Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Duże spalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257109)

Alexje 17-01-2017 20:31

Duże spalanie
 
Witam z Wrocławia i jestem nowa na forum.... n ie bardzo wiem gdzie umieścić info aby dotarło gdzie trzeba ;).. może w rodzinie C-max 'ów.....Czy ktoś może mi pomóc/ wyjaśnić :

Autko zakupiłam 4 tygodnie temu. Przez tydzień cieszyłam się nowym C-MAX’em a gdy przyszły pierwsze temperatury w okolicach 0 auto tylko po uruchomieniu stacyjki sygnalizowało napis „ usterka silnika”. Mimo usterki auto można było odpalić …a po zagrzaniu silnika usterka znikała. Jednak od chwili pojawienia się pierwszego sygnału „usterka silnika” auto weszło prawdopodobnie w tryb awaryjny co objawiało się np. w paliwożerności - z początkowych 9-11 litrów w mieście zaczął wskazywać 15,5 litra. I rozpoczęłam odwiedzanie warsztatów ..pierwsze wskazania wykazywały błędy przepustnicy P2110 i sterownika P0607. Mechanicy sprawdzali przepustnice i cały układ dolotowy ( faktycznie przepustnica była niedawno wymieniana ale wszystko było w porządku. Mechanik rozkładał ręce ..po 3 mechaniku elektryku auto trafiło do elektronika tzw.złotej rączki, który sprawdził wszystkie wiązki i elementy elektryczne i ustalił że to wina sterownika. Znalazłam zakład k/Poznania gdzie wysłałam stary sterownik z niego przegrali dane do nowego –uzywanego sterownika . Elektronik założył podłączył ..i ……DZIAŁA nie ma żadnych błędów. Auto po mrożnej nocy odpala wszystko ok!!!!! ...... Ale spalanie utrzymuje się w granicach 14,5-15,5 litra więc nadal bardzo wysoko. Po przejechaniu 10 km wskaźniki zaczęły wariować wykazując spalanie ( w danej chwili ) na poziomie od 3 do 25 litrów przy niemal jednostajnej jeździe. Średnie spalanie 14-15 l czy to normalne ?

o czym to może świadczyć ???. Czy czujniki wariują i się ustabilizują .. czy to sygnał mówiący o nowej usterce…. ;( o pamieci jakiegos błędu... czy czujnika ? czy nadal działa tryb awaryjny?
Czy chwilowe odłączenie aku coś da .. czytam i widzę że to dobry sposób na wszystko ;)



ps.
Auto chcę zagazować ale póki nie wyjaśnię wszystkich problemów wstrzymuję się .


C-MAX 2008 BENZYNA 1,8
C-MAX 1.8L DURATEC HE PFI

Piotrek C-Max 19-01-2017 08:50

Odp: Duże spalanie
 
Witam
Miałem bardzo podobnie, na jakiś czas pomagało podłączenie do kompa i skasowanie błędów ale przy dużym minusie temat powracał.
Wymyśliłem że może być to wina akumulatora bo w momencie rozruchu akumulator jest bardzo obciążony i nie wystarczy prądu na właściwe działanie pozostałej elektroniki, wiec zakupiłem nowy akumulator i problemy się zakończyły.
A odnośnie spalania to trzeba trochę pojeździć po odłączeniu akumulatora lub wystąpieniu takowego błędu żeby wskazania się prawidłowo uśredniły.

grzegorzs1975 22-01-2017 10:26

Odp: Duże spalanie
 
Witam.
Mam c max od ponad 2 lat i objawy mam podobne do twoich. Spalanie wskazywane po zakupie na wyświetlaczu w zimie to ok 13l. i faktycznie tyle palił. Sprawdzałem usterki nic nie wykazuje komputer. Założyłem gaz i realne spalanie przy spokojnej jeździe w lecie to 8.9l gazu przy normalnej ok 9.3 przy jedzie autostradowej 10-11l. Przestałem sie martwić wysokim spalaniem benzyny bo gazu spala faktycznie mniej choć powinien spalać więcej. W instrukcji wyczytałem,że po 120 tyś przebiegu zalecają wymianę sond lambda ponieważ wzrasta zużycie paliwa możesz pójść tym tropem. Zużycie paliwa zresetowało mi sie raz i komputer wskazał wskazał 7,2 przy słabym akumulatorze przy jeździe w lecie jest zaczarowane 9,2 w zimie 9,4. Jęśli rozważasz zamontownie gazu nie masz na co czekać . Przed montażem sprawdz luz zaworowy operacja łatwa i w miare przyjemna. Napisz co wymysliłaś? I moje pytanie Twój też jest taki głośny powyżej 90 km/h? słychać niprzyjemne buczenia ok 120 km/h milknie .

Bump: Witam.
Mam c max od ponad 2 lat i objawy mam podobne do twoich. Spalanie wskazywane po zakupie na wyświetlaczu w zimie to ok 13l. i faktycznie tyle palił. Sprawdzałem usterki nic nie wykazuje komputer. Założyłem gaz i realne spalanie przy spokojnej jeździe w lecie to 8.9l gazu przy normalnej ok 9.3 przy jedzie autostradowej 10-11l. Przestałem sie martwić wysokim spalaniem benzyny bo gazu spala faktycznie mniej choć powinien spalać więcej. W instrukcji wyczytałem,że po 120 tyś przebiegu zalecają wymianę sond lambda ponieważ wzrasta zużycie paliwa możesz pójść tym tropem. Zużycie paliwa zresetowało mi sie raz i komputer wskazał wskazał 7,2 przy słabym akumulatorze przy jeździe w lecie jest zaczarowane 9,2 w zimie 9,4. Jęśli rozważasz zamontownie gazu nie masz na co czekać . Przed montażem sprawdz luz zaworowy operacja łatwa i w miare przyjemna. Napisz co wymysliłaś? I moje pytanie Twój też jest taki głośny powyżej 90 km/h? słychać niprzyjemne buczenia ok 120 km/h milknie .

Alexje 22-01-2017 23:27

Odp: Duże spalanie
 
hej Tak mój tez jest głośny...i chętnie widziałabym 6 bieg. Ale po za tym i dużym spalaniem w użytkowaniu super ..i przestrzenny.
Co oznacza sprawdzić luzy w zaworach...ponoć to bardzo kosztowne ..więc mało przyjemne ;)?
Wyjaśnisz?
Tak gaz zakładam na bank, ale jeszcze chce skończyć obserwację auta, i zliczam przejechane kilometry...i czekam na zapalenie kontrolki aby ponownie zalać na full. W tej chwili mam przejechane pól baku a nabiło 160 km Na pierwszy rzut oka wychodzi że na całym przejadę zaledwie około 320 km przecież to tragedia...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.