Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Check Engine a wlew paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289966)

Regalia 20-12-2018 12:48

Check Engine a wlew paliwa
 
Witam, witam, mam taką zagwozdkę do rozwiązania.

Auto: Fiesta 7, 1.5 TDCi, rocznik 2014.
Sytuacja następująca: jakieś "osoby" połasiły się na klapkę od wlewu paliwa, przez co drugi dzień czekam na nową. Dziś zaświeciła się i gasnąć nie chce sympatyczna kontrolka check engine. Okej, podjechałam pod warsztat, ani problemów z mocą, nic nie kopci, nie stuka, generalnie wszystko działa, a to to się świeci.
Mechanik zasugerował, że to może być właśnie wina bezkorkowego wlewu paliwa, i komunikat zniknie po kilu uruchomieniach, a jeśli nie, to trzeba będzie odłączyć/podłączyć akumulator i tyle.

Więc moje pytanie, jako typowej baby, która coś tam wie, ale jednak niewiele wie, jest następujące: czy faktycznie taka pierdoła mogłaby spowodować zapalenie się lampki? Czy możne mechanik po prostu chciał mnie zbyć, boo no nie wiem, bo mu się nie chce grzebać w moim aucie i szukać usterki tuż przed Wigilią?

Danielo_82 20-12-2018 13:50

Odp: Check Engine a wlew paliwa
 
Nie może mieć wpływu. A mechanik powinien podłączyć komputer i odczytać błąd, bo być może po wyrwaniu klapki ktoś czegoś nalał lub nasypał do baku, stąd ten check.

marcin1311 20-12-2018 17:03

Odp: Check Engine a wlew paliwa
 
Cytat:

Napisał Regalia (Post 3070338)
...
Mechanik zasugerował, że to może być właśnie wina bezkorkowego wlewu paliwa, i komunikat zniknie po kilu uruchomieniach, a jeśli nie, to trzeba będzie odłączyć/podłączyć akumulator i tyle.
...

Jeśli mechanik uważa że komunikat zniknie po kilku uruchomieniach i proponuje odłączyć akumulator zamiast znaleźć problem - sugeruję zmień mechanika.

W starszych wersjach fiesty błąd można było sprawdzić wchodząc w ukryte menu zegarów. Nie wiem jak jest w Twoim modelu, może się wypowiedzą posiadacze tego modelu. Np. W MK7 trzeba było przy włączeniu zapłonu przytrzymać dłużej przycisk od kasowania stanu licznika. Pojawiały się wówczas inne opcje, między innymi odczyt błędów DTC. Jeśli to nie zadziała, trzeba podłączyć samochód pod komputer.

n owicjusz 20-12-2018 18:27

Odp: Check Engine a wlew paliwa
 
Ciężko coś wlać do zbiornika, bo klapka otwiera się po umieszczeniu odpowiedniej średnicy pistoletu lub rurki od baniaka na wachę.

Danielo_82 20-12-2018 21:05

Odp: Check Engine a wlew paliwa
 
Dla chcącego, nic trudnego .. Internet pełen jest opisów jak to otworzyć. Już nie mówiąc że w mojej fiescie ten cały easy fuel jest zabrudzony i cały czas otwarty.

aprox99 21-12-2018 08:55

Odp: Check Engine a wlew paliwa
 
Ten check nie ma nic wspólnego z wlewem paliwa, trzeba odczytać błąd i tyle

PrzemKo80 21-12-2018 11:44

Odp: Check Engine a wlew paliwa
 
Cytat:

Napisał Regalia (Post 3070338)
Mechanik zasugerował, że to może być właśnie wina bezkorkowego wlewu paliwa, i komunikat zniknie po kilu uruchomieniach, a jeśli nie, to trzeba będzie odłączyć/podłączyć akumulator i tyle.

Zabieraj się od takiego magika jak najdalej! :mrgreen:
Zrobiło się zimniej i wilgoć. Może tutaj jest problem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.