Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Szybą czołowa pękła - jakie koszty, gdzie robić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302935)

pbobek 05-01-2011 14:07

Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
Witam. W czasie powrotu z nart na włoskiej autostradzie dostałem kamieniem w przednią szybę. Trochę się wystraszyłem ale powiedziano mi że bez problemu można to skleić bez konieczności wymiany (spełnia wymagania: 10 cm od krawędzi oraz nie znajduje się w polu widzenia kierowcy, uszkodzenie mniejsze od 5 zł monety).

Szyba podgrzewana, solaryczna z czujnikiem deszczu.

Po powrocie udałem się do dwóch warsztatów.
W CAR GLASS od razu powiedziano mi że nie da się skleić ze względu na podgrzewanie. Koszt tej szyby jaki mi podlali to ok 3200 + 640 za wymianę.
Następnie zadzwoniłem do firmy Autoglass Jaan przedstawiłem całą sytuację i zapytałem się czy można skleić. Odpowiedziano mi że bez problemu jeżeli spełnia w/w warunki. Cena 140 zł z dożywotnią gwarancją. Umówiłem się i pojechałem na naprawę. Po przyjeździe dowiedziałem się że nie mają takiej szyby na magazynie i naprawy dokonają na moją własną odpowiedzialność (szyba może pęknąć) szanse jakie mi dawali to 50/50 więc zrezygnowałem. Koszt szyby jaki mi podali to 2800.

Zadzwoniłem do forda z pytaniem o cenę szyby i wymiany:
4500 PLN - szyba,
200 PLN - klej,
2x137 PLN - jednorazowe listwy
i chyba ok 400 PLN wymiana
5374 PLN to kupa kasy. :shock:

Ubezp szyb nie mam ale jak się dowiadywałem to pula na cały rok to 2000 PLN wiec i tak trzeba będzie dołożyć, AC - strata zniżek.
Póki co pajączka jeszcze nie ma i można jeździć, pytanie tylko jak długo i co potem.

Stąd moje pytanie czy ktoś z Szanownych kolegów spotkał się z podobną sytuacją? Czy faktycznie tej szyby nie można skleić?

Pozdrawiam
PB

Slartibartfast 05-01-2011 15:01

Odp: Odprysk na szybie czołowej. Problem z sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
Cytat:

Napisał pbobek (Post 1570922)
wiec i tak trzeba będzie dołożyć, AC - strata zniżek

Przekalkuluj czy na pewno strata zniżek będzie wyższa

Spróbuj jeszcze tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Robilem tam 2 lata temu mały odprysk na szybie (w polu widzenia kierowcy!). Trzyma do dziś

pbobek 05-01-2011 15:15

Odp: Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
Rozumiem że szyba również solaryczna i podgrzewana?

Slartibartfast 05-01-2011 15:17

Odp: Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
Niestety niepodgrzewana - ale zadzwoń, zapytaj - próba nie strzelba

pbobek 05-01-2011 15:27

Odp: Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
Ok. Dzięki wielkie. Miła Pani powiedziała mi ze koszt do 200 zł i ryzyko pęknięcia 1% biorę na siebie. W pt albo sobotę może uda mi się to załatwić bo w 15 min tam nie dojadę dzisiaj :P

pawel2m 05-01-2011 16:36

Odp: Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
Ubezpieczenie Pakiet szyby, a raczej szkoda na szybie nie powoduje utraty zniżek AC, taki jest zamysł tego.

Jeśli ktoś tego nie ma, to zgłasza z AC i leci po żniżkach.

pbobek 05-01-2011 16:49

Odp: Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 1570999)
Ubezpieczenie Pakiet szyby, a raczej szkoda na szybie nie powoduje utraty zniżek AC, taki jest zamysł tego.

Ok, tylko problem polega na tym ze płacąc za ubezp szyb mam pulę 2000 na rok. Czyli na przykład boczna szyba za 500 zł, mogę wymieniać 4 razy w roku i jest ok. Problem pojawia się w przypadku szyby czołowej gdzie jej wartość przekracza kwotę ubezpieczenia. Nie po to wykupuje się ubezpieczenie żeby potem dopłacać jeszcze 3,5 tys. Taką informacje uzyskałem ubezpieczając samochód.

arczi_75 05-01-2011 19:59

Odp: Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
Cytat:

Napisał pbobek (Post 1571005)
Ok, tylko problem polega na tym ze płacąc za ubezp szyb mam pulę 2000 na rok. Czyli na przykład boczna szyba za 500 zł, mogę wymieniać 4 razy w roku i jest ok. Problem pojawia się w przypadku szyby czołowej gdzie jej wartość przekracza kwotę ubezpieczenia. Nie po to wykupuje się ubezpieczenie żeby potem dopłacać jeszcze 3,5 tys. Taką informacje uzyskałem ubezpieczając samochód.

No i zaczynają się schody. Widzę, że wcale to nie jest żaden interes z tym ubezpieczeniem szyb. Ja skorzystałem z AC w grudniu miesiąc przed upływem roku ubezpieczeniowego, mając max zniżek. Wycelowałem psa i uszkodził mi trochę przodu mojego Maksia - naprawa kosztowałaby mnie 3500 zł. Ile straciłem zniżki w zł? Trudno do końca mi ocenić ale mniej więcej ok 800 zł w pierwszym roku, do tego dochodzi utrata jeszcze w 2. Ale chyba jednak warto skorzystać z ubezpieczenia niż bulić z własnych pieniędzy, nawet jakby miała to być tylko różnica pomiędzy faktycznymi kosztami a wspomnianymi 2000 zł. A z klejeniem szyby jest rzeczywiście 50/50. Też kiedyś dostałem strzała kamieniem w szybę po swojej stronie, trochę poniżej kierunku normalnego patrzenia, pojechałem do klejenia i przy nawiercaniu uszkodzenie trochę się powiększyło - poszło dodatkowe pęknięcie na ok. 6 mm. Na szczęście wszystko się udało zalać i jest tylko niewielka skaza, szyba grzeje, nie pęka dalej już prawie 2 lata. Ja temat klejenia szyb przerabiałem już chyba z 5 razy w różnych samochodach przy różnym stopniu uszkodzeń. Ale to wszystko ma sens przy uszkodzeniach niewielkich gabarytowo i zwłaszcza w Fordach głębokościowo z racji zatopionych elementów grzejnych. Wybór należy do Ciebie :-)

pawel2m 05-01-2011 20:05

Odp: Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
mozna sprobowac tutaj :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maciej 06-01-2011 09:23

Odp: Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?
 
Cytat:

Napisał arczi_75 (Post 1571145)
...Wycelowałem psa i uszkodził mi trochę przodu mojego Maksia - naprawa kosztowałaby mnie 3500 zł....

Myślałem, że w takich wypadkach płaci właściciel ,,wycelowanego" psa...?!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.