Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322537)

smuk 05-08-2021 07:48

1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
Mam Focusa z silnikiem 1.6Ti VCT z Lpg. Na gazie silnik pracuje idealnie, obroty stoją, ma moc ładnie się zbiera natomiast na benzynie żeby ruszyć trzeba dać bardzo dużo gazu wtedy silnik się pozbiera, inaczej rusza skacząc jak żaba i nie może wejść na obroty, to samo przy jeździe trzeba go trzymać na wyższych obrotach bo inaczej poszarpuje. Na luzie obroty ok, nie falują. Pali bez problemu na obu paliwach. Błędy się nie pojawiają, świece przewody regularnie wymieniane (bez poprawy). Słyszałem, że może to być czujnik ciśnienia paliwa, da radę jakoś to sprawdzić? Czy może szukać gdzie indziej?

hindus 05-08-2021 08:38

Odp: MK2 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
Od kiedy jest taki efekt? To się stało nagle czy z czasem się pogarszało?

Danielo_82 05-08-2021 08:57

Odp: MK2 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
Ciśnienie na listwie można odczytać np Forscanem,ale to może być mylące. W pierwszej kolejności sprawdziłbym filtr paliwa (nie pamiętam czy jest na zewnątrz, czy na pompie, musiałbym sięgnąć do serwisówki)

Fulara 05-08-2021 09:00

Odp: MK2 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
jak jeździsz na gazie a benzyna jest ozdobą to sobie pompe paliwa sprawdz bo może dogorywać

konieczko5 05-08-2021 10:42

Odp: MK2 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
Najpierw skakuj korekty i zobacz czy na pb masz dalej to samo. Jeżeli tak to:
1. ciśnienie paliwa (lub czujnik ciśnienia)
2. kijowa benzyna (stara albo chrzczona)
3. Filtr masz w pompie
5. Popatrz na korekty / wskazania sondy czy podczas objawów masz na bogato czy ubogo.

smuk 05-08-2021 11:55

Odp: MK2 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
A więc tak. Benzyna nie jest ozdobą, staram się tak regularnie robić około tysiąca km na benzynie. Filtr jest w pompie, ale pompa ogólnie była niedawno wymieniana. Problem z samym paliwem wykluczam.
co do korekt, skasować można tylko komputerem?przy odczytywaniu jakie powinny być prawidłowe?

konieczko5 05-08-2021 13:21

Odp: MK2 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
Pompa zamiennik? Pewnie siada.
Korekty możesz skasować komputerem ale _chyba_ odłączając akumulator na 15 min. Ciśnienia paliwa nie pamiętam jakie ma być, ale sonda lambda ma wahać się od 0,6 (0,7) do 0,85V na postoju (przy obciążeniu może być inna wartość).

slawko_k 09-08-2021 12:58

Odp: 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
Masz tam wskaźnik średniego spalania? Ja miałem w 2003 ale to chyba nie we wszystkich było.
Po wymianie reduktora LPG z dnia na dzień coraz gorzej mi jeździł na benzynie. Wskaźnik średniego zużycia pokazywał komicznie niskie spalanie rzędu 3-4 l/100km.
Odłączenie akumulatora pomagało a potem problem znowu powoli wracał.
Konieczna okazała się korekta map w centralce LPG bo za bogata mieszanka była i sterownik silnika autoadaptacje sobie zrobił.
Zmniejszyłem dawki z 10% i już było lepiej ale po miesiącu znowu to samo.
Odłączyłem akumulator i znowu zmniejszylem dawki z 10% i to rozwiązało całkowicie problem a wskaźnik średniego spalania pokazywał normalne 8-10l /100km..

konieczko5 09-08-2021 13:14

Odp: 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
Jak tak stroiłeś to zaraz zawory powiedzą "papa"

smuk 11-08-2021 10:32

Odp: 1.6Ti Lpg zła praca na benzynie
 
Wskaźnik pokazuje w miarę normalje wartości.
Instalacje stroi mi gazownik, i po ponad 230tysiacach kilometrów na gazie problemów z zaworamk ani samą instalacją nie ma.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.