Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ostrzeżenie - S-MAX 2.0 EcoBoost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315456)

iksarp 09-12-2020 12:04

Ostrzeżenie - S-MAX 2.0 EcoBoost
 
Cześć!

Dzwoniąc po ogłoszeniach trafiłem na coś bardzo podejrzanego:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
VIN: WF0SXXGBWSDB34036

Pan bardzo wymijająco przez telefon odpowiadał na pytania związane z przebiegiem oraz historią auta. Na prośbę o NIP firmy, z którą będzie podpisywania umowa, powiedział że auto nie jest już*dla mnie aktualne.

Uwazajcie na siebie! :)

_harry 09-12-2020 13:41

Odp: Ostrzeżenie - S-MAX 2.0 EcoBoost
 
A kto do Gniezna po samochody dzwoni???????

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Ryba LDZ 09-12-2020 16:37

Odp: Ostrzeżenie - S-MAX 2.0 EcoBoost
 
Jak ulep to wybrzydzają...jak dobry to za drogo...jak z Radomia czy Gniezna to źle :) świat się kończy :)

PS. Tak jak Kolega wyżej napisał ani do Gniezna ani Radomia się nawet nie dzwoni bo od samej rozmowy tam szpachla odpada z samochodów.

Wojok 18-12-2020 10:49

Odp: Ostrzeżenie - S-MAX 2.0 EcoBoost
 
Jakie jeszcze miasta "polecacie" do zakupu?

Ryba LDZ 18-12-2020 12:21

Odp: Ostrzeżenie - S-MAX 2.0 EcoBoost
 
Gniezno, Płock, Radom, Poznań omijaj handlarzy, szukasz samochodu to szukaj od osoby prywatnej, ciężko dostać bo są droższe od średniej ale warto. Ja dwa s maxy kupiłem np w stolicy...były droższe od rynkowej ceny około 4 tys ale warto było jechać/sprawdzić/ kupić.
fakt jest taki że jak teraz sprzedaję jednego to nikt ani w prebieg nie wierzy i chce za darmo prawie...a taki wał...jak ktoś ma dobry samochód to albo go trzyma albo jak musi sprzedać to go ceni wyżej średniej...

llukass 18-12-2020 13:50

Odp: Ostrzeżenie - S-MAX 2.0 EcoBoost
 
Dwa miesiące temu pomagałem znajomym w zakupie s-maxa 2.0tdci, ciężko było coś znaleźć ciekawego, aż trafił się smax ze swarzędza (prawie Poznań) od 1właściciela salon pl, może był trochę biedniej wyposażony, miał chyba 4szkody komunikacyjne, ale wszystko miał udokumentowane i robione w bemo (i dobrze o dziwo naprawione blacharsko), cena nie była wygórowana, raczej taka średnia rynkowa, przebieg jeden z wyższych od wszystkich perełek sprowadzanych i to sprzedawanych prywatnie. I co ciekawe gość wystawił go tylko na fb (przypadkowo na niego trafiłem), byliśmy jego pierwszymi i zarazem ostatnimi klientami (wisiało ok3dni). Czasami warto porzucić otomoto, olx i przejrzeć np fb. Na pytanie dlaczego tylko na fb wystawił, powiedział że najpierw chciał sprawdzić czy będzie jakiś odzew z fb a jakby nie było to by umieścił na otomoto.


Co do omijania miejsc co kolega Ryba wymienił, nie oznacza to że tam są tylko auta od handlarzy i kombinowane (dla znajomego oglądałem w gnieźnie mondeo mk4 2,0tdci od prywaciaża i auto naprawdę w dobrym stanie było, swego czasu kupowałem mk3 od handlarza w Gnieźnie i odziwo przez 5lat jeździłem nim bezproblemowo i najbardziej z niego byłem zadowolony a miałem parę aut, wymieniane były tylko rzeczy eksploatacyjne i nic więcej), wszędzie w PL można napotkać szroty jak i dobre auta też w tych regionach wymienionych wyżej, najważniejsze by miały potwierdzoną historię i nie były kombinowane i wcale bym nie dyskwalifikował aut które miały incydenty blacharskie.


A jak będziemy patrzeć gdzie jest dużo komisów i gdzie nie kupować aut to zaraz się okaże, że cała PL jest zagłębiem handlarzy... można kupić też i od handlarza ale auto musi mieć pewną historię i być sprawne technicznie, a od prywaciarza można też kupić szrota.... A nie zawsze wyższa cena oznacza że auto jest lepsze technicznie od tego tańszego.

luckyboy 18-12-2020 14:04

Odp: Ostrzeżenie - S-MAX 2.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał Ryba LDZ (Post 3304273)
fakt jest taki że jak teraz sprzedaję jednego to nikt ani w prebieg nie wierzy i chce za darmo prawie...a taki wał...jak ktoś ma dobry samochód to albo go trzyma albo jak musi sprzedać to go ceni wyżej średniej...

Przy tej podaży samochodów, to trzeba cieszyć się że sprzedało się samochód. Ludzie szukają tylko okazji... okazji cenowych...

Ryba LDZ 19-12-2020 09:04

Odp: Ostrzeżenie - S-MAX 2.0 EcoBoost
 
Prawda. Teraz jak się ma dobry samochód to się go trzyma pod kocem bo zawsze można trafić gorzej...

PS sorry za off top :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.