Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Projektory ksenonowe kilka pytań do złożenia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319864)

fido920 01-05-2021 17:49

Projektory ksenonowe kilka pytań do złożenia.
 
Cześć.
W związku z tym, że majówka słaba postanowiłem wyjąć do regeneracji odbłyśniki. Pomijam już że ułamałem plastik z jednej wtyczki -czytałem wcześniej ale i tak się nie udało, chciałem wyjąć soczewkę z uchwytu, ale zrezygnowałem po tym jak złamałem jeden zaczep, no i wpadła mi śrubka od reflektora na "podłogę pod silnikiem-na szczęście wyjąłem...:). Ale do sedna:
pyt. 1
Czy żarnik wkładając do projektora powinien mieć wtyk skierowany na dó, czy do góry?
pyt. 2
śrubka torks, która jak mniemam ogranicza przesłonę do długich-jak ją ustawić prawidłowo?
pyt 3:
Jak dokręcić projektor-w sensie 3 nakrętki samokontrujące, pod którymi są sprężynki. w sensie czy jestem to w stanie choć na wyczucie ustawić prawidłowo. Wydaje mi się, że lewy projektor powinien świecić krócej i na wprost, a prawy w prawo i dalej...?

krystian1410 01-05-2021 21:19

Odp: Projektory ksenonowe kilka pytań do złożenia.
 
Cytat:

Napisał fido920 (Post 3339774)
Wydaje mi się, że lewy projektor powinien świecić krócej i na wprost, a prawy w prawo i dalej...?

źle Ci się wydaje obydwa świecą tak samo możesz zakryć jeden z nich i zobaczyć

fido920 01-05-2021 22:37

Odp: Projektory ksenonowe kilka pytań do złożenia.
 
Cytat:

Napisał krystian1410 (Post 3339848)
źle Ci się wydaje obydwa świecą tak samo możesz zakryć jeden z nich i zobaczyć

Wiele wniosłeś do sprawy...strasznie źle się poczułem po twoim poście...🤣🤣🤣 Na żadne z pytań nie odpowiedziałeś, a wykazałeś się zajebiście tajemną wiedzą...sprzątaj warsztat...😂

krystian1410 01-05-2021 22:49

Odp: Projektory ksenonowe kilka pytań do złożenia.
 
Cytat:

Napisał fido920 (Post 3339859)
Na żadne z pytań nie odpowiedziałeś,

jak to odpowiedziałem na pytanie nr 3

marjanoos 01-05-2021 23:22

Odp: Projektory ksenonowe kilka pytań do złożenia.
 
1. Wtyk do dołu. Zobacz filmy na yt "mondeo xenon replacement", czy coś w tym stylu.
2. Czemu ją ruszałeś w ogóle?
3. O jakich nakrętkach mówisz?

Wyciągnięcie odbłyśnika jest bajecznie proste, a mam wrażenie, że maksymalnie sobie skomplikowałeś ten proces.

fido920 02-05-2021 08:23

Odp: Projektory ksenonowe kilka pytań do złożenia.
 
Cytat:

Napisał marjanoos (Post 3339868)
Wtyk do dołu. Zobacz filmy na yt "mondeo xenon replacement", czy coś w tym stylu.

dzięki ��
Cytat:

Napisał marjanoos (Post 3339868)
2. Czemu ją ruszałeś w ogóle?

bo myślałem, że do nałożenia powłoki powinien być samiutki plastikowy odbłyśniki...
Cytat:

Napisał marjanoos (Post 3339868)
O jakich nakrętkach mówisz?

o tych którymi jest przykręcony projektor do klosza, które trzeba odkręcić żeby wydobyć projektor. Pod nim znajdują się 3 sprężynki...

fido920 02-05-2021 16:56

Odp: Projektory ksenonowe kilka pytań do złożenia.
 
Cytat:

Napisał marjanoos (Post 3339868)
Wtyk do dołu. Zobacz filmy na yt "mondeo xenon replacement", czy coś w tym stylu.

jeszcze a propos to mam M-Techa żarniki i problem jest taki, że nie da się włożyć go wtykiem do dołu, dopiero teraz to zobaczyłem...Przeszkadza w tym ten drucik-elektroda na zewnątrz bańki, a otwór w odbłyśniku jest w kształcie elipsy i tylko w takiej pozycji się wpasowuje...No chyba, że podnoszona przesłona od długich ma być na dole, myślałem, że tp góra projektora...Teraz mam wyjęte projektory i nie jestem w stanie sprawdzić ja jest w reflektorze zamontowany bo reflektor na samochodzie siedzi...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.