Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Usterka silnika przy duzej prędkości (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284957)

damfir 16-08-2018 20:58

Usterka silnika przy duzej prędkości
 
Przy autostradowych prędkości po ok 20 min wyskakuje błąd ustereka silnika i auto zachowuje się jakby turbo sie wyłączyło. Auto do 140 powoli sie rozpędza. Po wyłączeniu auta na ok 10s i ponownym odpaleniu wszystko jest ok.
Blad znika auto zachowuje się normalnie z pełną moca.
Lecz znow po krotkim czasie robi sie to samo i tak w kolko. Na mieście mozna szaleć gwałtownie przyspieszać i nigdy turbiny nie wyłączyło jeszcze.

lando 16-08-2018 22:16

Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości
 
Pod kompa mozliwe ze turbo przeladowuje. Powodow kilka po diagnostyce bedzie cos wiecej do powiedzenia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

fibeer 16-08-2018 22:50

Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości
 
Podłączam się pod wątek, u mnie zachowanie samochodu identyczne i udało mi się z czytać błąd P2263. W serwisie stwierdzili że to może być zaworek regulacji ciśnienia doładowania turbiny (jak nie pomyliłem nazwy) i generalnie to wymienić turbo lub poddać je regeneracji :-/. Jeszcze popytam może ktoś doradzi czy sprawdzi co to może być w 100%[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

jaceks 17-08-2018 09:43

Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości
 
zacznij od wymiany filtra paliwa.
może być dawno nie wymieniany i mieć ograniczony przepływ. o ile w mieście nie wyciska się z niego długotrwałego równomiernego przepływu, to w trasie tak. spadek ciśnienia na listwie może powodować efekt osłabienia silnika.

lucas4891 17-08-2018 19:06

Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości
 
Ale co ma ten blad do ukladu wtryskowego?
Najpierw trzeba sprawdzic czy geometria turbiny sie nie zacina. A potem caly uklad sterowania turbo.
Jedyny mankament w poliftach jest taki, ze czujnik kopiowania turbo jest zintegrowany z gruszka i nie da sie kupic osobno

fibeer 17-08-2018 21:33

Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3019121)
Ale co ma ten blad do ukladu wtryskowego?
Najpierw trzeba sprawdzic czy geometria turbiny sie nie zacina. A potem caly uklad sterowania turbo.
Jedyny mankament w poliftach jest taki, ze czujnik kopiowania turbo jest zintegrowany z gruszka i nie da sie kupic osobno

Właśnie tak mi powiedzieli w jednym z warsztatów, tak jak piszesz, że trzeba będzie wziąć na diagnostykę turbinę, w sensie wszystko dotyczącej jej posprawdzać. Ale filtr paliwa też wymienię bo mam Forda u siebie jakieś półtora roku i nie zmieniałem go jeszcze, a historii nie znam.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

rojass 24-08-2018 07:12

Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości
 
Cytat:

Napisał fibeer (Post 3018829)
Podłączam się pod wątek, u mnie zachowanie samochodu identyczne i udało mi się z czytać błąd P2263

U mnie występował ten sam błąd i też było podejrzenie na uszkodzone turbo. Po zabraniu auta na szybką przejażdżkę po autostradzie problem zniknął i od 4 miesięcy się nie pojawił. Przyczyną prawdopodobnie były zapieczone łopatki od zmiennej geometrii sprężarki.

fibeer 24-08-2018 07:38

Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości
 
Cytat:

Napisał rojass (Post 3021547)
U mnie występował ten sam błąd i też było podejrzenie na uszkodzone turbo. Po zabraniu auta na szybką przejażdżkę po autostradzie problem zniknął i od 4 miesięcy się nie pojawił. Przyczyną prawdopodobnie były zapieczone łopatki od zmiennej geometrii sprężarki.

Dokładnie tak samo zrobiłem, u mnie w serwisie stwierdzili, że potrzebna regeneracja. Parę razy na autostradzie "przegoniłem" auto i za pierwszym razem pojawił mi się jeszcze ten błąd, no ale kolejne szybkie jazdy kończyły się bez błędu. Póki co jest spokojnie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

rojass 24-08-2018 09:23

Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości
 
Dodam, że u mnie wystąpił on wraz z końcem zimy, w okresie kiedy w zasadzie tylko i wyłącznie użytkuję samochód w zatłoczonym mieście, robiąc dziennie 2x 5km. W tej chwili śmiga idealnie :)

Mnichu1990 03-11-2023 11:03

Odcina turbo błąd P2263
 
Witam
Pacjent Galaxy 2007r. silnik 2.0 Przy dodawaniu gazu od 2 biegu do 6 czuć lekkie kangurkowanie samochodu. A po puszczeniu gazu odcina turbo zapala się kontrolka od esp i wyskakuje błąd: P2263 - układ chwilowego zwiększania mocy turbodoładowania. Po wyłączeniu i uruchomieniu błąd znika do następnego razu.
Turbosprężarka zregenerowana
czujnik sterowania turbiną wymieniony
przewody podciśnienia sprawdzone
map sensor wymieniony
przepustnica sprawdzona
zaworki sprawdzone
Panowie pomocy bo nie wiem już co z mechanikiem sprawdzać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.