Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Stuki maglownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301024)

Comet 21-09-2019 10:54

Stuki maglownicy
 
Witam
Jak w temacie mam stuki od układu kierowniczego, byłem na diagnostyce i wszystko sztywne ale udało się stwierdzić, że stuki powstają w miejscu, w którym drążek wchodzi w "podłogę" czyli pewnie w samą maglownicę. Stuki obawiają się przy szybkich ruchach prawo-lewo i brzmią dokładnie tak samo, jak w momencie złapania ręką za drążek przy podłodze i szarpanie nim. Czytałem o tym, że trzeba coś gdzieś nasmarować, ale jakoś do mnie to nie przemawia, bo jest to ewidentne głuche stukanie metalu o metal. Bardziej bym się skłaniał, że jakaś śruba się poluzowała ale od dołu auta widać tylko dwie, dobrze przykręcone. Czy ktoś może ma jakiś pomysł i może mnie nakierować w temacie? czy może TTTM? :?

p.saw 27-09-2019 18:09

Odp: Stuki maglownicy
 
Ogólnie stuki maglownicy można usunąć na dwa sposoby:
1. Dokręcenie śruby kasowania luzu (nie wiem gdzie znajduje się w Fieście :oops:)
2. Regeneracja maglownicy - koszt w specjalistycznym warsztacie to około 700 zł z demontażem i ponownym zamontowaniem.

Polecam sprawdzić najpierw to 1 ale nie dokręcać zbyt mocno, bo kiera nie będzie odbijać na zakręcie.
Jeśli to nie pomoże to regeneracja.

Andrew530 30-09-2019 17:46

Odp: Stuki maglownicy
 
Smarowanie pomaga na sto proc.Wymieniałem maglownicę i okazało się,że stukanie pozostało.Ford ma swój smar w sprayu.Należy nasmarować krzyżaki na łączniku kierownicy z maglownicą.Minie na bank a koszt 40zł.to w porównaniu z maglownicą pikuś.
Cytat:

Napisał Comet (Post 3175755)
Witam
Jak w temacie mam stuki od układu kierowniczego, byłem na diagnostyce i wszystko sztywne ale udało się stwierdzić, że stuki powstają w miejscu, w którym drążek wchodzi w "podłogę" czyli pewnie w samą maglownicę. Stuki obawiają się przy szybkich ruchach prawo-lewo i brzmią dokładnie tak samo, jak w momencie złapania ręką za drążek przy podłodze i szarpanie nim. Czytałem o tym, że trzeba coś gdzieś nasmarować, ale jakoś do mnie to nie przemawia, bo jest to ewidentne głuche stukanie metalu o metal. Bardziej bym się skłaniał, że jakaś śruba się poluzowała ale od dołu auta widać tylko dwie, dobrze przykręcone. Czy ktoś może ma jakiś pomysł i może mnie nakierować w temacie? czy może TTTM? :?


pkraska31 01-10-2019 07:17

Odp: Stuki maglownicy
 
Jakiś poradnik,zdjęcia lub filmik do tego? :D

edekp1977 01-10-2019 09:19

Odp: Stuki maglownicy
 
smarowanie pomaga wyciszyć ten odgłos, ale nie rozwiązuje problemu - luz jest nadal.

Andrew530 01-10-2019 15:03

Odp: Stuki maglownicy
 
Lubricant Spray Premium W-Mp.Ford-owski smar w o konsystencji zwykłego sprayu,który po pewnym czasie tężeje i niweluje (na miękko)miejsca luzu.W moim przypadku zdemontowany łącznik kierownicy z maglownicą.Nasmarowany górny i dolny krzyżak.Montaż z powrotem i po sprawie.
Cytat:

Napisał pkraska31 (Post 3178721)
Jakiś poradnik,zdjęcia lub filmik do tego? :D


p.saw 05-10-2019 08:26

Odp: Stuki maglownicy
 
"Pudrowanie syfa".;)
Żaden smar nie usunie luzu na maglownicy. A jak są stuki to jest luz.

A tak na marginesie, ten luz na maglu to ma wpływ na wiele elementów w samochodzie. ;)

slawomirro 05-10-2019 10:56

Odp: Stuki maglownicy
 
Cytat:

Napisał p.saw (Post 3177716)
2. Regeneracja maglownicy - koszt w specjalistycznym warsztacie to około 700 zł z demontażem i ponownym zamontowaniem..

Mi w warszawskim serwisie Forda regenerowali za 400zł wraz z usługą.
Powodem było, że ciekła i też stukała.

p.saw 05-10-2019 22:38

Odp: Stuki maglownicy
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3180054)
Mi w warszawskim serwisie Forda regenerowali za 400zł wraz z usługą.

ASO nie regeneruje. Nie maja takich procedur. Przekazują do warsztatu zewnętrznego. Wtedy cena uzależniona od tegoż warsztatu.
Cena 700 zł, którą podałem dotyczy Mondeo MkIV. Być może Fiesta wychodzi taniej.

slawomirro 06-10-2019 08:50

Odp: Stuki maglownicy
 
Cytat:

Napisał p.saw (Post 3180238)
ASO nie regeneruje.

Ja nie pisałem o ASO, tylko o pewnym popularnym serwisie Forda ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.