Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] nie odpala po nocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293134)

Marcin love bass 05-03-2019 16:21

nie odpala po nocy
 
Witam
Mam problem z swoim fordem mianowicie nie chce odpalić po nocy to znaczy odpalił po długim kręceniu zgasiłem i nie odpala po diagnostyce wyskoczył błąd P0340 mechanik powiedział ze to przez ten blad nie odpala auto na internecie znalazłem czujnik polorzenia walka na gornej czesci silnika ale wymiana jego nie pomogła auto przy kreceniu wydaje dziwny dźwięk jak by ktos w rure pcv dmuchał ;) . Jest to moj pierwszy disel w rzyciu i zabardzo nie mam pojecia co gdzie i jak szukac jak ktos mógł by pomóc co to może byc był bytm wdzieczny
SILNIK 2.0 TDCI 130km

Zbyniu123 05-03-2019 16:43

Odp: nie odpala po nocy
 
Zazwyczaj blad tego wiaze sie z tym ze wal sie kreci a walek nie plus do tego dziwne dzwieki czyli na 99% zerwany pasek rozrzadu

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

Deryll 05-03-2019 17:15

Odp: nie odpala po nocy
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3102095)
na 99% zerwany pasek rozrzadu

Jakby pasek miał.

radkor 05-03-2019 22:28

Odp: nie odpala po nocy
 
Mk3 to łańcuch a nie pasek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zbyniu123 06-03-2019 00:04

Odp: nie odpala po nocy
 
Lancuch czy pasek, chodzi o rozrzad

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

Marcin love bass 06-03-2019 14:07

Odp: nie odpala po nocy
 
to mnie nie pocieszyliście koledzy a ktoś już wymieniał łańcuch w 2,0TDCI żeby dać jakieś wskazówki albo jak najlepiej się za to zabrać

Zbyniu123 06-03-2019 18:34

Odp: nie odpala po nocy
 
Raczej bedziesz musial glowice sciagac bo pogiely sie zawory, a instrukcje znajdziesz na necie

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

Jaryska 07-03-2019 09:10

Odp: nie odpala po nocy
 
Gdyby sie zerwał w dieslu łańcuch rozrządu podczas jazdy, to silnik już by nie nadawał sie do remontu.

Tylko ten pisze o zerwaniu łańcucha, kto nigdy nie widział jak i gdzie on jest umiejscowiony.

Ze silnik rano ciężko odpala, to przyczyn jest sporo, ale nie łańcuch.

Wystarczy wpisać w ,szukaj,, a porad co sprawdzić są setki.

Marcin love bass 07-03-2019 16:27

Odp: nie odpala po nocy
 
dla wyjasnienia autem wruciłem do domu uzupełnilem plyn wspomagania zaparkowałem zgasilem bylo ok rano moja kobieta dzwonila ze auta nie idzie odpalic po pracy pokrecilem troche dłurzej odpalił ale nie moglem krecic kierownica wogole wspomaganie nie działało zkasilem i juz nieszło odpalic kolejny raz ,tak jak pisałem teraz auto podczas krecenia wydaje dzwiek jak by ktos w rure pcv dmuchał albo bulgotał mozna powiedziec ,

Zbyniu123 07-03-2019 16:35

Odp: nie odpala po nocy
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3102784)
Gdyby sie zerwał w dieslu łańcuch rozrządu podczas jazdy, to silnik już by nie nadawał sie do remontu.

Tylko ten pisze o zerwaniu łańcucha, kto nigdy nie widział jak i gdzie on jest umiejscowiony.

Ze silnik rano ciężko odpala, to przyczyn jest sporo, ale nie łańcuch.

Wystarczy wpisać w ,szukaj,, a porad co sprawdzić są setki.

A to dziwne, bo juz kilkanascie takich silnikow odbudowalem, a killa nawet bez sciagania glowicy to chyba jakis cud?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.