Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] regulacja czujnika zmierzchu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306908)

danwit2 03-03-2020 06:50

regulacja czujnika zmierzchu
 
Cześć, czy jest jakakolwiek możliwość (wiem, że nie ma z poziomu ustawień kierowcy) ustawień czułości czujnika zmierzchu? Np. poprzez Forscan albo może jeszcze inaczej. Ciekawe czy tylko mi trochę przeszkadza jego niedoskonałość związana ze zbyt wczesnym wyłączaniem świateł w porze nawet dziennej ale bardzo zachmurzonej, ciemnej i wymagającej włączenia świateł albo o zmierzchu kiedy samoczynnie wyłączy światła kiedy jeszcze nie powinny.

lukaszooo 03-03-2020 07:23

Odp: czujnik zmierzchu
 
Niestety ten sam problem jest w mondeo mk5, jest w konfiguracji pozycja od czułości czujnika zmierzchu ale w praktyce nie daje ona żadnych efektów.

swiety 07-03-2020 12:19

Odp: regulacja czujnika zmierzchu
 
Spróbuj włączyć w opcjach światła gdy pada deszcz. Przy większym zachmurzeniu mogą się wcześniej włączać.

danwit2 07-03-2020 19:48

Odp: regulacja czujnika zmierzchu
 
Cytat:

Napisał swiety (Post 3231981)
opcjach światła gdy pada deszcz

a czy ta funkcja nie jest przypadkiem tylko wtedy kiedy ma się czujnik deszczu?? B ja czujnika deszczu w Edgu nie posiadam i funkcji takiej też nie widziałem, chyba że gdzies głęboko ukryta

1igor1 08-03-2020 20:41

Odp: regulacja czujnika zmierzchu
 
ta opcja raczej jest uzależniona od czujnika deszczu, u mnie musi kilka razy przelecieć wycieraczkami i wtedy włączą się światła

danwit2 06-08-2022 13:24

czujnik zmierzchu
 
Witam,
czy jest możliwe i jeśli tak to w jaki sposób, zmienić ustawienia poziomu czujnika zmierzchu, tak aby światła zdecydowanie szybciej reagowały (zapalały się i gasły) w zależności od natężenia światła zewnętrznego?

tedi_k 06-08-2022 13:41

Odp: czujnik zmierzchu
 
Cytat:

Napisał danwit2 (Post 3420154)
...zmienić ustawienia poziomu czujnika zmierzchu, ...

Nie. W Fordzie nie ma takich nastaw (choć np. w moim Outladerze są).
W amerykańskich autach można zmienić w konfiguracji BCMi rodzaj czujnika ze "slow FNA" na "fast ROW", ale to oddzielna od nastaw czułości sprawa...

pawelt83 12-08-2022 07:23

Odp: czujnik zmierzchu
 
Cytat:

Napisał danwit2 (Post 3420154)
Witam,
czy jest możliwe i jeśli tak to w jaki sposób, zmienić ustawienia poziomu czujnika zmierzchu, tak aby światła zdecydowanie szybciej reagowały (zapalały się i gasły) w zależności od natężenia światła zewnętrznego?


Jest mozliwe ja robiłem to u siebie w Edge USA przez Forscana ale musze poszukać gdzie zmienialem i co zmieniałem, po zmiane światła zapalają się po ~5 sekundach od wjazdu do tunelu, czyli tak jak w S-max mialem.

tedi_k 12-08-2022 08:11

Odp: czujnik zmierzchu
 
Cytat:

Napisał pawelt83 (Post 3420787)
Jest mozliwe ....

Czy pisząc "na fonie" (bez polskich liter...) Kolega przeczytał co jest napisane powyżej? Zanim napisze się "prawdę księdza Tischnera" warto najpierw zapoznać się z tym co już zostało napisane...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.