Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273933)

mattimac 18-12-2017 19:26

"terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Mam wrażenie że powoli ale stopniowo w ciągu ostatniego miesiąca ten dźwięk się nasila.
Najbardziej słychać to kiedy przyspieszę np. na 2/3 biegu do 2200 obrotów i puszczę gaz (nie wciskając sprzęgła). Częstotliwość zdaje się zależeć od obrotów silnika i ten problem jest słyszalny w zakresie około 1600-2300 obrotów.
Nie znam się bardzo ale możliwe że to wtryskiwacze? Mniej więcej kojarzę że częstotliwość by się zgadzała z obrotami silnika. Czy mam rację? Gdzie szukać od czego zacząć?
Nie zauważyłem spadku mocy. Rozrząd robiony 20k km temu. Zanim problem zauważyłem krótko wcześniej samochód był na wymianie oleju, sprawdzeniu ogólnego stanu silnika i jeździe testowej w solidgarage i powiedzieli że wszystko ok a turbina pracuje bardzo dobrze.

Jestem absolutnie pewien że 2 miesiące temu nie było tego problemu i dźwięk znacznie się zmienił. Jedyny czynnik który w tym samym czasie się zmienił to temperatura na zewnątrz. Problem istnieje zarówno po odpaleniu przy -0,5 jak i przy +8 stopniach.

EDIT: Filmy https://mega.nz/#F!1UdCTDCa!AGBYXz8DDdDoAaBNTBB6Eg

Autopros 18-12-2017 22:53

Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Do sprawdzenia napinacz łańcucha rozrządu oraz popychacze hydrauliczne. Napisz coś więcej o przebiegu samochodu, jaki olej wlany, itd.

niou_ns 20-12-2017 00:01

Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Cytat:

Napisał mattimac (Post 2903422)
Mam wrażenie że powoli ale stopniowo w ciągu ostatniego miesiąca ten dźwięk się nasila.
Najbardziej słychać to kiedy przyspieszę np. na 2/3 biegu do 2200 obrotów i puszczę gaz (nie wciskając sprzęgła). Częstotliwość zdaje się zależeć od obrotów silnika i ten problem jest słyszalny w zakresie około 1600-2300 obrotów.
Nie znam się bardzo ale możliwe że to wtryskiwacze? Mniej więcej kojarzę że częstotliwość by się zgadzała z obrotami silnika. Czy mam rację? Gdzie szukać od czego zacząć?
Nie zauważyłem spadku mocy. Rozrząd robiony 20k km temu. Zanim problem zauważyłem krótko wcześniej samochód był na wymianie oleju, sprawdzeniu ogólnego stanu silnika i jeździe testowej w solidgarage i powiedzieli że wszystko ok a turbina pracuje bardzo dobrze.

Jestem absolutnie pewien że 2 miesiące temu nie było tego problemu i dźwięk znacznie się zmienił. Jedyny czynnik który w tym samym czasie się zmienił to temperatura na zewnątrz. Problem istnieje zarówno po odpaleniu przy -0,5 jak i przy +8 stopniach.

Mógłbyś nagrać filmik? Z chęcią porównałbym do mojego terkotania. Mój był sprawdzany w ASO, jedyne co stwierdzili, to że łańcuch jest ok, rozrząd był "lekko" do poprawy po nieautoryzowanym serwisie.

mattimac 20-12-2017 00:32

Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Olej na pewno taki jak zalecany bodajże 5w30. Postaram się nagrać sprawdzę czy mikrofon to wylapie.
Dziś znalazłem przyczynę części dźwięków osłona silnika trzymała się tylko na jednym mocowaniu z czterech jednak to nie załatwia problemu będę aktualizować.

mattimac 20-12-2017 09:29

Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Dziś rano mam wrażenie że było to mniej słyszalne. Wydaje mi się że ciężko to usłyszeć na nagraniu, słychać przy zejściu poniżej 2k obrotów najbardziej pod koniec.
Wczoraj tylko poprawiałem górną osłonę która wibrowała bo słabo się trzymała na silniku.
Postaram się jeszcze nagrać jak problem będzie głośniejszy.

https://mega.nz/#F!1UdCTDCa!AGBYXz8DDdDoAaBNTBB6Eg

longer007 20-12-2017 13:38

Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Cześć, na nagraniu raczej nie słychać nic nadzwyczajnego. Chodzi Ci o to basowe buczenie? Jak jest zimno na zewnątrz też tak mam ale jak się przejedzie kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów to wraca do normy.

mattimac 20-12-2017 13:56

Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Cytat:

Napisał longer007 (Post 2904347)
Cześć, na nagraniu raczej nie słychać nic nadzwyczajnego. Chodzi Ci o to basowe buczenie? Jak jest zimno na zewnątrz też tak mam ale jak się przejedzie kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów to wraca do normy.

Basowe buczenie zakrywa to co istotne, takie szybkie "cykanie" jak puszcza się gaz.
Dorzucilem filmik nr 3 pod tym samym linkiem z tego jak badalem luz na oslonie. Chodzi o to szybkie wysokie cykanie.

longer007 20-12-2017 14:09

Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Hmmm poza hałasującą osłoną raczej normalny terkot diesla. Weź poprawkę na to, że jak jest zimno diesel zawsze głośniej pracuje. Spróbuj jeszcze zaaplikować np. amsoil diesel injector clean, u mnie się sprawdza i trochę ciszej klekocze.

mattimac 20-12-2017 14:36

Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Cytat:

Napisał longer007 (Post 2904363)
Hmmm poza hałasującą osłoną raczej normalny terkot diesla. Weź poprawkę na to, że jak jest zimno diesel zawsze głośniej pracuje. Spróbuj jeszcze zaaplikować np. amsoil diesel injector clean, u mnie się sprawdza i trochę ciszej klekocze.

Jestem absolutnie pewien ze to cykanie nie bylo az takie glosne po puszczeniu gazu we wspomnianym zakresie obrotow, bylo to naprawde znacznie slychac. Nie chce mi sie wierzyc zeby za calosc tych dzwiekow odpowiadala oslona, kupie do niej tuleje zamontuje i sprawdze w czasie dluzszej jazdy.

longer007 20-12-2017 14:47

Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM
 
Na początek zdemontuj osłonę, wrzuć do bagażnika i się przejedź przy okazji sprawdź czy przy wtryskach nie masz mokro, ale jak na moje ucho nic nie słychać co by odbiegało od normy. Te wcześniejsze nagrania były na rozgrzanym silniku?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.