Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.5T wgranie fabrycznej mapy za pomocą Forscan (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320668)

Krzak1 30-05-2021 12:47

2.5T wgranie fabrycznej mapy za pomocą Forscan
 
Witam kolegów

Samochód MK4 2.5T po chipie, LPG (na tym chodzi bardzo dobrze)

Z racji, że moje mondeo od jakiegoś czasu dziwnie działa na benzynie (nie bede teraz opisywał co, w skrócie problem z ciśnieniem paliwa po hamowaniu silnikiem, tak jak by cofało paliwo), postanowiłem sklonować ECU silnika i podmienić bo myślałem, że może ECU się uszkodziło.
Niestety nie dało to żadnego rezultatu.

I teraz moje pytanie z racji, że mam dwa ECU, wpadł mi do głowy pomysł aby na jednym z nich powrócić do oryginalnej mapy silnika (może program się wysypał i źle steruję mapą benzyny), aby w razie miernych rezultatów nie stracić chipa. Czy można wogóle za pomocą Forscana wgrać mapę tylko do ECU, nie programując przy tym BCM tak aby w razie niepowodzenia podmienić tylko ECU na ten z chipem?

Antej 30-05-2021 13:30

Odp: 2.5T wgranie fabrycznej mapy za pomocą Forscan
 
Aktualizować PCM można zawsze i nie usuwa to PATS, więc wszystko zależy od tego jak ktoś zrobił klon, jeśli pełnoprawną kopią to zrobisz aktualizację PCM.
Chociaż ja bym się za to nie zabierał Forscanem w becie.

Krzak1 31-05-2021 22:43

Odp: 2.5T wgranie fabrycznej mapy za pomocą Forscan
 
Dlatego pisze, że mam dwa ECU (jeden mogę poświecić na straty). I ponawiam pytanie czy Forscanem jestem wstanie wgrać do ECU oryginalną mapę, w taki sposób, że jeżeli go uwalę, to założę drugi ECU i będzie działać, bez nadpisywania innych modułów w samochodzie?

Łopatologicznie:
Mam dwa ECU klony 1do1 --> wgrywam za pomocą For oryginalną mapę do jednego, bez edycji innych modułów --> zostaje uwalony jeden/lub mapa się zgrała, wszystko działa --> podmieniam ECU na ten z chipem i chodzi jak do tej pory. <-- czy tak to zadziała, czy trzeba jechać do tunera/kogoś z IDS`em żeby poprawnie wgrał do ECU oryginał?

Styber 02-06-2021 06:28

Odp: 2.5T wgranie fabrycznej mapy za pomocą Forscan
 
Cytat:

Napisał Krzak1 (Post 3347122)
I ponawiam pytanie czy Forscanem jestem wstanie wgrać do ECU oryginalną mapę, w taki sposób, że jeżeli go uwalę, to założę drugi ECU i będzie działać, bez nadpisywania innych modułów w samochodzie?

UCDS to zrobi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.