Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Leasing czy inny leasing? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271265)

domadm 20-10-2017 16:42

Ford Leasing czy inny leasing?
 
cześć
ktoś kupował ostatnio Forda w leasingu?
Co jest do wynegocjowania w Ford Leasing Opcje? Bo z marszu wychodzi 116-118% co jest dość dużo powyżej rynku. Chyba że to haracz za odkup?

tomaszjan31 20-10-2017 19:43

Odp: Ford Leasing czy inny leasing?
 
16-18% to w dzisiejszych czasach kosmos. Chyba ze w tym są jakieś inne ubezpieczenia, lub leasing na 10 lat

domadm 20-10-2017 20:39

Odp: Ford Leasing czy inny leasing?
 
Nie, nie ma.
Normalny leasing to ok 8% na 5 lat

Adept 20-10-2017 20:45

Odp: Ford Leasing czy inny leasing?
 
Rozejrzyj się za wynajmem długoterminowym, lepiej na tym wyjdziesz niż na leasingu.
Bo płacąc ratę za wynajem jedyne co będzie Cię obchodzić to to, żebyś miał paliwo i płyn do spryskiwaczy...wszystko inne zapewnia Ford.

tomaszjan31 20-10-2017 21:09

Odp: Ford Leasing czy inny leasing?
 
Kazdy ma inne zaopatrywania, może kolega zrobił biznesplan i chce sie zmierzyć z nadmiernymi podatkami i planuje to rozłożyć na 5lat. Następnie jeszcze pohulać pewnym, sprawdzonym i spłaconym samochodem jeszcze przez kilka następnych. Wynajmując samochód po zakończeniu umowy pozostajesz z niczym.
Moim zdaniem wynajmowanie ma sens jeśli przewidujesz ze bedzie Cie stać na kolejną umowę za kilka lat, lub pracownicy jeżdżą tymi pojazdami. Pracodawca sie nie martwi o ubezpieczenie i zniżki, naprawy i odsprzedaż samochodu po kilku mniejszych lub większych stłuczkach. Po pięciu latach dalej można pojazdem jeździć.
Jak sprzedawałem samochód po siedmiu latach, to kupujący nie umiał uwierzyć w jego idealny stan.

domadm 20-10-2017 21:24

Odp: Ford Leasing czy inny leasing?
 
Jakoś nie wychodzi mi nigdy z kalkulacji wynajmu długoterminowego żeby to się opłacało. Oczywiście jeśli chcesz kupić spokój i nic-mnie-nie-obchodzizm to tak, ale to dość spora cena.

Chyba zostanę przy klasycznym leasingu, bo - jak pisze tomaszjan31, zwykle po 5 latach jak jeżdżę sam to autko jest w super stanie i żal sprzedawać. Główny powód to w zasadzie dalsza optymalizacja podatkowa.

drout 21-10-2017 14:47

Odp: Ford Leasing czy inny leasing?
 
Brałem ostatnio na pięć lat 105% z drobnym po przecinku. Alior i ubezpieczenie s maxa za 2800 na rok w pzu przez alior

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

boruch13 22-10-2017 10:32

Odp: Ford Leasing czy inny leasing?
 
Ford Leasing to Getin Leasing, tak było w moim przypadku.
Mimo wielu złych opinii o tym banku nie mam z nimi najmniejszych problemów. Dodam tylko, że samochód był z salonu A, mieszkam w mieście B, a zameldowany jestem w mieście C i tablice rejestracyjne zażyczyłem sobie właśnie z ostatniego miasta. Nie było najmniejszego problemu i zamknęło się w 1 tygodniu. Leasing na 48 miesięcy, 10% wpłaty, koszt 104,5%.
Wynajem długoterminowy dla mnie zupełnie nieopłacalny, już lepszy kredyt (poczucie że jesteś właścicielem - bezcenne), leasing jest łatwy i szybki, nie obciąża zdolności kredytowej.

domadm 22-10-2017 10:43

Odp: Ford Leasing czy inny leasing?
 
OK, dzięki za info.
Poprzednio był Pekao Leasing, teraz Ford dogadał się z Getinem. Może to i lepiej, bo Pekao za każde pierdnięcie wystawia faktury i to nie małe. W Getinie ten ryczałt to chyba dobre rozwiązanie.

104,5% brzmi rozsądnie - dzięki za info.

decode 23-10-2017 06:16

Odp: Ford Leasing czy inny leasing?
 
A ten happymiles.pl u mnie w firmie z tego biorą, ale czy się opłaca to nie mam bladego pojęcia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.