-waschu wyglądało całkiem dobrze... nie był to efekt oo dawaj ręcznik bo jest cacy ale... nie tarłem auta syfem z ulicy bo on popłyną juz do kanalizacji :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.