Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wyskakujący szósty bieg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299551)

kpn4 12-08-2019 13:16

Wyskakujący szósty bieg
 
Witam wszystkich, mam pierwszy problem z moim Focusem MK3 1.6 TDCI 105KM 2013r.
Problem jak w temacie wyskakuje 6tka najczęściej przy przyspieszeniu.
Moje pytanie to czy ktoś miał podobny problem?
Bylem w serwisie skrzyń ale bez oględzin auta od razu stwierdzili, ze skrzynia do wyciągnięcia, wymiany i koszt prawie 1000euro, wiec wole się upewnić przed wydaniem takiej sumy czy może nie jest to jakaś błachostka a Holender może chce po prostu mnie oszwabić.

Z góry dzięki za każdą odpowiedz jaka się pojawi, w razie podobnego tematu z góry przepraszam.

Pozdrawiam.

Fulara 12-08-2019 13:21

Re: Wyskakujący szósty bieg
 
do rozebrania skrzynia

Jaryska 12-08-2019 13:48

Odp: Wyskakujący szósty bieg
 
Trzeba zobaczyc pod autem, czy sie nie poluzowały, iub nie wyrobiły ciegna wybieraków.
Wtedy bieg za płytko wchodzi, i troche tylko zazebia tryby, i po dodaniu gazu taki skutek.

kpn4 12-08-2019 13:57

Odp: Wyskakujący szósty bieg
 
Dzieki Wam za odpowiedź,

Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3162634)
Trzeba zobaczyc pod autem, czy sie nie poluzowały, iub nie wyrobiły ciegna wybieraków.

To wtedy obejdzie się bez rozbierania skrzyni? Czy w tym przypadku i rozbiórka jej jest konieczna?

Jaryska 12-08-2019 15:41

Odp: Wyskakujący szósty bieg
 
Skrzynie wytrzymuja 15 lat, lub wiecej, ale drgania powoduja wyrobienia połaczen dzwigni . Jak zregenerujesz luzy, i bieg nie bedzie wyskakiwal, to po co rozbierac skrzynie .

kpn4 12-08-2019 15:44

Odp: Wyskakujący szósty bieg
 
dzięki wielkie za odpowiedź, dziś pojadę jeszcze do jednego chłopaka i zobacze co on mi powie.

MIREKTERAZPOLSKA 12-08-2019 16:02

Odp: Wyskakujący szósty bieg
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3162676)
Skrzynie wytrzymuja 15 lat, lub wiecej, ale drgania powoduja wyrobienia połaczen dzwigni . Jak zregenerujesz luzy, i bieg nie bedzie wyskakiwal, to po co rozbierac skrzynie .

O czym Ty piszesz????

Bump:
Cytat:

Napisał kpn4 (Post 3162679)
dzięki wielkie za odpowiedź, dziś pojadę jeszcze do jednego chłopaka i zobacze co on mi powie.

Podjedz, ale raczej do roboty skrzynia

Fulara 12-08-2019 17:36

Re: Wyskakujący szósty bieg
 
na 90% do wymiany koło zębate 6 biegu

Jaryska 12-08-2019 18:09

Odp: Wyskakujący szósty bieg
 
Najlepiej od razu klienta walic w rogi, rozbierac skrzynie, a przy okazji namówić go na nowe sprzeglo kompletne, moze nawet kolo dwumasowe, a i zamachowe też pewnie lekko fioletowe, niech placi, 5 kola to mało, przydało by sie więcej.

Fulara 12-08-2019 18:41

Re: Wyskakujący szósty bieg
 
niech sprawdzi linki a jak nie linki no to niestety rozbiórka skrzyni

możesz zmienić filtr powietrza jak pomoże i nie narażać klienta na koszty, nie ma problemu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.