Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298200)

cesarks 09-07-2019 14:19

Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
Witam,

Chciałbym podłączyć wideorejestrator który posiada moduł zasilający 3 - żyłowy.
1 - zasilanie bez włączonego zapłonu (do trybu parkingowego)
2 - zasilanie po włączonym zapłonie
3 - masa

W zestawie są przejściówki do bezpieczników, gdzie i do których bezpieczników najlepiej się podpiąć, jaki typ przejściówki wybrać (ATC,ATS,Micro2,Mini) ?

Fiesta mkVII r. 2015 JA8

pozdrawiam.

whirl 09-07-2019 23:22

Odp: Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
Zrób zdjęcie skrzynki bezpieczników która jest za schowkiem. Ja podpinałem pod obwód czujników parkowania (napięcie po uruchomieniu silnika- zaznaczam to jest mk7 przedlift), masę brałem z mocowania poduszki która jest nad skrzynką bezpieczników. Na pewno pojawi się napięcie po starcie silnika na bezpiecznikach od przednich i tylnych wycieraczek. Po wyłączeniu zgaszeniu zapłonu podpiąłbym może pod radio albo zasilanie OBD. Wtyczka ATS - przedlift, nie wiem ja po lifcie jest. Jakbyś miał miernik to byłbyś wstanie obadać bardzo szybko gdzie masz napięcie.

romano11 10-07-2019 09:01

Odp: Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
Cytat:

Chciałbym podłączyć wideorejestrator który posiada moduł zasilający 3 - żyłowy.
1 - zasilanie bez włączonego zapłonu (do trybu parkingowego)
2 - zasilanie po włączonym zapłonie
3 - masa

W zestawie są przejściówki do bezpieczników, gdzie i do których bezpieczników najlepiej się podpiąć, jaki typ przejściówki wybrać (ATC,ATS,Micro2,Mini) ?
Z jakimś modułem zasilającym spotykam się pierwszy raz, ale mniejsza z tym. Zastanawia mnie jednak inna sprawa: czy zasilanie stale (bez względu na włączony zapłon) nie załatwi również sprawy przy włączonym zapłonie?
Co do typu przejściówki się nie wypowiem; co do bezpiecznika - ja wykorzystałem bezpiecznik z ogrzewania szyby (co prawda do zasilania DRL, ale to bez znaczenia).

Ela.S 10-07-2019 09:43

Odp: Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
Kup zwykły bajpas 12V https://obrazki.elektroda.pl/1333741400_1485785530.jpg
Potem rozpiska bezpieczników, próbnik w łapkę i podpinasz. Nic prostszego.

deltoro 10-07-2019 09:52

Odp: Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
Cytat:

Napisał romano11 (Post 3151151)
Z jakimś modułem zasilającym spotykam się pierwszy raz, ale mniejsza z tym. Zastanawia mnie jednak inna sprawa: czy zasilanie stale (bez względu na włączony zapłon) nie załatwi również sprawy przy włączonym zapłonie?
Co do typu przejściówki się nie wypowiem; co do bezpiecznika - ja wykorzystałem bezpiecznik z ogrzewania szyby (co prawda do zasilania DRL, ale to bez znaczenia).

Jeżeli chodzi o moduł zasilania 3-żyłowy to 2 żyły są do zasilania non stop, a trzecią podłącza się pod np. stacyjkę, gdzie po przekręceniu kluczyka pojawia się napięcie - potrzebne jest to do przełączania rejestratora z/w tryb parkingowy, w trakcie którego np. nagrywa z mniejszym bitratem.

romano11 10-07-2019 21:34

Odp: Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
Cytat:

Napisał Ela.S (Post 3151174)
Kup zwykły bajpas 12V
Potem rozpiska bezpieczników, prubnik w łapkę i podpinasz. Nic prostszego.

No właśnie z tym prubnikiem może być problem... :mrgreen:

Ela.S 10-07-2019 22:35

Odp: Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
No jak ktoś nie wie co z nim zrobić to faktycznie problem ;)

Skolmi 12-07-2019 09:30

Odp: Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
Myślę, że chodzi o "u".

Ela.S 12-07-2019 10:35

Odp: Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
Wiem, ale nie mam możliwości tego poprawić ;)

dizel1982 26-06-2020 21:19

Odp: Bezpieczniki - jak podpiąc wideorejestrator
 
Podepnę się pod temat. Dziś zakupiłem takie bajpasy, czekam aż dojdą tylko mam wątpliwości czy wziąłem dobre bo nie potrafili mi pomóc. Kupiłem do złącza MICRO2. Ale są jeszcze inne. Wydaje mi się że fordy mają właśnie MICRO2. Jest ktoś w stanie pomóc?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.