Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273076)

Meniumeh 27-11-2017 21:00

Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego
 
2 załącznik(i)
Czy ktoś może demontował tą wewnętrzną część kokpitu, która znajduje się przy szybie ?

Są tam dwa małe trójkąty od nawiewów i taka półka. Jak się je wyciągnie to widać po jednej śrubce przy nawiewach i dwie śrubki przy półce.

Zastanawiam się czy to wystarczy, żeby wyciągnąć tą wąską część kokpitu, która przylega do szyby.

Jeszcze pytanie co to jest ta czarna kulka na rodku deski rozdzielczej przy szybie ?

Poniżej zdjęcia.

tedi_k 27-11-2017 21:10

Odp: Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego
 
Cytat:

Napisał Meniumeh (Post 2893627)
....co to jest ta czarna kulka na rodku deski rozdzielczej przy szybie ?
....

Czujnik nasłonecznienia klimatyzacji automatycznej.

ellocco 28-11-2017 07:33

Odp: Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego
 
Niestety są jeszcze wkręty po jednym z każdej strony pod tą jasną osłoną słupka A. Z tego co widzę raczej bez zdjęcia całego kokpitu z "Cross Car Beam" się nie obędzie ponieważ pomiędzy kokpitem a tą częścią są piny indeksujące.

Meniumeh 28-11-2017 21:15

Odp: Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego
 
Tymi wkrętami po bokach trochę mnie zmartwiłeś bo oto kolejny element do ściągnięcia. Swoją droga próbowałem trochę odginać te jasne osłony ale nic jie drgneło. A co to są te piny indeksujące ?

ellocco 29-11-2017 20:22

Odp: Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego
 
Cytat:

Napisał Meniumeh (Post 2894181)
Tymi wkrętami po bokach trochę mnie zmartwiłeś bo oto kolejny element do ściągnięcia. Swoją droga próbowałem trochę odginać te jasne osłony ale nic jie drgneło. A co to są te piny indeksujące ?

Są to inaczej mówiąc piny które naprowadzają i pozycjonują jednocześnie przy montażu.

chodkii 03-12-2017 14:53

Odp: Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego
 
bez zdjecia deski zapomnij

marel12467 09-12-2017 23:00

Odp: Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego
 
Nie zdemontujesz tego bez zdjęcia deski , demontowałem całą deskę to wiem , wkręty są nie tylko pod kratkami nawiewów i tym schowkiem ale również pod osłonami słupków i 20 cm od schowka podszybia po lewej i prawej stronie , nie próbuj tego podginać bo się połamie. Dodatkowo element ten znajduje się na kołkach ustalających i najpierw przykręcany jest do deski a dopiero później montowany z całą deską. Jeśli chcesz demontować deskę to pracy jest na 5 dni po 7 godzin dziennie łącznie z tym że trzeba demontować przednie drzwi

Meniumeh 17-12-2017 16:16

Odp: Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego
 
Teraz to na pewno nie będę tego demontował. Widać, że auto produkowane tak żeby było łatwo i szybko podczas montażu i sprzedać a potem to niech się dzieje co chce.

marel12467 17-12-2017 21:55

Odp: Demontaż kokpitu, podszybia wewnętrznego
 
Cytat:

Napisał Meniumeh (Post 2902842)
Teraz to na pewno nie będę tego demontował. Widać, że auto produkowane tak żeby było łatwo i szybko podczas montażu i sprzedać a potem to niech się dzieje co chce.

Jeśli chcesz podrzucę ci link do filmiku jak rozbierałem koledze kugę to zobaczysz jak to fajnie wygląda :)

DamianP33 27-11-2022 15:20

Demontaż deski rozdzielczej
 
Witam demontował ktoś deskę rozdzielczą mianowicie chcę się dostać do kostki od grzania szyby czołowej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.