Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Jakie nakrętki do alu felg będą dobre? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295240)

Djonizy Mąż Izy 24-04-2019 18:55

Jakie nakrętki do alu felg będą dobre?
 
Witam, kupiłem używane oryginalne alufelgi 17", niestety Facet nie miał do nich nakrętek, teraz mam dylemat jakie nakrętki kupić żeby pasowały, przeglądając allegro natknąłem się na różne, z ruchomą podkładką, bez podkładki, itp. Co polecacie? bo nie chciałbym kupić jakiegoś szajsu i wydać bezsensownie pieniędzy.

Hansolo 24-04-2019 19:03

Odp: Jakie nakrętki do alu felg 17" będą dobre?
 
1 załącznik(i)
Ja kupiłem z ruchoma podkładką , takie od Mk4 i jest git. Fakt że felga też od mk4 ;) Brałem chyba te [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Djonizy Mąż Izy 24-04-2019 19:14

Odp: Jakie nakrętki do alu felg 17" będą dobre?
 
dzięki za info :)

Danielo_82 24-04-2019 19:15

Odp: Jakie nakrętki do alu felg 17" będą dobre?
 
Z oryginalnych z czasem odpadają kapselki ozdobne, nieoryginalne z czasem robią się czarne, bo są tylko niklowane.Twój wybór, ważne żeby były do mondeo, bo s max ma większe szpilki, a czasem sprzedawcy błędnie opisują.

muffintsi 24-04-2019 19:22

Odp: Jakie nakrętki do alu felg 17" będą dobre?
 
Kapselki to odpadaja jak moski na wulkanizacji jada po nich pneumatem. Kolarze to niereformowalny gatunek ludzki. Mozesz prosic, przypominac, aby dokrecil reka. Nie! Za duzo do zapamietania.

Hansolo 24-04-2019 19:38

Odp: Jakie nakrętki do alu felg 17" będą dobre?
 
1 załącznik(i)
Z czasem kończą tak ;) Po "oskrobaniu " są dobre na zimę i klucz 18 :D

muffintsi 24-04-2019 19:39

Odp: Jakie nakrętki do alu felg 17" będą dobre?
 
Wulkanizatora oskrobac, dziada!

Hansolo 24-04-2019 19:48

Odp: Jakie nakrętki do alu felg 17" będą dobre?
 
To ja sam to nie chwaląc się uczynił :diabel2: Tak były obrobione, że w zasadzie wycinałem je. Wkrętak w środek , później przecinałem i ostrożnie wyrywałem jak zęba , żeby felgi nie uszkodzić . Wyglądają jak płaszcz z pocisku, gdy rdzeń poleci w siną dal :D

wojt66 25-04-2019 20:23

Odp: Jakie nakrętki do alu felg 17" będą dobre?
 
Mi oryginalne nakrętki wszystkie spuchły po 3 latach. Trzeba je bylo odkrecac wiekszym kluczem niz 19. No ale to tez pewnie przez klucze pneumatyczne ktore ktos przedemna uzywal. Kupiel w zeszlym roku takie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jak narazie nic nie puchnie.

karloss 25-04-2019 21:25

Odp: Jakie nakrętki do alu felg będą dobre?
 
Osobiście mam bez ruchomej podkładki. Nie wiem co tam ma się obrabiac na feldze bo straszą tym na stronach sklepów. Może dlatego, że nie krece ich pneumatem, a dokrecam dynamometrycznym kluczem. Więc jak ktoś sam będzie wymieniać koła to w zasadzie nie ma różnicy jakie będą nakrętki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.