Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273452)

Fosco 06-12-2017 18:06

Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
Witam,
przekopałem parę wątków ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Chodzi mi o sytuację:
Przywożę do serwisu oryginalną (zakupioną u partnera Ford) skrzynię PS i montuję ją w ASO. Wszelkie części uzupełniające: śrubki, olej, filtry itp... kupuję w ASO.
ASO twierdzi, że na taką naprawę nie udzielą gwarancji. Czy mogą tak zrobić?

Dodam, że różnica w cenie skrzyni (dokładnie taka sama, zamawiana z magazynu centralnego Ford, ten sam finis) w ASO i u partnera FORD to ponad 3000 zł brutto.

Proszę zorientowanych o komentarz.

Pozdrawiam

slawek-kali 06-12-2017 18:09

Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
A jak maja udzielic? to nie oni sprzedali ci skrzynie, wiec czemu maja ponosic odpowiedzialnosc jak sie wysypie?

Tak jest z wszystkim np. rozrzad jak swoj przyniesiesz.. i to nie tylko w ASO!

stingerA6 06-12-2017 18:10

Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
Jak mogą udzielić gwarancji na część nie kupioną u nich?

Fosco 06-12-2017 18:14

Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
Cytat:

Napisał stingerA6 (Post 2897765)
Jak mogą udzielić gwarancji na część nie kupioną u nich?

Tak ale to jest ASO Ford a kupuję część oryginalną z magazynu firmy Ford. Jest dostarczana bezpośrednio z magazynu do ASO bez pośredników (z tego samego, w którym zaopatruje się ASO). Różnicą jest tylko FV zakupu.

Mogę zapytać inaczej: czy jak kupię oryginalną część w 1 ASO i mam awarię 700 km od domu to gwarancja obowiązuje tylko w jednym serwisie (gdzie kupiłem) czy w każdym serwisie Forda?

Pozdrawiam

slawek-kali 06-12-2017 18:16

Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
W kazdym, maja swoja centralna baze przeciez.
Chcesz gwarancji rob gdzie kupisz!

stingerA6 06-12-2017 18:18

Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
Cytat:

Napisał Fosco (Post 2897766)
Mogę zapytać inaczej: czy jak kupię oryginalną część w 1 ASO i mam awarię 700 km od domu to gwarancja obowiązuje tylko w jednym serwisie (gdzie kupiłem) czy w każdym serwisie Forda?

Obowiązuje tylko w tym aso w którym kupiłeś. Ford nie udziela gwarancji na części, tylko sprzedawca. To nie jest gwarancja jak na samochód, na który to w całości udziela gwarancję producent.

Fosco 06-12-2017 18:25

Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2897768)
W kazdym, maja swoja centralna baze przeciez.
Chcesz gwarancji rob gdzie kupisz!

Nie każdy partner Ford'a ma serwis...

Partner Ford nie = ASO. Są partnerzy, którzy wyłącznie handlują.

Pytanie z pozoru jest proste. Ale to nie ASO daje gwarancję na części a FORD (producent). ASO daje gwarancję na naprawę, że zostanie wykonana zgodnie z procedurami przewidzianymi przez producenta.

Moim zdaniem gwarancja powinna obowiązywać: część zakupiona w sieci Ford, naprawa wykonana przez ASO. Ale ASO twierdzi co innego (wiadomo - mają w tym interes).

Chodzi mi nie o domysły a o wypowiedź kogoś kto to przećwiczył (nawet na innych podzespołach niż skrzynia) i kto ma jakieś doświadczenie.

Pozdrawiam

Bump:
Cytat:

Napisał stingerA6 (Post 2897769)
Obowiązuje tylko w tym aso w którym kupiłeś. Ford nie udziela gwarancji na części, tylko sprzedawca. To nie jest gwarancja jak na samochód, na który to w całości udziela gwarancję producent.

ASO twierdzi, że jak skrzynię kupię poprzez ASO i zamontuję w ASO to mam 24 m-ce gwarancji ogólnoeuropejskiej.

Pozdrawiam,

stingerA6 06-12-2017 18:36

Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
Cytat:

Napisał Fosco (Post 2897772)
Chodzi mi nie o domysły a o wypowiedź kogoś kto to przećwiczył (nawet na innych podzespołach niż skrzynia) i kto ma jakieś doświadczenie.

Miałem ten sam dylemat przy wymianie rozrządu (choć wiadomo niższy kaliber cenowy).
Na zapytanie w ASO o gwarancję na całość, gdy przywiozę oryginalny zestaw części Forda, otrzymałem odp że wówczas dostanę gwarancję na montaż, a nie na części.
W razie awarii pewna gruba przepychanka, miedzy ASO a sprzedawcą części.
ASO będzie zrzucać winę na sprzedawcę ( rzekomo wadliwej) części.
Z kolei sprzedawca będzie twierdził błędy przy montażu części.
U mnie rozchodziło się o 500 zł, więc całość zapodałem w ASO i dostałem pełną gwarancję.

Fosco 06-12-2017 18:47

Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
Cytat:

Napisał stingerA6 (Post 2897776)
Miałem ten sam dylemat przy wymianie rozrządu (choć wiadomo niższy kaliber cenowy).
Na zapytanie w ASO o gwarancję na całość, gdy przywiozę oryginalny zestaw części Forda, otrzymałem odp że wówczas dostanę gwarancję na montaż, a nie na części.

Dzięki za odpowiedź. Właśnie o to mi chodzi. Z kim się będą przepychali ASO z Fordem ;-). Mam możliwość nawet otrzymania FV zakupu z Forda (z magazynu centralnego, który zaopatruje partnera). Ale nie mogę sam kupić skrzyni bo trzeba mieć umowę partnerską. Ale partner zgadza się na takie rozwiązanie.
Na logikę: jeśli kupujesz część w legalnej dystrybucji Ford'a a montujesz w innym zakładzie - legalnym autoryzowanym serwisie Ford - to dlaczego gwarancji ma nie być? Stanowisko ASO rozumiem doskonale: ucieka im 3 tyś. Ale ciekaw jestem co na to Ford Polska.
Pozdrawiam

slawek-kali 06-12-2017 18:50

Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja
 
Partner FORD to nie ASO a to roznica.
Jesli chodzi o gwarancje to wyjasnil to juz kolega wyzej.
Przerabiane wielokrotnie i na roznych czesciach w roznych warsztatach!
Chcesz byc cwany, ale polegniesz ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.