Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281195)

jedna_brew 21-05-2018 08:47

Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
hej,

jak w temacie. z przodu z lewej strony tak od dołu słychać jak coś się strasznie tłucze, szczególnie jak się jedzie np. po nierównej kostce, dźwięk to takie "trtrtrtrtrtr".

nie jest to zawieszenie, dwa razy byłem na stacji diagnostycznej i nie stwierdzili żeby to były elementy zawieszenia. nie jest to plastik nadkola ani nic pod nim, bo go zdemontowałem i sprawdziłem że po demontażu tłucze się tak samo. szlag mnie trafia co to może być, spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Blutut16 21-05-2018 09:17

Odp: Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
Podpinam się, mam to samo. Wymieniona dolna poduszka silnika na oryginał, bez poprawy. Trochę lepiej było po poprawieniu montażu chłodnicy klimatyzacji, ale nadal mam to samo. Focus 2004 benzina. Efekt mocno czuć tez kiedy stojąc wrzucam bieg pierwszy i bez gazu puszczam sprzęgło.

juri2069 21-05-2018 09:36

Odp: Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
Tłumik?
Przez tłumik kiedyś wymieniłem poduszkę silnika dolna , miałem już wymieniać górne i przypadkiem zobaczyliśmy przegnity uchwyt od rury.
Może taka błachostka ale warto sprawdzić dokładnie od spodu

Haden 21-05-2018 10:35

Odp: Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
Nie sugeruj się stacjami diagnostycznymi... Miałem z rok temu stuki na nierównościach 2 stacje diagnostyczne stwierdziły, że jest wszystko dobrze, pierwszy mechanik powiedział to samo, dopiero drugi powiedział, że łącznik do wymiany. Niestety wymienił tylko jeden, ostatnio po pewnym czasie zaczynało mi skrzypieć oczywiście stacje diagnostyczne i mechanik który wpadł wcześniej, że to łącznik powiedzieli, że wszystko jest git. Jednak sam wymieniłem łącznik i mam spokój :D

Także, wniosek z tego jest taki, jedź do dobrego serwisu ;)

Fulara 21-05-2018 12:04

Odp: Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
miałem ostatnio stuki i okazało się że uchwyt od ruru wydechowej zgnił

dorobiłem obejmę, pręta i śmiga
sprawdz to

jedna_brew 21-05-2018 13:11

Odp: Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
łączniki stabilizatora wymieniłem, gum nie ruszałem. miałem auto na kanale i nie widziałem żeby zgnił tam jakiś uchwyt, ponadto hałasuje ewidentnie z lewej, ale sprawdzę bo to nic nie szkodzi. gdzie w komorze silnika znajdę chłodnicę klimy? edit -> ok, już wiem.

Blutut16 21-05-2018 13:24

Odp: Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
Rurka z zaworem wystaje obok łapacza powietrza, patrząc od frontu to po prawej (strony kierowcy). Cała chłodnica wskakuje na swoje miejsce po pchnięciu w prawo, w stronę kierowcy, jest na takich klipsach na chłodnicy wody. Jak popatrzysz to zrozumiesz. Chłodnica wody jest od strony silnika a klimatyzacji od frontu auta.

Wydech to według mnie nie jest, on wydaje metaliczy podźwięk.

Harisonl 21-05-2018 13:40

Odp: Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
A moze poduszka od mcpersona

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

jedna_brew 21-05-2018 13:44

Odp: Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
Cytat:

Napisał Harisonl (Post 2982060)
A moze poduszka od mcpersona

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

hmm... to raczej skrzypi przy skręcaniu. miałem tak w hondzie, skrzypiało jak stara kanapa, nie terkotało. trudno wykluczyć to zupełnie, skoro nie wiem co tam się tłucze, ale do weryfikacji w dalszej kolejnosci

Andrzej K. 23-05-2018 22:07

Odp: Coś się strasznie tłucze (nie zawieszenie)
 
Sprawdzałeś drążek stabilizatora, czy nie ma luzów (na gumach)?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.