Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2006-2015] powershift po regeneracji zywotność (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304206)

Piotrek77smax 19-12-2019 18:38

powershift po regeneracji zywotność
 
Witam wszystkich mniej lub bardziej szczęśliwych posiadaczy forda z powershiftem, ja niestety należę do tych mniej szczęśliwych, jestem aktualnie po montażu zregenerowanej skrzyni i moje pytanie brzmi jak żywotne są takie regeneracje może ktoś się wypowie jak ta skrzynka z mechatroniką działa po regeneracji. Z góry dziękuję za info.

cafebiba99 19-12-2019 19:24

Odp: powershift po regeneracji zywotność
 
Z ciekawości. Co obejmowała regeneracja?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Piotrek77smax 19-12-2019 19:29

Odp: powershift po regeneracji zywotność
 
sprzęgła, tłumik drgań, mechatronika

kobrys 20-12-2019 06:07

Odp: powershift po regeneracji zywotność
 
Ja rok temu regenerowałem skrzynię przy 150 tys km - w zasadzie zostało wymienione wszystko to co u ciebie + solenoidy bo z nimi były główne problemy.

Mechanik od skrzyń stwierdził, że wszystko co co mogło by się popsuć i psuje się w PSach mam nowe więc mogę traktować skrzynię i jej żywotność jak nową.

Skrzynia 20kkm od naprawy dalej chodzi jak nowa i daje dużo frajdy.

tomaszjan31 20-12-2019 08:02

Odp: powershift po regeneracji zywotność
 
Cytat:

Napisał kobrys (Post 3204772)
Ja rok temu regenerowałem skrzynię przy 150 tys km

Chce kolega powiedzieć że oryginał wytrzymał tylko 150klocków ? Przerażasz nas...
Czy jesteś właścicielem forda od początku ? chodzi mi o prawidłowy przebieg i planowane serwisy olejowe skrzyni

kobrys 20-12-2019 08:30

Odp: powershift po regeneracji zywotność
 
Nie, właścicielem Forda z PSem stałem się kiedy miał 132 tys km i kupiłem go z pomocą @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z forum od Niemca z podwórka.

PS chodził wtedy doskonale i wydaje mi się, że nie można było by nawet pomyśleć, że to wada ukryta.

Przy 140tys km na biegach parzystych przy 140 tys km obroty zaczynały falować przy spokojnej jeździe delikatnie powyżej 1500rpm.
Problem był z solenoidami, które nie mogły docisnąć sprzęgła. Dojeździłem tak 10 tys km - biegi chodziły płynnie, nie było problemów, ale już wiedziałem jaka jest konstrukcja skrzyni i warto iść w pełną regenerację, a nie dziadowanie.

Auto w historii nie miało problemów ze skrzynią - jedyna rzecz była taka, że mimo wpisu w książce o wymianie oleju w skrzyni mechanik, który ją naprawiał stwierdził, że nie ma opcji by ASO wymieniło olej przy deklarowanych w książce 120 tys km bo był syf straszny.

Kupując S-Maxa z PSem byłem w pełni świadomy jego awaryjności i kupując zakładałem, że będzie trzeba go naprawiać nawet jeśli w momencie zakupu było super.
Więc nie przeżyłem też szoku i zdenerwowania kiedy trzeba było naprawiać.

slawek-kali 20-12-2019 08:31

Odp: powershift po regeneracji zywotność
 
A co w tym dziwnego? w benzynach padały przy 60kkm.. pisze oczywiscie o modelach 2010-2014..

juri2069 20-12-2019 08:40

Odp: powershift po regeneracji zywotność
 
Żywotność skrzyń PS to 168452 km . Powaga !!

A tak na prawdę to jednemu wytrzyma 100 kkm bo albo ją katuje albo ma po prostu pecha , a drugiemu 400 kkm .
Logiczne jest , że jeżeli jeździ się po mieście to bardziej dostaje po dupie niż 99 % autostrad z normalnymi prędkościami . Wrzuca szóstkę i jedzie 5 godzin.
Takie firmówki nawet olej zmieniają co 60 kkm jak mówi serwis i jeżdżą. Nie ma reguły.

Piotrek77smax 20-12-2019 16:53

Odp: powershift po regeneracji zywotność
 
Zacząłem ten wątek ponieważ jestem ciekaw średniego przebiegu powershifta po regeneracjach, moja skrzynia oryginalna wytrzymała 203kk i padła postanowiłem zregenerować, zastanawiam się czy jet to rozsądne trzymać to autko nadal czy raczej dramat się powtórzy wkrótce. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z autka optymalna opcja dla trójki dzieci, no i sama skrzynia oczywiście sprawna daje frajdę z jazdy. Mam nadzieję, że da się trochę pojeździć, dlatego też proszę o opinie i wasze doświadczenia w kwestii eksploatacji powershift po regeneracji.

kobrys 20-12-2019 17:05

Odp: powershift po regeneracji zywotność
 
Cytat:

Napisał Piotrek77smax (Post 3204953)
moja skrzynia oryginalna wytrzymała 203kk

Masz samochód od nowości? Czy wcześniej ktoś inny jej nabił tyle km?
Co konkretnie Ci padło?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.