Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2014- ] Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296546)

truszczu 26-05-2019 18:27

Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
2 załącznik(i)
Fizyczna zmiana SYNC 2 na SYNC 3 poszła bardzo sprawnie, następnie przyszedł czas na konfigurację. Wybrałem się w podróż, UCDS coś tam podziałał i szczęśliwy odjechałem w stronę domu. Jednak podczas powrotu jechałem do przodu i nie zauważyłem pewnego szczegółu. Mianowicie podczas cofania wyświetla się obraz z kamery z liniami, ale brakuje wizualizacji czujników parkowania, w prawym górnym rogu (jak na załączonym screenie). Czy jest jakaś nadzieja by to jeszcze uratować poprzez jakieś hard resety czy zmianę konfiguracji w forscanie (screen konfiguracji załączony i wg. instrukcji jest literka A 7D0-01-01-*A**) ? Czy jednak czeka mnie ponownie 200km podróż do kogoś z UCDSem ?

mm32 27-05-2019 18:25

Odp: Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
W menu w sync3 masz włączoną wizualizację czujników ?

truszczu 27-05-2019 20:12

Odp: Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
Tak są włączone. Wizualizacja czujników jest tak jakby ukryta pod obrazem z kamery, ponieważ jak szybko wyłączę wsteczny to przez chwilę widzę wizualizacje na cały ekran (podobnie jak podjeżdżam przodem i uruchamiają się automatycznie) i za chwilę się wyłączają.
Resety z poziomu forscana czy sync3 (poprzez trzymanie klawiszy power i w prawo) nie pomagają. Osoba co robiła mi konfiguracje też raczej nie wie o co chodzi :(

mm32 27-05-2019 20:52

Odp: Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
Trzeba zacząć od sprawdzenia konfiguracji

debek666 19-01-2020 14:34

Odp: Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mam ten sam problem. Udało Ci się aktywować?

truszczu 20-01-2020 17:09

Odp: Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
Cytat:

Napisał debek666 (Post 3214676)
Udało Ci się aktywować?

Z pomocą brytyjskiej grupy tak :). I co najlepsze wszystko przy pomocy Forscana.
Rozwiązanie jest bardzo proste. Znalazłem samochód z podobnym wyposażeniem, po VINie sprawdziłem jego as build i przekopiowałem część linii z kodem do swojego i odżyło.

trzmi3lu 21-01-2020 21:07

Odp: Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
Cytat:

Napisał truszczu (Post 3215112)
Z pomocą brytyjskiej grupy tak :). I co najlepsze wszystko przy pomocy Forscana.
Rozwiązanie jest bardzo proste. Znalazłem samochód z podobnym wyposażeniem, po VINie sprawdziłem jego as build i przekopiowałem część linii z kodem do swojego i odżyło.

A orientujesz się może gdzie w jakim bloku ukryty jest kod odpowiadający za dzwięki z czujników parkowania?

tedi_k 21-01-2020 21:12

Odp: Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
Cytat:

Napisał trzmi3lu (Post 3215684)
.... w jakim bloku ukryty jest kod odpowiadający za dzwięki z czujników parkowania?

W żadnym z konfiguracji Sync3. Dźwięki generuje radio (moduł ACM). Spora grupa ACM - szczególnie na platformie Focusa - nie ma żadnej konfiguracji. Funkcjonalność ma zaszytą w firmware.
ACM na platformie MK5 mają konfigurację, ale grzebanie tam zdecydowanie odradzam jak się ma o tym wszystkim tak blade pojęcie jak widać zazwyczaj na tym forum...8)

trzmi3lu 21-01-2020 22:10

Odp: Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Skoro jak piszesz nie ma, to w takim razie co mogłoby spowodować utratę owych sygnałów dzwiękowych podczas parkowania? Aaa i jeszcze jedno, nagle zniknęło podświetlanie szczeliny CD (Kuga MK2)co oczywiście forscan wyłapał i rzucił błędem. Nie wiem czy to ma związek z konfiguracją i wgranym .ab od innej kugi z takim samym wyposażeniem. Resetowany był również moduł ACM.

tedi_k 21-01-2020 22:15

Odp: Konfiguracja SYNC 3 - czujniki parkowania vs kamera cofania
 
Cytat:

Napisał trzmi3lu (Post 3215725)
...co mogłoby spowodować utratę owych sygnałów dzwiękowych podczas parkowania? ...

"Robota" na oślep.
Trudno jest analizować efekty jak robiący nie wie co robi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.