Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana lampy tył LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286904)

Voku 04-10-2018 17:30

Wymiana lampy tył LED
 
Panowie potrzebuje porady, pisałem na FB napiszę też tutaj.
W jaki sposób zdemontować tylna lampę led z błotnika? Wymacałem już te 3 śruby i może i 2 z nich bym odkręcił ale z 3 będzie problem ledwo ją można palcami wymacać a co dopiero odkręcić. Rozumiem że pewnie będzie wymagany demontaż boku w bagażniku, tylko jak się do tego zabrać? Chyba że jest inny sposób?

cozero 05-10-2018 13:05

Odp: Wymiana lampy tył LED
 
A lampa po lifcie nie jest tak samo montowana jak przed liftem?
Mocowanie na 2 śruby a ta "trzecia" to jest uchwyt -ślizg ustalający

Voku 05-10-2018 13:34

Odp: Wymiana lampy tył LED
 
1 załącznik(i)
Raczej nie, bardziej mnie już zastanawia to jak zdjąć ten czarny plastikowy boczek w bagażniku, to się wyszarpuje czy jest jakaś technika demontażu?

Marcin112 05-10-2018 23:17

Odp: Wymiana lampy tył LED
 
2 załącznik(i)
Chyba lepiej będzie Ci się pomęczyć z ta 3 śruba albo jakoś po omacku ja odkręcić bo z tym boczkiem będzie troszkę zabawy.
I pamiętaj ze na pierwszym rysunku u góry operujesz w okolicach kurtyny.
Rysunki są z wersji 7 osobowej

Voku 06-10-2018 05:19

Odp: Wymiana lampy tył LED
 
1 załącznik(i)
A jeszcze takie pytanie co to jest, to są jakieś zaślepki czy mocowania boków?

sławciu 06-10-2018 06:31

Odp: Wymiana lampy tył LED
 
To jest uchwyt do takiej siatki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Voku 06-10-2018 07:56

Odp: Wymiana lampy tył LED
 
A ok dzięki za info. Zobaczę może dziś czy jest szansa dostać się do tej lampy bez odrywania boków

arekmiz 07-10-2018 11:19

Odp: Wymiana lampy tył LED
 
Przeca było już opisywane. Normalnie pierwszy raz żeby wyjąć trza zdjąć boczek. Ale żeby zdjąć boczek trzeba zdjąć wszystko od góry do dołu poczynając od ramki tylnego okna - jest to opisane w postach kolegi, który dokładał 3 rząd siedzeń. Ja, zakładając moduł haka oraz przerabiając żarówki tylnych kierunków (patrz moja strona www) zrobiłem podobnie, ale żeby przy następnych razach nie mieć problemu z trzecią śrubą - zrobiłem sobie otwory i zaślepiłem je gumowymi zaślepkami.

Voku 07-10-2018 19:10

Odp: Wymiana lampy tył LED
 
Już zmieniłem. Mnie się udało bez zdejmowania wszystkiego, wyciągłem dolną listwy bagażnika potem delikatnie odsunąłem czarny boczek i tak dostałem się do lampy. Żeby odkręcić tą śrubę musimy niestety posiadać klucz nasadkowy innym nie odkręcimy tej śruby.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.