Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Usterka Silnika natychmiast serwis (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312655)

Adis71 25-05-2020 21:53

Komunikat;awaria silnika zjazd do serwieu
 
Witam,niestety nie znam kodów błędów wiec powtórzę tylko diagnozy mechaników.
Tydzień temu wyjechałem w kierunku Norwegi auto przed podróżą przeszło przegląd techniczny oraz wymienione zostały filtry i olej[mechanik dolał oleju na max tak mu się wlało,twierdził że nic się nie stanie]
Po przejechaniu około 500 kilometrów pojawił się komunikat jak w tytule,zjechałem na warsztat w Szwecji po skanowaniu stwierdzili że to sonda lambda ale trzeba było by czekać na część aż do nastepnego dnia stwierdził że usterka nie jest poważna skasował błąd i kazał jechać dalej ewentualnie kasować błąd recznie.Po około 150km ponownie pojawił się komunikat plus kontrolka check engine.Juz na miejscu w warsztacie podpieli auto pod komputer i stwierdzili że to nie sonda tylko zapchany dpf i trzeba wypalić go komputerem.Dziwne bo auto wcale nie osłabło i przejechałem nim jeszcze około 1k km.wypalanie nie powiodło się bo miał je przerwać czujnik ciśnienia spalin.Wiem że bez kodów błędów to wróżenie z fus ale ceny sondy lub czujnika spalin są tu 3 razy wyższe niż w pl dlatego jeśli ktoś z kolegów mógłby zasugerowac kto ma rację mechanik z szwecji czy z norwegii byłbym wdzięczny
Z góry dziękuję i pozdrawiam

hyrus1 26-05-2020 18:59

Odp: Komunikat;awaria silnika zjazd do serwieu
 
bez kodow bledow ciezko bedzie cokolwiek powiedziec, np u mnie na trasie polska francja czasami wyskakuje blad: usterka silnika-serwis natychmiast, mam ze soba kabel sprawdze bledy i wiem ze egr potrafi sie zawiesic, ten silnik jest naszpikowany czujnikami, i przyczyn moze byc duzo, dlatego bez kabla ciezko cos powiedziec. Kup kabel, sciagnij forscan, i w dluzsze trasy zabieraj laptopa.

Adis71 29-05-2020 22:53

Odp: Komunikat;awaria silnika zjazd do serwieu
 
W czwartek będzie wymieniany czujnik ćiśnienia spalin i wypalanie pdf mam nadzieje że to pomoże.
Jak by było mało problemów to pękła przednia szyba a wymiana na ubezpieczenie możliwa tylko na terenie pl.:shock:

GENI 01-06-2020 21:31

Odp: Komunikat;awaria silnika zjazd do serwieu
 
kolega dobrze podpowiada. Ale jestes poza RP i górka finansowa . Osobiście bym inwestował w ten czujnik ciśnienia spalin.
Jeden jest w rejonie zbiorniczka płynu hamulcowego - na terenie RP, cena około 100 zł ., a wymiana samemu. Następnie sprawdził bym od spodu przewody-rurki idące do DPF-lubią popękać . Tam ceny wysokie . A samemu ? kanał,podnośnik ?
Następnie trasa i test - i dopiero wtedy koszty w wypalanie DPF.

hyrus1 02-06-2020 19:14

Odp: Komunikat;awaria silnika zjazd do serwieu
 
KUP KABEL !!! sa np na ebayu, ceny kabli od 10 euro. W forscanie tez masz opcje stacjonarnego wypalania DPF.

Adis71 05-06-2020 20:16

Odp: Komunikat;awaria silnika zjazd do serwieu
 
Czujnik wymieniony po pewnym czasie błąd wrócił.Podobno pdf nie osiąga temperatury wypalania i przerywa wypalanie,padło podejrzenie że pdf został wykastrowany i być może trzeba restartowac czy też wgrać nowy soft do sterownika silnika?zaczynam tracić zaufanie co do umiejętności mechanika.W czwartek ma wrućić z polski elektryk i będzie skanował auto jakimś komputerem do forda?Zakup kabli diagnostycznych sobie odpuszczę ponieważ kompletnie tego nie pojmuję,mój zawód nie ma nic wspólnego z motoryzacją a jak się na czymś nie znam to nie dotykam.
Dziękuję bardzo za rady
ps.koszt szyby z montażem 8tyś koron norweskich w warsztacie norweskim,polacy robią to za 5 tyś ale musiałbym jechac 450 km

hyrus1 05-06-2020 20:43

Odp: Komunikat;awaria silnika zjazd do serwieu
 
jaki masz przebieg? Ja w wiedze mechanikow we francjii juz dawno nie wierze...nawet w aso. Kupujac kabel sam odczytasz bledy, naprawde nie jest to trudne, a moze przez przypadek uda sie cos naprawic, tak bylo u mnie - podczas trasy zapalila mi sie kontrolka ladowania i zalaczyl sie wentylator, chcieli mi wymieniac alternator, akumulator, komputer mowiac ogolnie koszta, koszta, koszta. Kupilem kabel, odczytalem bledy, kilka porad na pewnym forum, i znalazlem - zalany silniczek zaluzji chlodnic, na ebay 45 euro, samodzielna wymiana-dziala do dzis. Dlatego tak namawiam do zakupu kabla

Bump: a i bez kodow bledow nikt nie pomoze na forum, te silniki naprawde sa nafaszerowane elektronika...

Adis71 02-08-2020 14:02

Odp: Komunikat;awaria silnika zjazd do serwieu
 
Auto naprawione,troszkę sie zeszło bo brak czasu w warsztatach.
Jako głowną przyczyne elektryk zdiagnozował padniętą świece wtryskiwacza dpf,świeca wymieniona ale błędy po kilku kilometrach wruciły i dalej brak wypalania a więc filtr dalej zapchany,
Filtr został wymyty i elektryk zrobił restart systemu[dokładnie nie mam pojęcia o co chodzi żona odbierała auto]
W tej chwili auto przejechało już ponad 1k km i jest ok
Bardzo przepraszam że nie podaje kodów ale nie każdy elektryk był skłony do tego
Pozdrawiam

bigtomi 02-09-2020 14:28

Usterka Silnika natychmiast serwis
 
4 załącznik(i)
Witam podczas jazdy wyskoczył taki komunikat Usterka Silnika natychmiast serwis po dojechani do domu sprawdziłem forskanem i takie błędy zdiwiony ponieważ posiadam kontrolkę wypalania i nie było po drodze żadnego wypalania DPF czy świeca do wymiany co mam robić

po skasowani błędów foto 3 po odpaleniu takie wyniki i co oznacza zdjęci ostatnie czy to wyzerowanie ma wpływ na wypalanie

slawek-kali 02-09-2020 14:31

Odp: Usterka Silnika natychmiast serwis
 
nic nie widac


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.