Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306638)

Janush 24-02-2020 23:08

rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
Witam, mam focusa mk2 1.8 tdci przed liftem, czy występuje tam jakiś rezonator powietrza przy filtrze powietrza tzn. na dole czy coś ma być nie wiem jakaś rura czy coś, ja nie mam , jest tylko sam otwór przez który widać filtr.Proszę o informację.Z góry dziekuję.

tomfoc2 25-02-2020 05:18

Odp: rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
Cytat:

Napisał Janush (Post 3227906)
czy coś ma być

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Janush 25-02-2020 07:23

Odp: rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
Dzieki za fotkę ale to jest rezonator do focusa po lifcie, a u mnie chyba ma iść jakaś rura w której ma być sterownik komputera?

K@mix 25-02-2020 08:23

Odp: rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
Kolega wyzej dobrze pokazał. Taki element powinieneś mieć. Jest to rezonator wraz z obudową PCM

Janush 25-02-2020 08:29

Odp: rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
Dzieki za odpowiedzi, ale wydaje mi się, że ja mam mię jakąś rurę, kolanko czy coś co idzie od razu od dołu od obudowy filtra powietrza, a na tym zdjęciu nie widzę żeby było miejsce na filtr, tak myślę,

hindus 25-02-2020 09:03

Odp: rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
Pokaż zdjęcie jak to u Ciebie wygląda

technik08 25-02-2020 09:03

Odp: rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
To co masz na zdjęciu znajduje się w nadkolu, do komory silnika wchodzi tyko koniec tej rury/kolanka i na ten koniec nakłada na jest obudowa filtra powietrza .

Janush 25-02-2020 09:26

Odp: rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
No to powoli zbliżamy się do wyjaśnienia, u mnie tego nie ma, silnik mi głośniej pracuje, jakby była dziura w wydechu, przykładając jakąś gumową rurę do mojej obudowy od doły mam piękną ciszę, w takim razie czy mogę założyć jakieś zwykłe kolanko gumowe od spodu tylko w którą stronę skierować?

technik08 25-02-2020 09:45

Odp: rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
1 załącznik(i)
Kolanko nic Ci nie da . W rezonatorze są komory tłumiące , inna jego nazwa to tłumik szmerów ssania . Musisz kupić rezonator i go zamontować . Ma to wpływ na hałas i spalanie .

Janush 25-02-2020 10:03

Odp: rezonator powietrza przy obudowie filtra powietrza
 
o to mi chodziło fajne zdjęcie ale czy w tym rezonatorze musi być sterownik komputera PCM czy ten rezonator mogę sobie pusty gdzies przykręcć? a jak będzie zaciągał powietrze jeżeli to będzie wszystko zatkane? bo rozumiem że rezonator jest z tą fajką i jeżeli podłączę tą fakę do obudowy filtra to zamknę dopływ powietrza tak?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.